• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PENKTADIENIS
2019-11-22


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MenasManęs per daug
2008-06-27, 15:53:30
Viktorija Morkūnaitė


Manęs kažkaip per daug
lyg turėčiau tris rankas
dvi iš jų slėpčiau kišenėse
taip įprasta
o trečia nerastų vietos
erdvėj

Gėdinuos jos
itin nekonvencionalios egzistencijos
sutrinku
sumištu
bandau slėptis

O Avalokiteshvara
gailestingumo inkarnacija
padėk man
išlikti
ramiai

OM MANI PADME HUM

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasDegtuko ir cigaretės ironija
2008-06-26, 10:24:21
Viktorija Vilkickaitė


Nerimąstingai žvilgtelėjo į laikrodį. Liko pusvalandis, tik pusvalandis iki "darbo", kuris neišvengiamas ir privalomas, kuris su kiekvienu laikrodžio rodyklės poslinkiu artino juodų debesų laviną. Tą akimirką, kai Klaudijaus akis užkliuvo už sekundinės rodyklės, jo kūnu nuvilnijo šalta drebulio banga, o delnus išpylė karštas prakaitas, kuris, atrodė, skandino su kiekvienu vis greitėjančiu širdies tvinksiu. Jis nebeiškentė. Rankas panardino į seno švarko kišenes. Suskilinėję nuo darbo krumpliai užkliuvo už kažko kieto. Taip, tai buvo tai, ko jis ir ieškojo, - degtukų dėžutė, kurioje voliojosi paskutinis degtukas, ir tas su nuskilinėjusia sieros galvute. Stipriai suspaudęs jį tarp pirštų ėmė apžiūrinėti: ant balto medinio kotelio kiurksojo kreivas raudonos sieros gniužulėlis, primenantis tą nelemtą įvykį... Nieko nelaukdamas Klaudijus vidinėj švarko kišenėj susirado kiek aplūžusią, bet dar visai tinkamą cigaretę (ironija - vienas kreivas degtukas, kuriam skirta viena aplūžusi cigaretė). Jis žinojo: užges degtukas - tas likęs pusvalandis taps amžinybe. Vis dar drebančia ir prakaituojančia ranka suspaudė tą nelemtą, tačiau šią akimirką taip reikalingą ir svarbią, lazdelę ir kreivu judesiu perbraukė per nudilusį degtukų dėžutės šoną. Žybtelėjo blanki ugnelė, paskui prigeso, tačiau galiausiai apšvietė visą delną, kuriame aiškiai matėsi gili gyvenimo linija.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėKasdienis pasipiktinimas
2008-06-25, 13:45:20
Eglė Ramoškaitė


Cha cha cha. Va taip pasijuokime gyvenimui į akis. Taip imi ir nei iš šio, nei iš to pasidarai didžiausias gyvenimo ir visos kultūros kritikas. Kalbu apie lietuvių kultūrą, nes visgi čia gimiau, tai sako pilietis esu. Visai neseniai buvau koncerte Katedros aikštėje. Gražu gi buvo žiūrėti, kaip jauni ir nesuformuoti protai (neturiu nieko prieš) drąsiai su įsijautimu skanduoja pop/rock dievų dainų tekstus. Pasijutau kaip visiška nepatriotė. Tuo tarpu, kol visi skandavo "Lietuva, Lietuva, Lietuva", tyliai traukiau "Rusija, Rusija, Rusija". Ir žinot, nė kiek nebuvo man gėda, nes sovietizmas vis dar gniaužia gerkles. Griaužia ne tik jis. Graužia šlykštus neigimas viso, ką vadiname valdžia. Taip, nepatinka ir man, ką daro valdžios organai, bet ateina toks laikas, kai pradedi suvokti, kad tik mes ir tik mes, ateinančioji karta, kažkada sėdėsime Seime, ministerijose ir kituose rimtuose politiniuose dariniuose, o kaip bus tada? Peiksime Mamontovą, kad dainose kolioja seimūnus? M?

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėJaunimo evoliucija III
2008-06-24, 12:03:21
Viktorija Vilkickaitė


Tai štai, jau įsibėgėjus vasarai įvyko trečioji (kaip sakoma, trečias kartas nemeluoja) jaunų ir, kas be ko, mąstančių bei kuriančių žmonių vakaronė. Neslėpkim, oras buvo tikrai ne iš maloniųjų, bet ką padarysi - gamta yra gamta. Ir visgi, šiltas vasaros lietutis įbaugino ne vieną. Išlikome stipriausi ir ištikimiausi (pasiplokime sau), nebijantys nei žaibų, nei darganų.

Žygiuodami tikslo link, baugščiai besidairydami per tvorą, nustebome, kad buvome vieni iš pirmųjų. Nespėjus įžengti į kiemą, mus pasitiko "gitaroto" Edmundo Pupinio balsas. Pasisveikinę su iki šiol mūsų vakaronėse nematytais svečiais, nepamirškime paminėti ir buvusio partizano Broniaus Zabulio. "Išsipakavome", ką atsinešę, ir skubėjome įsilieti į jau įsisiūbavusį pašnekesį. Buvęs partizanas, o vėliau ir tremtinys, garbaus amžiaus žilagalvis, uoliai mums, jaunajai ir gyvenimo sunkumų nepatyrusiai kartai, ėmė pasakoti savo jaunystės istoriją. O ji tikrai nebuvo linksma ir šviesi. Bronius, tuomet teturėjęs vos 17 metų, buvo priverstas tapti kariu, valstybės gynėju. Dar vienas įdomus faktas, kurį įsiminiau iš jo pasakojimo - 11 metų, praleistų kalėjime (tais laikais juk daug "prisidirbti" nereikėjo). šiuos liūdnus išgyvenimus dar labiau sustiprino Edmundo Pupinio užtraukta "Lietus Lietuvoj" daina, kuri mums, "žaliajai" kartai, iš pradžių pasirodė linksma. Bet ne! Netrukus atlikėjas mums paaiškino gilesnę žodžių prasmę (niekada nepasitikėkit daininga melodija - tiesa slypi, na, šįkart ne anapus - tiesiog žodžiuose).

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėJoninės!
2008-06-23, 10:19:14
Eglė Daugsevičiūtė


"Prieš tą šventę ėjęs svietas į šventas upis ir ežerus prausties ir mazgoties, idant jaunam taptum, ir kas visa atliko, kaip buvo įstatyta, tas radęsis vieną valandą didžiai išmintingu ir galėjęs regėti (paslėptus dalykus). Nebuvo kitos linksmesnės šventės, nesgi pagal pasakų tą rytą saulė šokus." [Simonas Daukantas]

Rasos (Joninės, Kupolinės, Krešės, Saulės) - lietuvių (ir ne tik) šventė švenčiama birželio 24 naktį į birželio 25- ąją. Rasos metu švenčiama trumpiausia metu naktis ir ilgiausia metų diena.

Rasos jau daug metų švenčiamos Lietuvoje. šios šventės ištakos pagoniškos, bet Lietuvai tapus krikščioniška šioje šventėje ėmė atsirasti vis daugiau krikščioniškų elementų. Taip pat tik po Lietuvos krikšto, Rasos buvo "surištos" su Joninėmis (šv. Jono krikštytojo gimimo data).

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėKas vasarą karščiau?
2008-06-22, 15:29:46
Rimgaudas Rastenis


Kadangi rašau patį patį patį patį patį pirmą kartą, prisistatysiu. Esu Rimgaudas iš Utenos. Man 15 metų (kol kas daugėja).

Kur vasarą (ir bet kokiu kitu metų laiku) susirenka daug daug žmonių (jaunimo ir ne tik)? Ogi prie gaisravietės.

2008m. birželio 18d., apie 19:45, aš važiuodamas iš kaimo iš toli pamačiau dūmus. Prisiartinęs pastebėjau milžinišką kamštį ir krūvą žmonių. Iš pradžių pamaniau, kad koks koncertas, tačiau vėliau toptelėjo mintis, jog tokioje vietoje niekas nerengtų koncerto... Privažiavęs prie pat tos vietos, pamačiau, jog dega netoliese "Mineralinių vandenų" esantis sandėlis (seniau egzistavęs kaip prekybos bazė), na, bent jau jo stogas (kad ir kaip atrodytų keista, nei vienos gaisrinės dar nebuvo)... Ir, kaip vienas žmogus tada pasakė: "visi atvažiuoja pasidžiaugti kito nelaime". Po to savais reikalais nuvažiavau i naująją "MAXIMA": visur aplinkui važinėjo mašinos ir jos visos judėjo prie gaisro. Tik "MAXIMA" kieme pamačiau, kad pirmasis gaisrinės ekipažas atlekia su "migalkem". Išvažiuoti iš "MAXIMA" kiemo buvo beveik nebeįmanoma.
štai geriausias būdas pritraukti žmonių - gaisras (nemėginkite to namuose... ir ne namuose... nebandykite to daryti niekur....).

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Muzika"Power Hit Radio" pasibeldė ir į Utenos miestą!
2008-06-21, 8:56:49
"Power hit radio"


Prasidėjus vasarai populiariausia šokių muzikos hitų radijo stotis "Power Hit Radio" bus girdima ir Utenoje!
"Nuo šiol populiariausia šokių muzika skambės ir uteniškių radijo stoties imtuvuose. "Power Hit Radio" Utenoje galima klausytis 93.9 MHz dažniu", - sako radijo stoties programų direktorė Asta Gujytė.

"Power Hit Radio" savo klausytojus džiugina ne tik populiaria muzika, bet ir įvairiausiomis staigmenomis bei žaidimais. šią vasarą radijo stoties klausytojai turės nepakartojamą galimybę laimėti puikias keliones į įspūdingiausius pasaulio renginius, tarp kurių - grandiozinis superžvaigždės Madonnos koncertas Romoje ar garsusis festivalis "Love parade", vykstantis Vokietijoje.

Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasBrain damage
2008-06-20, 12:28:10
Viktorija Morkūnaitė


"There's someone in my head but it's not me."
("Mano galvoje kažkas yra, bet tai ne aš.")


[Pink Floyd ("Brain damage")]

- Palauksiu tavęs čia, - Akvilė burbtelėjo draugei ir atsisėdo ant vieno iš suoliukų, stovinčių prie gigantiško prekybos centro. Pavargusi nuo fanatiško apsipirkinėjimo ištisas septynias valandas ji sukrovė išpampusius krepšius šalia savęs. Pasukusi galvą pastebėjo žmogų, sėdintį ant gretimo suoliuko. Vos Akvilė spėjo pagalvoti, kad tai "visai nieko vyriškis", šis ėmė ir uždainavo. Jo balsas skambėjo desperatiškai, buvo sunkte persisunkęs kažkokios merginai nesuprantamos gėlos, nuolat lūžinėjo.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos