• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


SportasParkour Utenoje
2008-02-24, 18:46:55
Donatas Kaulinis


Iš pradžių šiek tiek istorijos. Parkour - tai prieš maždaug keletą dešimtmečių sukurtas judėjimo menas. Jo pradininkai yra du prancūzai: Deividas Belle ir Sebastianas Faukanas. Parkour atsirado iš prieš daugelio metų egzistavusio ir tebeegzistuojančio methode naturalle karių treniravimo būdo. Tai yra karių treniravimas sugebėti išlikti gamtoje, o į tai įeina lipimas į stačias vietoves, plaukiojimas, bėgimas ir kiti su išlikimu gamtoje ir judėjimu joje susiję dalykai. Apibendrinant viską, parkour yra efektyvus būdas persikelti iš taško A į tašką B kuo greičiau, nepraleidžiant nei vienos kliūties.

Komentarai [ 49 ] Įvertinimas [ 3.2 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų..."Ir po šimto dienų..."
2008-02-14, 14:50:59
Dovilė Tuskenytė


Taigi taigi kaipgis... Atrodo, visai neseniai jie mums rengė krikštynas, vertė kažką vaidinti su neaiškios kilmės ir paskirties daiktais, juokėsi iš mūsų gėdos, baimės ir streso sukeltų traukulių, o dabar jau mes vedėm jiems pamoką, kartu juokėmės ir matėm jų akyse šypsenas. Dvyliktokai. Abiturientai. Finišo tiesioji į sėdimą ant savo subinės. Ir paskutinis pasispardymas mokykloje.

Aktų salėje viskas kvepėjo (turbūt ir tebekvepia) smilkalais. šiemet nukeliavom į "100 ir 1 nakties" karalystę. Su Paris Hilton Drauge, Išprotėjusia šventike, Zebriuko Dryžiaus išvaizdos keliauninke ir visom kitom arabiškom atributikom.

Komentarai [ 32 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėGyvenimo prasmė: kuo tikėti?
2008-02-12, 19:18:26
Ausma Bernotaitė


Gyvenimo prasmės klausimas – vienas plačiausiai nagrinėtų ir vis dar nagrinėjamų klausimų pasaulyje. Kuo tikėti, galime patys pasirinkti. Religija nuo senų laikų siūlė išeitį: tikėk Dievu ir gyvenimo prasmę mes tau duosime dovanų. Tačiau tie, kurie tiesiog imti ir patikėti negalėjo, patys nesprendė ieškoti prasmės.

Jei tiki Dievu Tėvu, Jėzumi, Jahve, Buda, Krišna, protėvių dvasiomis ar kita asmenybe ar reiškiniu, kurį propaguoja tikinčiuojų bendruomenė – šaunu. Vadinasi, tu išgelbėtas nuo slegiančio mąstymo neatsakomais egzistenciniais klausimais, į kuriuos sau – nori nenori – turėsi atsakyti. O jei dar esi neitin populiarios religinės bendruomenės ar sektos narys, tai visada esi labai šiltai priimamas į glaudų vieni kitais besirūpinančių žmonių tarpą ir gauni ne tik atsakymus į kiekvienam žmogui svarbius klausimus, bet ir daug draugystės, paramos ir meilės. Tokios bendruomenės kaip Tikėjimo žodis, Krišnos sąmonės organizacija ar kitos nuolat kovojančios už savo teisę būti tokiais, kokiais jie nori būti, yra labai artimos ir gyvena principu "visi už vieną, vienas už visus". Kaip nepatikėsi, kad Dievas egzistuoja, jei nuėjusį į vieną iš tokių bendruomenių tave nemokamai pamaitins, bendraus su tavimi kaip su senu draugu, į tiesos kelią grįžtančia avimi, o galų gale dar apdovanos knygomis ar kitais daiktais – juk tai taip nepanašu į šiuolaikinį gyvenimo principą, teigiantį kad "šiais laikais nemokamai, net į galvą negausi". Religija tikrai palengvina gyvenimą, bet štai svarbiausias klausimas: "kaip tikėti?"

Komentarai [ 11 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MuzikaAntrasis lakštingalos mėginimas "ringe"
2008-02-12, 19:17:03
Ausma Bernotaitė


Sekmadienį, sausio 13-tą dieną, vyko "Mažųjų žvaigždžių ringo 3" filmavimas, kuriame jau antrą kartą pasirodė uteniškė Justina Trinkūnaitė, nuostabaus balso savininkė ir talentinga muzikantė, jau dabar, būdama šešiolikos metų, kurianti ir netgi parduodaudanti savo muziką.

Pirmąkart sudalyvavus jau trečią kartą LRT vykdomame muzikiniame projekte, mergina jautėsi padariusi viską, ką galėjo, ir patenkinta savimi. Visgi arbitrai pirmosios vietos jai tuomet neskyrė – Justina, atlikusi savąją dainą "Už juodo tilto", liko antra po Žilvino Brazausko su grupe "DND", sudainavusio vertinimo komisiją sužavėjusią "Kalėdų šalį". Tuomet mergina labai stebinančiai lengvai susitaikė su žinia, kad liko antra, grįžo į Uteną ir pamiršo dėtas viltis. Tačiau po kiek laiko jai paskambino pusseserė ir pranešė, kad Justina vėl turi realią galimybę patekti į dar vieną laidą: pasirodo, panelei pavyko sužavėti žiūrovus ir jų atrankinis balsavimas į pusfinalį buvo palankus Justinai. Tereikėjo, kad mažieji dainorėliai iš kitų dviejų laidų surinktų už ją mažiau balsų. Taip ir atsitiko, nors dar viena talentingų vaikų grupė "Žiogas" neužlipo merginai ant kulnų tik dėl penkių balsų trūkumo.

Komentarai [ 7 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėUtenos gyvūnų globos namai
2008-02-05, 19:05:12
Dovilė Tuskenytė


Utenos gyvūnų globos namai yra įsikūrę Utenos rajone, Medenių kaime. Tikslaus adreso ši įstaiga neturi, bet visi kaimelio gyventojai galėtų nurodyti, kur važiuoti. Kaimo gale įsikūrusią gyvūnėlių prieglaudą žymi geltona iškaba. Telefonas pasiteiravimui: 861232964. Prieglauda dirba kasdien nuo 9 iki 16 val.

Komentarai [ 59 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų..."Sauliečiams" abiturientams pasiūlys kelionę traukiniu...
2008-02-05, 15:12:05
Rūta Treinytė


Mažiau nei prieš mėnesį Utenos "Saulės" gimnazijos skelbimų lenta "prabilo" apie svarbų abiturientams įvykį – šimtadienį. Tai buvo pirmasis signalas apie vis spartesniu ir labiau nemigo naktis gilinančiu žingsniu artėjančius egzaminus: teks parodyti visą dvylika metų kauptą bagažą ir ne tik materealistinio (matematikos skaičių), bet ir dvasinio pobūdžio (kažin kokį kūrinį teks "knaisioti"?). Tačiau šįkart kreiptasi ne į dvyliktokus, o metais jaunesnius – vienuoliktos klasės mokinius. Tradiciškai būtent jie turi ir guosti, ir linksminti, ir gąsdinti, ir išbandyti dvyliktokus per šimtadienį.

Komentarai [ 49 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų..."Priešmirtiniai" abituriento apmąstymai
2008-01-31, 14:26:09
Egidijus Jurgelionis


...štai taip ir baigiasi vaikystė... Dvylika metų kančios tam, kad per paskutiniuosius mėnesius galėtum nuleisti savo ateitį, gyvenimą ir svajones kaip į "unitazą". Blogiausia tai, kad "unitazo" principas leidžia stebėti kaip tavo svajonės plaukia ten, kur jų nebepasieksi. Aišku, drąsesni kiša ranką dar pradžioje ir išsitraukia ką nors. Kaip "Teleloto"... Trauki kamuoliuką ir tikiesi, kad ten tavo išsvajotoji ekonomika, statybos inžinerija ar režisūra... Deja, gali "pataikyti ant" statybininko – apdailininko, santechniko ar... šauktinio. Ir visas dvylikos metų triūsas gali pavirsti ... "unitazo" sūkurėliu keliaujančiu kažkur. Dvyliktokai yra artimiausi žmonėms, kurie vaikšto susiraukę, viskuo nepatenkinti ir pikti... Noras negražiai kalbėti irgi atsiranda būtent paskutiniosiomis dienomis mokykloje. Nors, kaip suprasti "negražiai"? Pavyzdžiui, labai didelė tragedija, kai viešame traktate pavartoji žodį "šūdas". Ir kas čia tokio? "Mėšlas" nieko tokio, o "šūdas" jau amoralu? ( Nesupranta tik tas, kas Donelaičio neskaitė!) Mokytojai į tokius žodžius dėmesio nekreipia. "šūdas tai šūdas..." – viskas "normaliai". Pedagogai supranta, kad iki "smerties"- ne tiek ir daug, tad tampa nuolaidesni...

Komentarai [ 87 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįTarp Afrikos ir Lietuvos...
2008-01-31, 14:24:13
Gintarė Sabakonytė


Kiekviena tauta turi savo tradicijas. Vilioja neįprasti valgiai, švenčių papročiai... Ir, rodos, keista, kaip "kiti" jų nepamiršta. Būtų puiku, jei ir Lietuvos piliečiai, užuot šventę "helovyną", prisimintų, kad per šv. Kalėdas puošiama eglutė, o ne bet koks spygliuotis medis ar "Maximos" lentynos. Tampa normalu ant velykinio stalo dėti "kinderius", kur turėtų būti tradiciniai margučiai. Ar tai tas pats?..

Komentarai [ 97 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos