• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Muzika"Nebūk abejingas!"
2008-12-27, 16:49:56
Ovidijus Stauskas


Gruodžio 19 dieną, penktadienį, kultūros centro "Taurapilis" salėje įvyko labdaros koncertas "Nebūk abejingas". Renginys buvo skirtas paremti dvi mažametes sesutes, turinčias negalią. Tą vakarą sceną okupavo kaip ant mielių populiarėjantis "Padvalas", jaunoji pianino virtuozė Ugnė Malinauskaitė, tikrai uteniškių pamilti "UGRG" ir konkurso "Coca – Cola Soundwave 2008" nugalėjotai "Sweetsalt". Nagi, pasižiūrim kaip ten viskas buvo...

"Nebūk abejingas" įžanga labai priminė festivalį "Tavo laikas". Į salę po truputį rinkosi įvairiausių subkultūrų atstovai (forsai neaptikti, ura!), o pirmosios grupės pasirodymas tradiciškai vėlavo. Foną iš paskutinių jėgų stengėsi užpildyti "technūūūškė". Vieniems tai labai tiko ir patiko, tačiau kita publikos dalis nekantriai laukė rėksmingojo "Padvalo" pasirodymo. It‘s about time!

Netikėtai scenoje išdygusi vakaro vedėja paskelbė apie "Nebūk abejingas" atidarymą. Plojimai, šūksniai (ei, taip silpnai?) ir į sceną skuba vokalistas Aleksandras, gitaristai Mindaugas bei Raimonda, bosistas Irmantas ir būgnų skaldytojas Gediminas. Jaunuoliai tryško energija bei noru išdėti anarchiją bei visuomenės neteisybę į šuns dienas. O publika tylėjo kaip sugedęs "golfukas". Nors griebk ir stumk į kalnelį!

Vokalisto Alekso dainavimui priekabių neradau, "Padvalas" puikiai dirbo savo darbą. Mindaugas užsivedęs čaižė gitaros stygas, bet pajudėti mėgino tik prie pat scenos stovėjęs jaunimas. Čia dabar kas? Į sceną ėmė veržtis neaiški persona - Marčius. Jaunuolis, burną tikriausiai išplovęs ugniniu vandeniu, šūkavo į antrą mikrofoną. Liaudį užvedinėjam? Teisingai, bet publika dėmesį labiau kreipė į Martyną, o ne į "Padvalo" narius. Galiausiai "žvaigždutė" pasišalino, o Aleksandras paskelbė, kad tuoj pat skambės nauja daina. Pamažu bundam. Vis daugiau žmonių judino kojas, o grupelė metal‘o gerbėjų susikibę purtė garbanas (headbang). Pasirodymui pasibaigus, grupė sulaukė jau didesnio aplodismentų pliūpsnio. Šaunuoliai, don‘t stop!

Neilga pertraukėlė ir prie sintezatoriaus sėdo Ugnė. Nustebau, nesitikėjau, kad renginio plakate šviečiantis vardas "Ugnė", reiškė tą pačią Adolfo Šapokos gimnazijos mokinę, kuri mėgsta renginius praskaidrinti savo balsu. Nagi, pasiklausykim. Sklisti merginos lyriškoms melodijoms  padėjo būgnai ir bosinė gitara. Nuskambėjo keletas dainų ir lietuvių, ir anglų kalba. Keista, bet žiūrovai daug šilčiau priėmė lengvą bei nuotaikingą Ugnės muziką. Žinoma, Adventas, Kalėdos ir dvi sesutės, kurioms reikia Mūsų paramos. Šaunuolė, Ugne, nes padėjai sukurti draugišką atmosferą Merginos klasės draugai, kurie ją palaikė viso pasirodymo metu, pradėjo skanduoti: "Su meile! Su meile!”. Tai paskutinės dainos pavadinimas. Jos "dainele" tikrai nepavadinsi. Prie šokti verčiančios melodijos prisijungė prasmingi žodžiai. Ugnės Malinauskaitės šou buvo neilgas, bet be galo įsimintinas. Sveikinimai!

Atėjo eilė vakaro svečiams. Į sceną išskubėjo folkrock atstovai "UGRG”. Ši grupė nuskynė laurus prieš keletą savaičių vykusiame festivalyje "Tavo laikas”. Buvo įdomu, ką naujo parodys ši "gauja”, kurioje vokalinius sugebėjimus demonstravo dvi Adolfo Šapokos gimnazijos mokinės. "UGRG” liaudies dainas išliejo rock instrumental’u. Rezultatas – energinga, šokti kviečianti muzika. Deja, publikai, kurios gretos grėsmingai praretėjo (nebūkim abejingi?) to neužteko. Vėl linksminosi tik pavieniai rateliai, o likusieji tiesiog linksėjo galvutėmis, prisiglaudę prie scenos. Staiga ausis pasiekė iki kaulų smegenų pažįstama melodija. Grupė iš Užpalių padovanojo AC/DC kūrinuką "Highway To Hell”. Susirinkusieji pabudo iš žiemos snaudulio ir prasidėjo vakarėlis :) Šokom, trypėm. Ir aš buvau, bet negėriau, tad per nieką ir nevarvėjo. Reziume: "UGRG”, nors ir ne savo kūriniu, tačiau labiausiai išjudino "Taurapilyje” viešėjusį jaunimą. Grupei linkime gražių švenčių ir tikimės, jog tai ne paskutinis jos pasirodymas Utenoje.

Visa salė vėl paskendo techno muzikos garsuose. Šįkart kiek ilgesniam laikui. Iš pakampių ėmė rinktis žmonės, kuriems, švelniai tariant, gitarų skambesys buvo reikalingas kaip šuniui penkta koja. Scenoje kartas nuo karto sušmėžuodavo "Sweetsalt" vaikinukai. Pastebėjau, kad pasirodymui jie ruošėsi labai rimtai, nes "Sweetsalt" yra perspektyvi grupė, kurios pirmasis vaizdo klipas "Running In Circles" jau sukasi MTV eteryje. Jaunuoliai net ir nedidelio pasirodymo metu  publikai turi atiduoti didžiausią duoklę.

Grupės vokalistas/gitaristas Rokas davė ženklą nuo Fedde Le Grand beat‘o užsisvajojusiam DJ, kad šis leistų "Sweetsalt" pradėti. O pradėjo šūksniu: "Ar norit pasitūsint??!!” Žiūrovų reakcija buvo teigiama. Likusi jų dalis puolė šokinėti, klykti. Puiku, kad jaunoji grupė nevengia bendrauti su publika, ragindama bei užvedinėdama ją. Pasirodymo pradžioje skambėjo energingos dainos iš būsimo debiutinio albumo. Šaunu, kad grupės nariai, įstoję į MTV gretas, nesivaiko stereotipų ir nepuola prie kūrybos vien anglų kalba, o atskleidžia platų gimtosios kalbos žodyną dainose "Jie man sakė" ar "Kasdien vis tas pats". Pirmąją pasirodymo dalį "Sweetsalt" baigė savo singlu "Running In Circles". Labai džiugu, jog keletas publikos atstovų prisiminė šią dainą, paskandavo jos pavadinimą ir parodė, kokie išprusę melomanai yra uteniškiai : ) Antroji dalis prasidėjo gana ilga (šiūkštu, nenuobodžia) gitaros įžanga ir sceną okupavę vaikinukai ėmė siautėti toliau. Nuotaiką man ir, manau, patiems "Sweetsalt" kėlė grupė merginų, prisišliejusių prie scenos ir visa gerkle traukiančių grupės dainas. Duodu joms medalį už karščiausią palaikymą. :)

Vakaras ėjo į pabaigą. o man teko sukurpti apibendrinimą. Tikiuosi nepamiršote, jog "Nebūk abejingas" – labdaros renginys, kurio metu surinkti pinigai buvo skirti sesutėms su negalia. O paaukojome 1127 litus. Daug ar mažai? Spręskite patys. Į renginį atkeliavo tikrai šaunios grupės, atlikėjai, dainos, bet publika nežibėjo gausybe (žiema šalčiais lyg ir negrasino) bei gera nuotaika, todėl, brangieji, suimkime save į nagą ir kituose savo eilės laukiančiuose renginiuose raukim stogą iš širdies!

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Problemų dorotojams – „Keliaujanti socialinė virtuvė“
Bibliotekų Savaitė Utenoje
Misija baigta
Ilgąjį penktadienį į raidžių lankas!
"Kam man tos simfonijos?"
"Pasukite į kairę, ten baltos durys..."
Namams - arklys, delnams - tautinė juosta
Šeštadieninė minčių liūtis
Idėjų pliūpsnis Utenoje
Maištingas Rokas beldžiasi...
Neburbuliuok pro šalį!
Šmurkšt į ežeriuką?
Vat ir PASIDARĖM!
Iš Milnoro dienoraščio. Pirmasis puslapis
Suklupę kryžkelėje
Be narkotikų – Tu "kietas"!
"Šilutė" nepasipriešino
Interviu su "T&T"
Hejdå, Sverige!
"Nebūk abejingas!"
Sportas po žiemos miego
Komandos kapitonas
Trūksta fantazijos
Rock Friday
NATO šalių krepšinio čempionato apžvalga

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1109

Įvertink!

Komentarai [ 12 ]
2009-01-14, 18:21:57
MIGLE rašo:
Greta tu buvai sexe
2009-01-01, 20:59:21
faithless rašo:
jo..... frazių kietų galima rasti ;D
2008-12-31, 17:46:57
headbanger rašo:
frazė ,,publika tylėjo kaip sugedęs "golfukas". Nors griebk ir stumk į kalnelį '' nereali
2008-12-29, 23:47:00
Revelant rašo:
Taip manau, tikiuosi atrasi daaaug tokių. Be to, juk visi nesidomime tais pačiais dalykais, todėl ir skiriasi mėgiamos straipsnių temos
2008-12-29, 22:06:31
Ponas M. rašo:
Su "neblogais" tekstais taip buna. Va, jei tai butu tikrai geras straipsnis, ar nemanai, kad negaleciau nuo jo atsiplesti?
2008-12-29, 18:57:18
Revelant rašo:
>>Ponas M. O gal tiesiog tingite paskaityti, jei tekstas neblogas.
2008-12-29, 18:29:15
Ponas M. rašo:
Tekstas gal ir neblogas, taciau jau labai nuobodu ji skaityti..
2008-12-29, 14:13:55
Ovidijus rašo:
Gerbiamas/a kolega, gal ir nesu didelis išprusėlis muzikos srityje, tačiau to, ką grojo "pj purvinis" nepavadinčiau pop - radio muzika. Aišku, nestokojama ir jos. Beja, vadinasi tikrai "Folk Rock". Ačiū už skatinančius komentarus
2008-12-29, 1:35:42
hjfasg rašo:
falkrock ar folkrock ?
techno? ten ne techno o kazkoks pj purvinis prie playeriu leido pop radio muzika ;D
2008-12-27, 22:49:48
"-" rašo:
Žavūs Tavo tekstai, labai malonu skaityti Visus juos jungia bendras stilius, jaučiasi, kad rašo patyręs žmogus, mokantis perteikti visas emocijas. taip ir toliau
2008-12-27, 21:52:29
sabis rašo:

2008-12-27, 20:26:14
faithless rašo:
good job, owe ;]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos