• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Aplink pasaulįPASAULIO LIETUVIŲ JAUNIMO FESTIVALIS
2012-08-06, 21:00:41
Rūta Pakalnytė


2012 metų liepos 12-15 dienomis Prienų rajone Visuomenės harmonizavimo parke, apimančiame daugiau kaip 160 hektarų, vyko Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas (PLJS). Idėja rengti tokį susitikimą gimė 2010 metais Pasaulio lietuvių jaunimo kongrese Lotynų Amerikoje. Tai verslo, kultūros, politikos ir mokslo festivalis - renginys, kokio nepriklausomoje Lietuvoje dar nebuvo.Dalyvius sveikino renginio globėja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, ministras pirmininkas Andrius Kubilius, seimo pirmininkė Irena Degutienė, parko įkūrėjas sėkmingas verslininkas Augustinas Rakauskas ir kiti. Pagrindiniai renginio pranešėjai - Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus, grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas, buvęs Kosta Rikos prezidentas Jose Maria Figueres, pirmaujančio Londono komercinio smegenų centro „Z/Yen“ įkūrėjas ir pirmininkas Michael Mainelli. Renginio ambasadoriai – J. Valančiūnas, A. Guoga, A. Mamontovas, I. Laurs, A. Zabulis, J.Statkevičius, A. Kaušpėdas, R. Mikailionytė, D. Ibelhauptaitė ir R. Bartkus. Pranešimus skaitė ir diskusijose dalyvavo daug politikų, verslininkų, mokslininkų, kultūros ir visuomenės veikėjų, menininkų, dailininkų, šokėjų ir sportininkų. Festivalio dalyviai buvo kviečiami į diskusijas, karjeros bei kontaktų muges, įvairias kūrybines dirbtuves, susitikimus su iškiliais žmonėmis, taip pat buvo galima mėgautis kinu, teatru, mada, dalyvauti sporto turnyruose bei geriausių Lietuvos atlikėjų pasirodymuose. Renginio veiksmas vyko Visuomenės harmonizavimo parko jojimo centre, sinergijos amfiteatre, sezoninėje salėje bei aplinkinėse jų zonose.

Pasaulio lietuviai susirinko kartu ir atvirai pasikalbėti apie Lietuvos dabartį ir ateitį. Susitikime dalyvavo virš 3000 lietuvių. Renginio organizatoriams padėjo 160 savanorių. PLJS dalyvių bendravimą skatino renginio rėmėjų dovana – 9 tonos arbūzų. Sudėliota piramidė iš beveik 1500 vaisių viliojo ne vieno dalyvio akį. Norint atsigaivinti arbūzu, reikėjo susiburti į grupelę ir įveikti simbolinį labirintą. Tai buvo smagi ir maloni atrakcija.

Uteniškiai taip pat aktyviai įsitraukė į renginį. „PLJS buvo istorinis renginys, pritraukęs intelektualius, išsilavinusius, perspektyvius lietuvius iš viso Pasaulio. Intensyvi ir turininga festivalio programa leido kiekvienam atrasti sau artimus renginius, o nevyriausybinėms organizacijoms suteikė galimybę pristatyti save suinteresuotai auditorijai. Po PLJS užmezgėme ne vieną kontaktą, numatomos kelios partnerystės, tad renginys buvo tikrai naudingas ir vertingas”, - sako uteniškė Marija Šaraitė, kuri pristatė VšĮ "Geros valios projektų" iniciatyvas Pagalbadaiktais.lt ir Aukok.lt bei bendravo su LR prezidente. Savanorių gretose sukosi Gerda Vaičiūnaitė ir Konradas Kazlauskas. Keletas mokinių dalyvavo kartu su „Sėkmė mokyklos“ komanda.

PLJS tikslas pasiektas - lietuvių išbarstyta tauta suburta į vieną vietą. Lietuviai TEN ir ČIA suartėjo. Žengtas dar vienas žingsnis, kad Lietuva taptų be sienų – Pasaulio Lietuva.Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
AŠGKL medaliai išdalinti
Adolfo Šapokos krepšinio lygos apžvalga
Adolfo Šapokos gimnazijos krepšinio lygoje prasidėjo atkrintamosios varžybos
PASAULIO LIETUVIŲ JAUNIMO FESTIVALIS
Adolfo Šapokos gimnazijos devintokai laidoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“

Įvertinimas
Įvertinimas:
2.9
Jau įvertino: 890

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos