• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Tarp mokyklos sienų...Paskutinis skambutis palydėjo...
2008-05-22, 17:45:27
Rūta Treinytė


Lygiai vidurdienį Utenos "Saulės" gimnazijos paskutinio skambučio garsai palydėjo dvyliktokus iš jų klasių, paskutinį kartą išgirstų auklėtojų pagraudenimų į aktų salę. Rodos, šventės garsai buvo džiaugsmingi, pakylėti, ilgai laukti, o abiturientų veiduose "švietė" šypsenos, bet daugelio akys buvo liūdnos. Matyt, anksčiau taip norėję baigti mokyklą ir pagaliau sulaukę paskutinio skambučio, moksleiviai (nors šis apibūdinimas turbūt nebetinka, bet leiskite taip į jus kreiptis paskutinįkart) suprato, kad tai, kas jau "įaugę" į širdį, tapę jų gyvenimo dalimi, yra nepaprastai brangu ir neužmirštama.

Komentarai [ 24 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų..."JCI Sėkmės Mokykla"
2008-05-21, 7:35:42
Ieva Vieversytė


"Galimybė būti pastebėtu ir įvertintu kainuoja daug, galimybė būti pripažintu - daugiau, o galimybė pasiekti meistriškumo aukštumas - neįkainojama."

Turite daug idėjų, bet nesiryžtate jų įgyvendinti? O gal svajojate apie savo verslą? Trūksta pasitikėjimo savimi, o gal tik paskatinimo? Džiugu! Jus turite unikalią ir nedažnai pasitaikančią galimybę sudalyvauti šapokoje rengiamame "JCI Sėkmės Mokyklos" seminare, kurio temą savo balsų dauguma pasirinkote patys - "Kaip sukurti savo verslą?". Renginys vyks birželio 22d., bilieto kaina - Jūsų šypsena.

Komentarai [ 34 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MuzikaFestivalis "Po saule"
2008-05-16, 18:03:24
Violeta Develienė


Jau ketvirti metai iš eilės Vyturių pagrindinės mokyklos aktų salę mokslo metų pabaigoje sudrebina jaunieji muzikantai. Idėja suburti muzikuojančius Utenos rajono vaikus kilo Vyturių pagrindinės mokyklos muzikos mokytojams - Laimutei ševcovai ir Linvydui Žlabickui.

šiemet irgi sulaukėme gausaus būrio moksleivių iš Utenos rajono mokyklų. Festivalį pradėjo renginio organizatoriai ir mokyklos šeimininkai - mergaičių ansamblis ir instrumentinė - vokalinė grupė "Kreida".
Krašuonos pagrindinės mokyklos muzikinis desantas buvo irgi gausus, koncertavo net trys grupės: "šešėlis", "Blue sky" ir "Demo".

Komentarai [ 35 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Muzika"Rebel rock" atgimė!
2008-05-15, 20:15:21
Ausma Bernotaitė


Gegužės 9-tą dieną, penktadienį, buvo pamaloninti sunkesnės muzikos klausytojai, kurie Utenoje nedažnai atranda, kuo palepinti klausą. Tradiciškai penktadienio vakarais klube "Dis par" tegrojama pop muzika, tačiau praėjęs penktadienis buvo išimtis - klube švelniausias grotas stilius buvo pop rokas.

Mintis atgaivinti festivalį "Rebel rock" (išvertus iš anglų kalbos "maištingas rokas"), kuris prieš padarydamas pertrauką pernai vyko dvejus metus iš eilės, kilo Andriui Juciūnui. Jis bei Karolis Ruzgas ir Erika Kurlavičiūtė nuo šių metų vasaros pabaigos augino "Rebel rock" idėją, ištvermingai vaikščiojo į Utenos rajono savivaldybę ieškoti paramos, rašė projektą vienam iš daugelio jaunimo fondų, teikiančių paramą jaunimo iniciatyvoms. Sakoma, kas ieško, tas randa, tad turbūt dėl to jie gavo finansavimą iš savivaldybės, o rėmėjų sąrašas buvo gan ilgas: vienas iš jų -LR Seimo narys Edmundas Pupinis (nustebino visus pats gitara sugrodamas ir sudainuodamas dvi dainas), Utenos Europos klubas, "ICG kompiuteriai", gėlių salonų "Helianthus", "Utenos trikotažas", "Norfa", "Laimingė", Utenos regiono bendruomenės fondas, "O.K. optimalūs kompiuteriai". Festivalio globėjas Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, įsteigęs pirmos vietos laimėtojui 1000Lt prizą. Pats festivalis turėjo kilnius tikslus: skatinti jaunimo muzikalumą, priminti, jog meilė gyvai muzikai - vertybė, ir buvo skirtas paminėti Europos dienai bei Lietuvos narystės Europos Sąjungoje metinėms.

Komentarai [ 39 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėMiesto gatvėmis
2008-05-14, 18:24:49
Gintarė Sabakonytė


Po varginančių pamokų, žavingo mokinių klyksmo ir mokytojų kritikos norisi tik vieno - atsipalaiduoti, todėl penktadienio moksleiviai laukia tarsi išganymo. Kur jau nelauksi?.. Tada nekankina mintys, kad reikės anksti keltis ar visą dieną kiurksoti prie namų darbų. Pradedi skaičiuoti centus ir regzti planus, kaip "pavogti" tėvų automobilį, ar "prisiplakti" prie "ratuotų" draugų, kurie ne tik pavaišins svaigiu gėrimu, bet ir padės "pakabinti" merginą, einančią gatve. O juos tikrai žavi svirduliuojančios panelės su trumpais sijonais, kurioms ypač patinka garsiai grojanti muzika, nuplauti automobiliai ir pasaldinti vaikinų balsai. Todėl dažnai gatvių praeivės susiranda palydovus, "neršiančius" iš vieno miesto galo į kitą ir ieškančius neaiškios kilmės nuotykių. O gal tai puikus laisvalaikio praleidimo būdas? Visgi geriau tobulinti vairavimo, bendravimo įgūdžius negu sėdėti "prišnerkštose" "S baro" patalpose, kurias aplanko ne vien norintys prisigerti ar kam nors įkrėsti proto, bet ir policijos pareigūnai, bandantys nuraminti įsiaudrinančius lankytojus, kurie kaskart tampa vis piktesni...

Komentarai [ 30 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėŽygis "Nepriklausomybės kovų keliais"
2008-05-13, 17:02:51
Indraja Juciūtė


1918 metų vasario 16 dieną Vilniuje pasirašytas Nepriklausomybės aktas, skelbiantis: "Atkūriama Lietuvos valstybė!". Ginant valstybingumą, vienu metu teko kovoti su bolševikais, bermontininkais ir lenkais. Nepaisant gresiančio pavojaus, 1920 m. balandžio mėn. Lietuvos piliečiai išrinko Steigiamąjį Seimą, kuris paskelbė pasauliui: "Lietuva - demokratinė respublika".

Dvejų metų laikotarpis mūsų jaunai valstybei buvo ypač sunkus ir, norėdama jaunimui priminti tą didvyrišką tautos tarpsnį, Utenos apskrities šaulių 9-os rinktinės vado pavaduotoja Laima Bidlauskienė parašė projektą: "Ten, kur mūsų protėviai Tėvynę gynė".

Ankstyvą gegužės 10 dienos rytą, brėkštant saulei, į Utenos šaulių namus rinkosi Anykščių, Visagino ir Utenos kuopų jaunieji šauliai. Anykštėnams pasisekė - istorikai Norbertas Černiauskas ir Raimondas Guobis juos supažindino su J. Tumo - Vaižganto tiltu per šventąją (Svėdasų seniūnija) ir paminklu Vytautui Didžiajam bei paskutiniojo tarpukario šaulių vado, Prano Saladžiaus, gimtine Vyžuonų apylinkėse.

Komentarai [ 26 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Mokslo šaknys karčios...
2008-05-10, 21:34:09
Eglė Daugsevičiūtė


"Mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis" ar "Mokslo šaknys karčios, o vaisiai saldūs". šiuos žodžius esame girdėjęs ne vienas. Tačiau gal mokslo jau per daug, o ir vaisių kasmet vis mažėja.

šiais metais, 6- 11 klasių moksleiviai mokslų metų uždarymą šalies mokyklose švęs kiek vėliau nei įprasta. Mokslų metų uždarymo šventė paskelbta birželio 21 d. šešiomis dienomis vėliau nei įprasta. Tai reiškia, kad mokiniai papildomai dar šešias dienas turės vos ne "pūti" klasėse, kai vasaros šilti orai juos vilios žaisti, maudytis ar kitaip pramogauti. Tuomet kai mažesni vaikai džiaugsis nuostabiu vasaros oru ir karšta saulute, mes turėsime "gilinti" savo mokslo žinias. Per šias šešias dienas mokiniai mokysis ar vyks į eskursijas, ar į įšvykas, ar kitaip "šviesis". Jei mokiniams vyks pamokos, jie mokysis iš tų pačių vadovėlių, kuriuos mokiniai praėjusiais mokslo metais pabaigė per devynerius mėnesius, šiais metais mokiniai iš tų pačių vadovėlių mokysis, - tik ilgesnį laiką. Savaime suprantama, kad vadovėlius moksleiviai pabaigs ankščiau nei pasibaigs pamokos, bet tada mokiniai tikriausiai gaus papildomų užduočių. Juk mokytojai tikrai neleis moksleiviams sedėti be darbo. O papildomos užduotys moksleivius tikrai labai "nudžiugins".

Komentarai [ 23 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MuzikaProto mainai į muziką
2008-05-09, 13:33:16
Ausma Bernotaitė


Utenos rajonas ir miestas niekada nesiskundė protingų vaikų stygiumi. Matyt, supratusi, kad nepuoselėjami jaunieji protai norės pabėgti Utenos miesto savivaldybė kartu su mokinių taryba gegužės 8-tą dieną, ketvirtadienį, padovanojo jiems grupės "Biplan" koncertą.

Klubo "Dis Par" salėje turėjo susirinkti didžioji dalis maždaug dviejų šimtų mokinių iš įvairių mokyklų, kurie užėmė prizines vietas rajoninėse olimpiadose. Nors teatėjo ne daugiau nei penkiasdešimt žmonių, tarp jų buvo mergina, kuri užėmė prizines vietas penkiose olimpiadose. O biplanai šiaip ar taip būtų groję, tad koncertas nedrąsiai, penkiolika minučių vėliau nei turėjo, bet prasidėjo.

Tiesa, klausytojai buvo kiek susikaustę, tad grupei reikėjo įdėti nemažai pastangų, kad visus išjudintų, tačiau jos mažai tepadėjo. Atgroję lygiai valandą, nesutikę pakartoti dainų, atlikėjai atsisveikino su Utena...

Daugeliui žmonių, buvusių renginyje tai buvo tartum savotiška pareiga: mokiniams - atbūti koncertą, į kurį buvo pakviesti, biplanams, regis, - taipogi atlikti savo darbą. Tad neitin juntama buvo šventės dvasia. Na ką gi, belieka tikėtis, kad yra ir kitokių būdų, palaikyti mielai besimokančius!

Komentarai [ 21 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos