• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MuzikaPikantiškoji "Arbata"
2009-03-04, 19:26:33
Marija Šaraitė


Jei manai, kad šis straipsnis yra apie geriamą arbatą, – tu klysti. Jei dar nesi girdėjęs, žinok, kad Lietuvoje žodis "arbata" turi ir kitą reikšmę. "Arbata" – tai penkių fantastiškų, originalių ir ypač smagių vyrukų grupė, kuri per aštuonerius veiklos metus išleido du savo kūrybos albumus. Be galo džiugu, kad kompanija naujojo albumo "Molekulių džiaugsmui" pristatymo koncertui pasirinko Uteną. Vos sužinojusi, jog vasario dvidešimt septintą mūsų klube "Dispar" skambės kaip visada gyvai atliekamos "Arbatos" dainos, susisiekiau su grupės vadovu ir vokalistu Andriumi (dar kitaip Zala). Be jokių sunkumų susitarėme dėl interviu, mat jis, kaip ir maniau, yra labai paprastas žmogus. Penktadienio vakarą, prieš "Arbatos" koncertą, Zala pasitiko mane nuoširdžiai šypsodamasis.

- Kaip jaučiatės atvykęs į Uteną? Ar dažnai tenka aplankyti mūsų miestą? Kodėl?
- Aš Utenoje ne pirmą kartą. Visi mirę mano seneliai (amžiną atilsį) gyveno čia, netoli Utenos, apie penkiolika kilometrų Molėtų link. Tai Utena man yra gerai žinoma nuo vaikystės. Čia koncertuojame, kad nesumeluočiau, gal kokį ketvirtą, penktą kartą.

- Prisipažinkite, ar žinote, kiek uteniškių yra Jūsų fanų klube?
- Ne, nežinau. Kai rinkdavosi fanų klubo nariai, dažniausiai nekalbėdavome, iš kur mes. Tiesiog bendraudavom, vakarodavom arba keliaudavom. Aišku, kai keliaudavom, prasitardavom, iš kur esame, iš Adutiškio, ar dar iš kažkur.

- Ar malonu koncertuoti Utenos publikai?
- Kiek kartų mes čia grojom, tai visą laiką mus sutinka labai šiltai. Ir kai turėjome rinktis, kur daryti albumo pristatymo koncertus, mums jau buvo aišku, kad Utenoje tikrai darysim, nes kai grojom šiame mieste gal prieš kokius ketverius ar penkerius metus, iš tikrųjų susirinko daug žiūrovų ir šiltai bei audringai mus priėmė, nors aš buvau užkimęs. Ir tada viskas buvo labai puiku.

- Kodėl savo naujojo albumo pristatymui šalia Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, pasirinkote ir Uteną?
- Visų pirma, Utena ne toks jau mažas miestas. O antra, džiaugiuosi, kad Utena, kaip aš sakau, gyvai atliekama muzika – roku, rokenrolu -  yra gyva. Na, šiandiena parodys, ar  iš tiesų taip yra.

- Kas sugalvojo naujojo albumo pavadinimą "Molekulių džiaugsmui" ir kodėl jį taip pavadinote?
- Labai paprasta. Tiesiog mes visąlaik viską darom ekspromtu, bet atsiranda problemų, kai reikia kažką įvardyti. Lygiai tas pats, kai reikia pasakyt, kokiu stilium tu groji, ar dar kažką panašaus. Tiesiog, aš sėdėjau ir galvojau, kad atėjo metas išleisti naują albumą. Reikėjo pavadinimo. Mūsų repertuare yra viena daina "Baltas arkliukas", iš kurios konteksto paėmėme "Molekulių džiaugsmą". Šiuo atveju, ieškodami pavadinimo, dviračio mes neišradome.

- Ar jaučiate naujojo albumo populiarėjimą? Ką manote apie jo būsimą pasisekimą?

- Aišku, jaučiam, nes daug kur kviečia, į radijo stotis ir dar visur kur. O albumo sėkmę tik laikas parodys. Per koncertus pamatau, kokią informaciją žmonės priima, kokios nepriima, kokios dainos jiems patinka, o kokios ne, kokias prašo pagrot, o kokių neprašo. Žinom, kad iš  šio albumo yra tokių dainų, kurios jau prigijo.

- Kaip manote, ar "Molekulių džiaugsmui" pralenks pirmąjį Jūsų albumą "Linkėjimai Tau"?
- Taip, manau. Be abejo,  pralenks. Čia yra tobulėjimas.  Jie tarpusavyje nelenktyniauja, nes čia nėra varžybos. Kas yra albumas? Tai, kas miela, aktualu tam tikru gyvenimo laikotarpiu. Pirmas albumas – vienas gan ilgas laikotarpis. Ten surinktos senos, patikrintos scenoje dainos. Šitas albumas kiek kitoks. Čia  kitokie išgyvenimai. Tos dainos įrašytos būtent per pastarųjų dvejų metų laikotarpį. Taigi jis yra tiesiog kitoks. Tai yra loterija. Žmogui bus priimtina arba bus nepriimtina tai, ką tu darai.

- Kuris albumas asmeniškai Jums arčiau širdies? Kuri naujojo albumo daina Jums mėgstamiausia? Kodėl?
- Aišku, paskutinis albumas ("Man irgi. O daina - "Baltas arkliukas", – smagiai prisideda Sigis). Dainos vienos nėra. Yra kelios, kurios man labai patinka ir šiuo metu yra aktualios, o kitos jau nebeaktualios.

- Kieno idėja įrašyti bendras dainas su Alina Orlova, Egle Sirvydyte, Danieliumi Praspaliausku ir kitais žymiais Lietuvos muzikantais? Tikiuosi, tai darėte ne dėl populiarumo?
- Tai čia mūsų – visos "Arbatos" idėja, nes kažkaip trūko skambesio. O įdomiausia tai, kad mes su Alina kalbėjomės bei susitarėme dėl tos dainos įrašymo, kai ji koncertavo čia. Mes grojom po jos. Aš apie ją tada buvau girdėjęs, o čia pirmąkart išgirdau Aliną gyvai dainuojančią. Po koncerto kartu sėdėjome, gurkšnojome arbatą ir nutarėm įrašyti bendrą dainą.

Tada, kai daina "Aguona" jau buvo gimusi, Alina dar nebuvo tokia garsi, kaip dabar. Lygiai tas pats su Egle. Čia yra eksperimentas. Tai ir yra įdomu, kai kartu muzikuodami įgaunam tam tikrą skambesį. Atėjęs naujas žmogus leidžia sau improvizuot, nes jis papuola ne į savo muziką, ne į savo "grybavimo laukus".  Ar tai dėl populiarumo?  Ne. Mums populiarumo esmė, kai aš kalbu, ko aš norėčiau. O dabar norėčiau geresnių sąlygų groti, t.y. geresnio garso, geresnių galimybių kažkur nuvažiuoti koncertuoti, ir tiek. Uždirbam tiek, kad užtektų benzinui, o po to pavalgyt ir pagurkšnot.
    
- Ar "Molekulių džiaugsmui" visos dainos Jūsų kūrybos? Kas dar prisidėjo prie naujųjų dainų gimimo?
- Visos. Tik viena daina apie rokenrolą "Baltas arkliukas" yra labai įdomiai gimusi. Tai buvo, kai vienas draugas man atnešė savo dainą. Ten buvo visai kitokia daina, o vieni iš jos žodžių "...baltas arkliukas, pasiilgau...". Paprašiau man palikti tą dainą. Tada aš nukrypau visai į savas mintis, bet man tas "baltas arkliukas" įstrigo. Tai galima sakyti, kad ta dainai įtakos turėjo mano draugas. Žodžiai visi mano, o muzika visų "Arbatos" narių.

- Kokių planų bei užmojų ateityje turi numačiusi "Arbata"? Naujos dainos? Koncertai? Festivaliai?
- Mes grojam ten, kur mus kviečia. Jei parašo, kad esam laukiami, yra proga, prašom tik grokite, ten ir važiuojame. Dėl idėjų, mes dabar galvojame įrašyti tokį video klipuką, kai mes važinėjame po Lietuvą. Paskui judėsim toliau. Jau turime visas idėjas naujai medžiagai ir naujam albumui. Toliau kursim ir darysim. Galiu išduoti artimiausius mūsų planus. Jei viskas bus tvarkoj, vėjai pūs tinkama linkme ir, kaip sakau, Dievas bus mūsų pusėj, tai balandžio penktą dieną "Arbata" gros gyvai radijo eteryje "Opus3". Paklausykite!

- Kada galėsime Jus vėl išgirsti Utenoje?
- Ne, nežinau. Čia jau priklauso nuo Utenos ir nuo Jūsų visų.

- O dabar išduokite paslaptį, iš kur Jūs turite tiek daug tokios teigiamos energijos?
- ("Bažnyčion vaikštom",- nusijuokia Sigis). Aš nežinau. Čia  kiekvienam žmogui yra įgimta. Tai tiesiog kažkokia energija, kažkoks laukas. Juk negali kitaip išeiti į sceną, ta muzika pati tave įtraukia.

- Ar tiesa, kad Jūs niekada scenoje nepasirodėte su fonograma?
- Mes niekada negrojom koncerto. Teko vienintelį kartą televizijoje sugroti dalinę fonogramą. Tai reiškia, kad gyvai buvo mano vokalas, o muzika - negyvai. Bet, aišku, mums tada malonumo nebuvo. Taigi stengiamės daugiau to nedaryti ir groti visur tik gyvai.

- Ko palinkėsite tiems uteniškiams, kuriems "Arbata" reiškia šį tą daugiau nei garuojantis puodelis?
- Palinkėsiu, kad ieškotų, viskuo domėtųsi. Kad nesustotų, visą laiką judėtų į priekį ir gyventų aktyviai, neapsiribotų viena veikla ar viena muzika ar dar kuo. Daugiau ieškojimo, tada bus daugiau ir šviesos.

Šiais šiltais žodžiais baigėme interviu. Neslėpdama džiaugsmo padėkojau  "arbatukams" ir palikau juos ruoštis koncertui. Ilgai nereikėjo laukti ir "Arbata" jau buvo scenoje. Vos suskambus pirmiesiems muzikos akordams gerbėjų akys pradėjo džiugiai žibėti, lūpos šypsotis, o kūnas nevalingai judėti. Bet mano šypsena nebuvo tokia plati, nes jaučiau gėdą. Gaila, bet į naujojo albumo "Molekulių džiaugsmui" pristatymą susirinko vos kelios dešimtys uteniškių. Kodėl taip nutiko, paklauskime kiekvienas savęs (mažai reklamos? per brangus bilietas?). Bet tai nesutrukdė "Arbatai" gyva muzika užburti klausytojų širdis ir perduoti savo teigiamas emocijas nors ir negausiai susirinkusiai, bet audringai publikai. Pasibaigus koncertui, Zala tikino, kad nepyksta ant uteniškių, ir jei tik mes – Utenos jaunimas – norėsime išgirsti Arbatą", grupė su malonumu vėl atvyks. Taigi dar turėsime progų atsigriebti, o dabar paprasčiausiai mėgaukimės "Arbatos" dainomis prie puodelio arbatos ir suteikime savo molekulėms džiaugsmo.

P.S. Susidomėjai? Apsilankyk: www.arbata.com

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kaip Utenos liberalus jaunimas tolerancijos dieną minėjo
Sekant tėvynainių pėdomis arba nacionaliniai lietuvių aukso paieškos ypatumai svajonių saloje (I dalis)
Uteniškiai vasaros atostogas pasitiko kūrybingai
Utenos liberaliam jaunimui – vieneri!
Mes darom, o TU?
Kovo 11-oji paminėta kitaip
"Utenos gimnazistų savaitė"
Europarlamentaras Leonidas Donskis susitiko su Utenos gimnazistais
Utenos jaunimą išjudino "Šokiai po atviru dangum"
Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas aplankė uteniškius
Utenos liberalus jaunimas nemiega
Stiprėja ir Utenos mokyklų savivaldų informavimo centras
Rokiškyje ugdomi jaunimo treneriai
Šių dienų "Mičai Haselhofai"
"Saulės" gimnazistai nemiega
Vokiška popietė
Vienas perspektyviausių krepšininkų Lietuvoje – uteniškis Jonas Valančiūnas
Švietimo ministras neaplenkė ir "Saulės" gimnazijos
Garbus "Verdenės" jubiliejus
Uteniškiai brido pirmieji
Kultūringa popietė
Uteniški, netingėk
Pikantiškoji "Arbata"
Sportininkų vakaras
Konferencija "Drąsinkime ateitį"
Meilė šokiui ir Tau
Sportuok ir tu!
LMS (Lietuvos Moksleivių Sąjungos) konferencija Utenoje

Įvertinimas
Įvertinimas:
2.9
Jau įvertino: 1178

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos