• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PENKTADIENIS
2019-12-06


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėPrisimenant Velykas...
2010-04-11, 19:37:22
Jovita Molytė


Praėjus Šv. Velykoms, parduotuvėse jau nurinkinėjamos dekoracijos ir neparduoti suvenyrai nunešami į sandėlius, kur jie lauks kitų metų, kada vėl bus sukrauti pardavimui kaip nauja prekė. Tačiau šįkart ne apie tai, o apie tuos suvenyrus, kurie taip pat yra ir Velykų simboliai, ir jų reikšmę. Populiariausi iš jų yra du: Velykų kiškis ir kiaušiniai.

Velykų kiškis. Viena Europos legenda sako, kad kiškis niekada neužmerkdavo akių ir stebėdavo kitus gyvūnus per naktį, dėlto jis tapo mėnulio simboliu ir siejamas su Velykomis, nes jų data nustatoma pagal mėnulio kalendorių. Kiškis taip pat yra ir naujo gyvenimo simbolis. Egipte žmonės tikėjo, kad triušis buvo atsakingas už naują gyvenimą pavasarį. Vėliau krykščionys susiejo jį su Kristaus prisikėlimu.

Kiaušiniai. Jie simbolizuoja naują gyvenimą. Kiaušiniai kaip ir lietaus lašai bei sėklos yra ovalo formos, todėl jie ir siejami su nauju gyvenimu. Persai ir egiptiečiai tikėjo, kad pasaulis prasidėjo iš vieno kiaušinio. Senovės Kinijoje, Romoje ir Graikijoje kiaušiniai buvo dovanojami kaip pavasario dovanos, o Anglijoje Viduramžiais, kiekvienas karališkosios šeimos narys turėjo po auksinį kiaušinį. Iš to galima spręsti, kad jau nuo senų senovės žmonės kiaušinį laikė svarbiu savo gyvenime.

Taip pat yra ir daugiau Velykų atributų. Pavyzdžiui narcizai, varpeliai ir avinėlis. Narcizai dovanojami kaip pavasario simbolis, nes tai yra ankstyva pavasario gėlė. Viduramžiais ši gėlė tapo Dievo motinos Marijos simboliu. Dabar narcizas dažnai reiškia tyrumą, šventumą ir pavasarį. Kitas simbolis - varpeliai. Kai kurių Europos šalių legendos sako, kad paskutinę savaitę prieš Velykas nutilę varpai "išskrenda" į Romą palaiminimo ir grįždami šeštadienį parsineša margučių. Velykų avinėlis simbolizuoja Kristų su pergalės vėliava. Avinėlis taip pat yra vienas pagrindinių patiekalų ant Velykų pietų stalo.

Taigi, nors Šv. Velykos jau praėjo, tikiuosi, kad šis straipsnis padės bent kiek prisiminti jas bei pavasario atostogas.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Astrologinės prognozės
Kaire, dešine, kaire, dešine...
Prisimenant Velykas...
Studijos užsienyje
Japonija

Įvertinimas
Įvertinimas:
2.9
Jau įvertino: 872

Įvertink!

Komentarai [ 5 ]
2013-08-15, 1:11:13
5qXB66rK671 rašo:
Thanks for the <a href="http://jpipehfqel.com">inthgis.</a> It brings light into the dark!
2013-08-13, 23:58:32
5unTixJXsdc rašo:
That ingtihs's just what I've been looking for. Thanks! http://igdjjjv.com [url=http://yqgvhxajrw.com]yqgvhxajrw[/url] [link=http://tbvtqvoeupm.com]tbvtqvoeupm[/link]
2013-08-13, 4:43:12
OlEPsybI7NBB rašo:
Posts like this make the <a href="http://nfnghzfi.com">ineetnrt</a> such a treasure trove
2013-08-12, 14:22:45
41jmS4oXIye rašo:
man tai visai nepatinka juk rikeia aplankyti tevus ,kam gyvus kam jau kapuose manau kad darbo nasumas busnekoks pvz vasario 16 laisva o 17 i darba tai koks gi ten bus darbas
2010-04-12, 17:23:57
Pashka rašo:
Nejaugi nebera daugiau apie ką rašyti? Jau taip retai parašot ką nors įdomaus. nu sorry, bet tikrai apgailėtinai atrodo jaunimo tinklapis.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos