• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėFailai in promotion
2008-06-18, 14:17:34
Vaidas Mičiūda


Vasara - linksmybių metas. Dėl to, kad baigėsi egzaminai. Dėl to, kad baigėsi mokslai. Tiesiog dėl to, kad šilta, gera ir gražu. šiandien tikriausiai nei vienas vakarėlis pas draugus neapsieina be foto arba video kameros. Na ir kam gi nepažįstamas vaizdelis pagaliau išsimiegojus - skype ar one pilnas žinučių reikalaujančių kuo skubiau atsiųsti nuotraukas iš vakarykščio susibūrimo. Ir tada kyla klausimas - kaip skubiai ir nesudėtingai pasidalinti įdomia medžiaga su visais draugais iš karto?

Komentarai [ 7 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasTyla
2008-06-17, 8:55:43
"Utenos jaunimo" redakcija


Įkvėpti. Tylos. Nemoku.
Pasruvusiame vabalo sultimis
Vakaro fone.
Su žiogais pagrot,
Vėjui akis išbadyt.

Išplėšti širdį moku,
Paskui gražiai suvyniot.
Užkast mintyse.
Tyla ne man.
Pavasariu skerdžiamas,
Katinas už tvoros.
Tik jis narsiai
Už savo tylą kovos.

Užnuodyta žemė,
Dangus rūsyje.
Giesmės man nereikia,
Tyla pagros.


Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėAgresijos prevencija
2008-06-16, 13:02:56
Edita


Jaunimo klubas "Tribūna" kartu su Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos klubu pradeda naują projektą "Agresijos prevencija". Gavę finansavimą į šį projektą įtrauksime mokyklų psichologus, socialinius pedagogus, Utenos šaulių Sąjungą. š.m. birželio 11 d. įvyko pirmasis renginys, kuriame dalyvavo 21 mokinys iš Utenos A.šapokos ir Saulės gimnazijų. štai ką rašo viena iš projekto organizatorių: "Neretai kyla klausimas, kaip praleisti laisvą laiką. Dažnas į šį klausimą nesuranda atsakymo. O mes radome! Dažasvydis - žaidimas, kuris įtraukia kiekvieną!

Kai privažiuoji oranžinį medį, iškart supranti, jog tolyn einantis kelias tave nuves į kažką paslaptingo, tačiau kartu ir kažką neįtikėtino. Radeikiuose įkurta dažasvydžio aikštelė kiekvienam iš mūsų atvėrė dar neregėtas linksmumo platybes. Tai, ką mes patyrėme, - daugiau negu daug. Visų pirma, žaisdamas dažasvydį suvoki, kas yra komandinis darbas. Posakis "vienas lauke ne karys" puikiai tinka šiam apibūdinimui. Komandos sutarimas, kiekvieno iš žaidėjų jutimas ir puikus susikalbėjimas - tai tik kelios iš savybių, kurių išmokome, o galbūt prisiminėme besišaudydami spalvotais kamuoliukais. Su šiuo žaidimu yra išugdomas komandinio darbo suvokimas, bei draugiškumo ribos.

Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasVolvo
2008-06-15, 8:01:25
Viktorija Morkūnaitė


... Ir tuomet prie jo prisilietė Ji. švelniai palietė alkūnę.
- Atsiprašau, gal galėtum pasakyti, kiek gi dabar valandų?
šviesiaplaukis atsisuko. Jau seniai jo mintyse nebuvo tokio chaoso. Vargu, ar išvis kada nors buvo...
Pirmiausia vaikinas visgi turbūt pajuto begalinį susižavėjimą. Ji atrodė tarsi deivė. Pirmos snaigės leidosi į šokolado spalvos garbanas, dailią figūrą pabrėžė įliemenuotas raudonas paltas, dėl kurio ryškumo vos pažvelgus suskausta akis; ir kojos... Grakščios kojos, varginamos aukštakulnių batelių.

O kaip atrodė vadinamas sielos veidrodis - akys? Tuo metu jis pajuto išgąstį. Beviltiškumo antrankiai buvo uždėti ir ėmė skaudžiai veržti. Tos akys... Tos rudos akys buvo labai gražios, tikrai gražios, tačiau visiškai TUšČIOS. Rodės, pati Tuštuma slėpėsi vyzdžiuose, tame žvilgsnyje. Slėpėsi ir spoksojo. Tykojo, matyt. Manė, jog yra nepastebima. Bet jis iškart pastebėjo. Kaip būtų galima nepastebėti, neužuosti, neišgirsti, intuityviai nepajusti to varginančio totalios nebūties pojūčio?

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėHeatpipe procesorių aušintuvų testas
2008-06-14, 8:56:53
Donatas Mikučionis


Per kelis mėnesius į rinką buvo išleista keletas heatpipe procesorių aušintuvų. Buvo nuspręsta išbandyti, kaip jie tvarkosi realiomis sąlygomis. Tai gan žinomi gamintojai: Noctua NH-U12P, Coolink Silentator, CoolerMaster Z600, Tuniq Core Contact Freezer, OCZ Vendetta 2. Testui buvo naudojamas Intel Core 2 Duo Q6600 Quad Core procesorius, jo dažnis buvo pakeltas iki 3600mhz.

Testuota aušintuvai su ventiliatoriaus pagalba ir be jo, beje vienas iš aušintuvų buvo be ventiliatoriaus. Tai Coolermaster Z600, dar atliekami keliamo triukšmo testai. Testavimo sąlygos apsunkintos tuo, kad aušintuvai buvo neuždarame korpuse. Kambario temperatūra apie 20 laipsnių, naudojama programa Prime 95, kuri leidžia apkrauti visus keturis branduolius iki 100%.


Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėJaunimo evoliucija II
2008-06-13, 13:01:21
Karolina Stankevičiūtė


Nedrąsiai, lyg būtų pirmas kartas, antrasis jaunimo pasisėdėjimas įsibėgėjo. Kaip ir dera vasarai - su "gitarinėmis" ir gintarinėmis dainomis ir gyvomis šnekomis.

šį kartą programa buvo skirta "judriesiems menams" bei tiesioginėms ir netiesioginėms kelionėms:
Kristina Paškevičiūtė, beprotiškai mėgstanti keliauti "studenčiokė", pasidalijo savo įspūdžiais iš kelionės po Naująją Zelandiją. Mergina kelionei užsidirbo pati, nešiodama lėkštes ir pilstydama gėrimus viename Australijos barų. Tiesa, užsienyje, kaip galime įtarti, uždirbama daug daugiau - valandinis atlygis siekia nuo 23 iki 48 dolerių (švenčių dienomis), kai vasarą dirbdamas Lietuvoje sutaupysi nebent savaitinei "kelionei" į Palangą.
Na, o prie egzotikos priskirčiau tai, jog gėrimai patiekiami ne buteliuose ar stiklinėse, kaip kad mums įprasta, o arbatiniuose. Kristina atkreipė dėmesį, kad didelis pliusas yra tai, jog, dirbdamas vietiniame bare, sutinki vos kelis turistus, todėl didžiąją laiko dalį gali išnaudoti bendraudamas su vietiniais ir semdamasis jų kultūros.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasDialogas su protingu žmogumi
2008-06-12, 17:07:50
Ausma Bernotaitė


Į kambarį, kuriame tik dvi medinės kėdės ir stalas, matyt, atstumui sujungti, įeina du panašūs žmonės. Vakaro spinduliai: vienintelis šviesos šaltinis, už kelių valandų pasirodys mėnulis. Jie atsisėda prie stalo, vienas prieš kitą - taip, kad mato akis.

Dialogas užsimezga nepaprastai lengvai, atrodo, jog abiems jis natūralus ir labai reikalingas.
- Žinai, daug galvojau šiandien...
- Nenustebsi, aš taip pat. Atsibodo... Ach, atsibodo būti susimazgius
ir nesuprasti bei būti nesuprastam.
- Suprantu. Žinai, tas sąmonės, mąstymo plėtimas, bėgimas nuo ribotumo... Kartais jaučiuosi autoritetas - jaustis protingam pavojinga. Iš patirties sakau, tokiomis akimirkomis žmogus pridaro daugiausia klaidų.
- Pažįstama, Drauge... Tik šiandien būtent taip pasijutau, tau galiu atvirai papasakoti kodėl. Kalbėjau su vienu žmogumi, nes norėjau nutraukti su juo santykius (nevertingas ir piknaudžiaujantis laiko švaistymas), - pažiūrėjo Draugui į akis ir gestais parodė, jog turi susikaupti, nes galvoje iškilo pernelyg daug minčių, - taigi... Kalbėjau su juo ir nebebijodamas atvirai išsakiau kritiką. Nepaisiau jo jausmų, kas man, beje, tikrai nebūdinga. Kritiką jis, na, priėmė išrausdamas labiau nei ridikėlis, tuomet pagalvojo apie tai, ką buvau pasakęs, mintyse pateisino save, apvertė kritiką aukštyn kojom ir parodė man ją. Tai buvo puikavimasis. Jis leido pamąstyti man apie žmonių blokus - juk visi stengiamės pateisinti gaunamas pastabas. Reikia to saugotis, nes, galima sakyti, negatyvūs mūsų elgesio ir bruožų komentarai turi didžiausią potencialą tapti kitu tobulėjimo laipteliu.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėMicrosoft VS Linux
2008-06-09, 7:40:32
Julius Lisauskas


Kadangi rašau pirmą kartą, prisistatysiu. Esu Julius, nors visur pasirašinėju kaip xor22h. Esu iš Memelio (nežinantiems - Klaipėdos), lyg ir nebesimokau (12 klasė), žadu studijuoti KTU programavimą.

Praėjusią savaitę teko išmėginti ne vieną OS. Tarp jų buvo:
Microsoft Windows XP
Microsoft Windows Vista
Ubuntu 8.04 (Codename: Hardy Heron)

Visos OS buvo testuotos tuo pačiu kompiuteriu.

OS 1: Microsoft Windows XP

Na, visų pamėgta, išbandyta ir, manyčiau, viena geresnių Microsoft Operacinių sistemų. Pats naudoju ir nenusivyliau. Per daug "nestabdo" (per mažai irgi).
Daug pasakoti, manau, nereikia, nes visi gerai ją žinom.
Trūkumas: instaliavus tenka siųstis daug tvarkyklių, nes neveikia nei garsas, nei wireless, nei WEBCam, nei bluetooth.

Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 423372.6 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos