• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-11-13


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MenasUžrašysi
2008-10-10, 21:14:19
Valentina Kovalenko


Panarink akis į naktį,
O rankas Tu suverpk į stiklą.
Žavumu užkrėsk, mielasis,
Šunimis užsiundyk miglą.

O tos miglos atneš man knygą,
Pavadinimu "Kitokie"...
Ten, kur raidės užrašo tylą,
Ten, kur saulės giesmė ir šokiai.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėDEUM
2008-10-09, 18:37:02
Karolina Stankevičiūtė


Birželio 21 – 27 dienomis trys VIOLIEČIAI turėjo progą apsilankyti Respublikinių moksleivių techninės kūrybos rūmų organizuojamoje Drūkščių Ekologinio ugdymo mokykloje (DEUM).

Stovykla vyksta kiekvienais metais Raipolėje ("ant Drūkščių ežero kranto"). Tiesa, senieji mokyklėlės nariai yra čia buvę pavasario sesijos metu. Stovykloje dalyviai supažindinami su ekologija ir chemija kaip gamtos komponentais, taip pat apylinkės miškais ir ežerais.

1-oji diena

10 val. pajudėjome tikslo (Ignalinos atominės elektrinės informacijos centro) link. Beveik pusantros valandos praleidusios automobilyje (mūsų trijulei teko važiuoti savu transportu), išlipę dar pora valandų laukėme iš Vilniaus atvažiuojančios "kompanijos".

IAE informaciniame centre susipažinome su elektrinės darbo veikla, sąnaudomis, elektrinės poveikiu aplinkai, taip pat turėjome galimybę pro TV ekranus pažiūrėti į reaktoriuje dirbančius vyrus (moterų nepastebėjau). Gera įspūdį paliko elektrinės maketas, kuriame netgi "įvesta" elektra :). Tiesa, elektrinėje mums buvo pažadėti pietūs, tačiau jų negavome (nenusivylėme, buvome girdeję, kad maistas čia ne per skaniausias...)

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėMūsų Dubingiai 2008
2008-10-08, 17:54:53
Karolina Kaušylaitė


Vasarą, birželio 26 - liepos 6 dienomis, Dubingius šturmavo būrys mokinių ir studentų. Ir ne šiaip šturmavo,o rausėsi grioviuose, ieškodami Radvilų palikimų. O viskas prasidėjo dar pavasarį... Mokytojas Valdas Šukevičius mums pasiūlė archeologinių kasinėjimų stovyklą.Visi susidomėjome ir pradėjome tvarkyti visus reikalingus dokumentus.Tada dar tiksliai nežinojome, kokia tai stovykla ir kaip mes turėsime dirbti. Tikėjomės lengvo darbo su teptukais, taip pat rasti begalę įvairiausių daiktelių iš praeities.Bet ar tikrai taip buvo? Pripažinsiu,stovykla ne iš lengvųjų, ten vidury lauko kastuvu nepamojuosi. Bet nebūtume mes,jei negalėtume visko pakeisti savaip - nebūtinai žinant mokytojams.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasAš tik mažas žmogus, stovintis ilgame greitkely...
2008-10-07, 17:53:16
Jūratė Giedraitytė


aš tik mažas žmogus, stovintis ilgame greitkely,
o masinos važiuoja viena po kitos,
aš dar stoviu, nors jau seniai turėčiau eit,
nedrąsu, baisu, juk aš tokia maža,
o kelias toks ilgas,
nieks nežino, kas manęs jame laukia,
visi eina savo greitkeliais, važiuoja,
retas kuris pastebi mane,
o ir daugelis aprėkia, kad nelįsčiau po ratais.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįKeliauti su fantazija
2008-10-06, 20:49:10
Ausma Bernotaitė


Gyventi nuobodu pasidaro tik tuomet, kai nebeleidžiame sau svajoti. Ar atrodo nerealu nuvažiuoti savaitgalį praleisti Nidoje ir sumokėti 4,7Lt? Arba turint tris laisvas dienas autostopu nukeliauti 1000km maršrutu Utena-Kaunas-Ryga-Daugavpils-Utena? Na, turiu pasakyti, jog tai ne tik įmanoma, bet ir neįtikėtinai smagu bei įsimintina.

Tiesą sakant, autostopas tokia pat užkrečiama liga kaip motociklai, lošimas ar alus. Pagavus "kablį" sunku sustoti. Nė nebesinori sustoti. Žinoma, viskas prasidėjo nuo kuklių kelionių į Vilnių ir atgal. Paskui su draugu suplanavome nutranzuoti į Nidą. Labai kruopščiai viską planavome, bet nepatyrimas padarė savo ir nutranzavus iki Kauno reikėjo eiti 5 km pėsčiomis į kitą miesto galą. Nežinojome, kurioje vietoje tranzuoti, bet vienas geras žmogus, važiavęs į Rygą, mūsų pasigailėjo ir įsisodino į automobilį. Pasiūlė arba pavežėti 20 km Klaipėdos link, arba į Rygą. Tikriausiai istorijos pabaiga aiški.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėAnarchistinės antropologijos fragmentai
2008-10-05, 15:12:41
www.anarchija.lt


Davidas Graeber‘is - anarchistas ir antropologas, šiuo metu dėstantis Goldsmitho koledže, Londone. Daugelis įsitikinę, jog jo atleidimas iš Jeilio universiteto (JAV) antropologijos katedros 2007 m. buvo politiškai motyvuotas. D. Graeberis yra aktyvus "alterglobalistinio" judėjimo dalyvis, IWW (Industrial Workers of the World) tarptautinės darbo sąjungos narys. Knygų "Possibilities", "Fragments of an Anarchist Anthropology" autorius. Lietuviškasis pastarosios knygos vertimas ruošiamas spaudai.

Anarchizmas - pavadinimas, suteiktas elgsenos ir gyvenimo teorijai ar principui apibrėžti, pagal kurį visuomenė suvokiama be valdžios: harmonija tokioje visuomenėje pasiekiama ne paklūstant įstatymui ar valdžiai, o laisvu įvairių profesinių ir teritorinių grupių susitarimu, kaip organizuoti gamybą ir vartojimą, kad būtų patenkinti begaliniai civilizuotų būtybių poreikiai ir troškimai. [Peter Kropotkin (Encyclopedia Brittanica)]

Iš esmės, jei nesi utopistas, esi bukagalvis. [Jonothon Feldman (Indigenous Planning Times)]

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėTobuliname savo atmintį
2008-10-03, 20:32:36
Saulius Socius


Neseniai teko dar kartą žiūrėti filmą "Memento", o šįvakar, beklaidžiodamas internete, kaip tyčia aptikau keletą greičiausiai girdėtų, bet gana naudingų patarimų, skirtų padėti lengviau įsiminti bet kokio pobūdžio informaciją. Manau, jog bent dalis jų pravers ir jums. Taigi:

1. Grupavimas

Šio metodo esmė – norimos įsiminti informacijos suskaidymas į mažesnes ir lengviau įsimenamas dalis ar grupes. Tai geriausiai veikia tuomet, kai duomenų eilės seka yra nesvarbi (pavyzdžiui, pirkinių sąrašas).

Grupavimo metodas yra itin efektyvus įsimenant daugelio skaitmenų skaičius, pavyzdžiui, numerį 351961438 lengviau prisiminsite, jį suskaidę į 351, 961, 438 ar netgi 35, 19, 61, 438. Po šios procedūros gautas skaičiaus dalis galite įsiminti įprasto kartojimo būdu ar, kas būtų dar veiksmingiau, bandydami surasti kokį nors ryšį tarp atskirų dalių. Galbūt antroji skaičiaus dalis yra labai panaši į tai, ką gautume pirmą dalį padauginę iš dviejų. Galbūt sutampa vidurinieji skaitmenys ir t.t.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Dauniškis gąsdina? Bet ar tikrai?
2008-10-02, 16:33:12
Kristina Tubytė


Esu nauja žurnalistė iš Dauniškio gimnazijos, sveiki visi! (dabar visi turėtų atsakyti "labas", kaip gyveni... ar dar kažką panašaus...), bet, kaip visada, tyla. Kur sustojau? A, taip, turiu tęsti pasakojimą, kodėl pradėjau rašyti internetiniam puslapiui "Utenos jaunimas". Visų pirma, mane pakvietė gera draugė ir niekaip nesugebėjau atsispirti pasiūlymui. Svarbiausia priežastis yra ta, kad man atsibodo skaityti raštus apie "Šapokiečius", kada Dauniškio gimnazijos mokiniai net nepaminimi. Net baisu daros, kai pagalvoji! Atrodo, kad mes visai nepažįstama šalis ar planeta. Nusprendžiau papasakoti, kokia šalis "Dauniškis" ir su kuo ji valgoma (čia lyg tarp kitko, jei kas valgyt užsinorėjo).

Komentarai [ 10 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos