• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


KETVIRTADIENIS
2019-10-17


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Tarp mokyklos sienų...Šapoka šiandien...
2008-09-01, 16:51:04
Eglė Daugsevičiūtė


"Mano manymu, Adolfo Šapokos gimnazija per daug žmonių giriama... Ji paprasta mokykla... Baltos sienos, siauros tualetų durys, painūs koridoriai..." - Karolis.
"Į Šapoką visi einame, nes manome, kad ji pati geriausia gimnazija. Turbūt taip ir yra, bet, kol mes dar nesimokome ten, negalime pasakyt nieko nei gero, nei blogo" - Rūta.
"Kap ligoninė iš vidaus."
"Šapoka - tai keista vieta, kurioje nesigirdi mažiukų klyksmų ir visi vaikšto šiek tiek "paplaukę"."

Taip kalba apie Utenos Adolfo Šapokos gimnaziją busimi šios mokyklos pirmokai. Kai kurie gal šiek tiek su humoru, o kiti rimčiau, tačiau į šią mokykmosi įstaigą žengia jau rimti, suaugę ir subrendę žmonės (tikėkimės).

Šiais metais, kaip ir kiekvienais metais, į A. Šapokos gimnazijos pirmą klasę priimami visi 8 klases baigę ir perkelti į 9-ą klasę mokiniai (bent taip turėtų būti). Savaime suprantama, kad norinčių patekti į šią mokymosi įstaigą yra daug. Priešingai nei praėjusiais metais, šiais metais Šapoka sudarė 6 gimnazines pirmokų klases (2 klasėmis mažiau nei pernai). Taigi pateko ne visi norintys. Iš 247 mokinių buvo priimta 156. Grubiai skaičiuojant, 100 mokinių nepateko į šią mokymosi įstaigą. Išimtis buvo taikoma Adolfo Šapokos gimnazijos orkestro nariams. Jie buvo priimti, neatsižvelgiant į jų metinį vidurkį, siekiant išlaikyti orkestrą. Tačiau, verta pabrėžti, ir jų vidurkiai buvo pakankamai aukšti. Žemiausias - 8,1. Kitų žemiausias vidurkis - 8,6 (bet ir su tokiu ne visi pateko). Taigi šiais metais į Šapoką buvo priimti tie mokiniai, kurių vidurkis ne žemesnis nei 8,6 , išskyrus orkestrų narius. Trijų būsimų pirmokų metinis vidurkis buvo 10 (dvi merginos ir vienas vaikinas). Iš 156 būsimų pirmokų, 70 vaikų iš Aukštakalnio mokyklos, 27- Vyturių, 25- Krašuonos, 10- Utenos pagrindinės, 6- Saulės gimnazijos, 18- iš aplinkinių kaimo mokyklėlių.

Mokinių saviraiška. Šapokos mokykloje yra labai daug įvairių užsiėmimų mokiniams pasireikšti. "Paupėja" - gimnazijos laikraštis, pirmą kartą išleistas 1997. Jis yra respublikinio V.Kudirkos moksleivių laikraščių konkurso laureatas, buvo pristatytas tarptautinėje studentų ir moksleivių leidinių stovykloje Budapešte (Vengrija). Mokyklinis teatras "Ėjimas" įkurtas 1995 m., Šokių kolektyvas "Argo" gyvuoja nuo pirmųjų gimnazijos įkūrimo metų. Dailės galerija atidaryta 1997 m. gegužės mėnesį. Parodos galerijoje organizuojamos kas 2 savaites. Modelinis Europos parlamentas (MEP) buvo įkurtas 2000 m. Nuo įkūrimo klubas dalyvauja MEP sesijose Lietuvoje ir užsienyje. Utenos debatų klubas savo veiklą pradėjo 1996 m. 2002 m. šis klubas buvo įregistruotas Utenos rajono savivaldybėje kaip nevyriausybinė organizacija. Taip pat šioje mokykloje yra įsikūręs tolerancijos centras, aerobikos klubas "Utenėlė", tarpmokyklinis ekologijos klubas "Viola", pučiamųjų instrumentų orkestras bei ekonomikos ir kompiuterijos klubas.

Pirmokų krikštynos – "Šapkės" tradicija. Ne vienas Šapokietis yra jas išgyvenęs. Manyčiau, kad ne tas tikras Šapokietis, kuris mokosi "Šapkėj", bet tas kuris yra pakrikštytas ir dar išgyveno po jų (nors gal ne visi). Pirmokus krikštydavo antrokai. Kiekviena klasė būdavo savaip originali: ar "pampersą" ant galvos uždėdavo (dar reikia dėkoti, kad ne panaudotą), ar per lietų liepdavo stadione bėgiot, ar kiaušiniu gaudavai į makaulę. Manyčiau, vaizdelis geras, bet visa tai jau uždrausta. Gaila.

Na, o pabaigdama noriu pasakyti, kad Utenos Adolfo Šapokos gimnaziją dauguma žmonių laiko geriausia mokymosi įstaiga Utenoje (aišku, kiekvienas mano savaip). Tačiau ji yra tokia pat mokykla kaip ir visos kitos...


Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kas man yra gailestingumas?
Likus iki Kalėdų tik kelioms akimirkoms...
Pepės, Karlsono, Emilio, Ronjos ir kitų vaikų mama
Visa tiesa apie sapnus
"Argo 2010"
Laiškas Seneliui
Olimpinis ugdymas A. Šapokos gimnazijoje
Utenos absolventai
Mokslo ir žinių diena
"Osvencimas – mano miestas, tavo atradimas"
Gauki riestainio skylę!
Sveikos mitybos diena
Laiškas Gerbiamajam Donatui
Kova tęsiasi
Mergaitė, kuri niekada nebus mylima (II dalis)
"Vardan Lietuvos!"
Mergaitė, kuri niekada nebus mylima (I dalis)
3,5% riebumo kefyras
Šapoka šiandien...
Joninės!
Vasarą į darbą!
Mokslo šaknys karčios...

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1260

Įvertink!

Komentarai [ 12 ]
2011-10-03, 9:32:39
Cukrius ir Ernis rašo:
Šapokos gimnazija tikrai yra šauni,bet neturi labai didelio skirtumo nuo kitų gimnazijų.
2010-03-17, 12:37:10
- rašo:
Straipsnis geras. Manau jog rašoma tiesa ir pradžioje parašytos mokinių mintys išties supranta su manosiomis. Tačiau Šapokos gimnazijoje išties yra ydomių užsiemimų ir veiklos. Yra daug būrelių, vyksta įdomūs renginiai, kurie praskaidrina nuotaiką.
2008-10-08, 15:25:08
Eva rašo:
Nepatinka - nesimokykit. O jei jau atėjot, tai nevarykit. Nepatinka? Išeikit. Į jūsų vietą visada atsiras norinčiųjų.
2008-10-08, 15:24:42
Eva rašo:
Nepatinka - nesimokykit. O jei jau atėjot, tai nevarykit. Nepatinka? Išeikit. Į jūsų vietą visada atsiras norinčiųjų.
2008-10-01, 20:38:01
10tokės nuomonė rašo:
šapoka galbūt ir išskirtinė ir labai gera mokykla.. bet mokytojai.. !!!!!kas per nesąmonė jei matematikos egaminam ruošia mokytoja kuri to pati nesupranta.. ar tai normalu.. kai stojau į šapoką.. ji man atrodė svajonių mokykla.. o kai pasimokiau pamačiau.. nieko čia įpatingo... vat ir viskas.. mokytojai ir geri, ir net gi labai silpni..
2008-09-09, 23:00:03
egle rašo:
1. Pirmokai buvo atsitiktinai apklausti netaikant jokių kriterijų. Čia yra kiekvieno žmogaus nuomonė. Gal kitas būtų pasakęs kitaip, bent aš manau, čia buvo sakoma su humoru.
2. Šis straipsnis buvo pradėtas rašyti iškart po pirmokų sąrašų paskelbimo. Netikslumų čia gali pasitaikyti.
3. Budama šapokoje pirmas dienas sulaukiau įvairių rekcijų. Kai antrokams ir trečiokams nereikėjo eiti, mokykloje buvo tik pirmokai ir ketvirtokai. Mums buvo lengviau orentuotis kai mokykla nebuvo sausakimša. Ketvirtokai į mus žiūrėjo kreivokai, bet komentarų nesulaukiau. Penktadienį atsiradus ir antrokams ir trečiokams sulaukėm priešingos reakcijos. Kažkur susidarė grustis tai mokiniai pasakė: ,,pirmokai". Ir viskas aišku. Ieškodama kabineto kažkas pakomentavo: ,,Ir iš kur jų čia tiek atsirado?". Kur susirinkdavo gausesnis pirmokų būrys galėdavai girdėti, kai žmonės sustoja ratu rėkia: ,,Krikštysim, krikštysim!!! arba foksai!!!". Na man tai nelabai jaudina, nes atrodo kai kurie juokavo, o gal ir ne.
4. Manyčiau kai kurių žmonių nuomonė prieš pradedant mokytis šapokoje pasikeitė joje šiek tiek pasimokius. Manau, kiekvienoje mokykloje ar klasėje yra linksmų žmonių kurie ne tik mokosi. Bent mano klasėje tokių yra ir tai gerai, kol viskas būna su saiku.
5. Egzaminų rezultatai aišku geresni Šapokos mokyklos nei kokios Saulės, nes kai pastebėjau Šapokoje mokytojai su pirmokais (ir visais kitais mokiniais) ,,nesicackina“. Ir tai yra gerai.
6. Šapoka yra elitinė (kai trečia viktorija pasakė), bet ne visi gerai besimokantis mokiniai eina į ją. Dažniausiai dėl draugų įtakos.
Bet negalime smerkti ir kitų mokyklų manydami kad ten vien ,,lūzeriai". Tiek saulės tiek dauniškio mokyklose yra gerai besimokančių mokinių.
Šiame straipsnyje buvo pateikta daugiausiai statistikos ir faktu. Dar pridėta keletą žmonių nuomonių. Bet man jis gavosi ne koks. bet komentaru sulaukė.

2008-09-09, 9:23:05
Rasytojas rašo:
Sapoka tikrai neeiline mokykla ir tai pajusi, brangi autore, per egzaminus. Pats likau patenkintas tik vienu egzamino rezultatu is keturiu laikytu, taciau gana aukstu numeriu istojau i prestizine laikoma specialybe. Patikek, ziniu cia gausi daugiau nei kitose mokyklose
2008-09-07, 21:10:24
keista, bet...trecia Viktorija rašo:
"Sapokyne" taip aukstinama ir vadina "elitine" mokykla... Aisku, ji ir yra geriausia (pagal mokymosi lygi) Utenoje, taciau: kodel taip yra? O todel, kad cia priima tik geriausiai besimokancius mokinius. Juk kiekviena mokykla taip besielgdama bus pati GERIAUSIA. Taigi, manyciau, kad kriterijus "geriausia gimnazija" turetu buti suvokiamas kiek kitaip... visu pirma tai priklauso nuo mokytoju profesionalumo ir mokymo metodikos. Zodziu, geriausia ne mokykla, taciau tie "moksliukai", su aukstais balais, kuriu pazymiu (beje, atsinestu is kitu mokyklu) saskaita Sapokos gimnazija laikoma geriausia. P.S. siemetiniai pirmokeliai neitiketinai protingi ir rimti...nepamirskite, kad egzistuoja ne vien mokslai, net ir Sapokoj.
2008-09-07, 13:35:17
Wiktorija rašo:
Nesutinku su paskutiniu sakiniu.
Jeigu Šapoka tokia kaip visos kitos, tai kodėl PANELĖ AUTORĖ ir neina į tas kitas???
2008-09-07, 11:06:02
Edvinas rašo:
Na, klasėj, kad ir kokioj mokykloj bebūtum, vistiek atsiras vadinamas "kaimo kvailelis", kuris net ir rimčiausią akimirką gali pasakyt "miau" ir jam tai atrodys juokinga... Sienos tikrai nebebaltos, nors žinau, kad kai šis straipsnis buvo rašomas jos buvo baltos. O šeip vistiek kažkodėl nejauku, gal, kad pirmos dienos...
2008-09-07, 0:40:10
_MeRgYteee_ rašo:
Skaičiau straipsnį ir veide ne kartą buvo nepasitenkinimas. Daugelyje vietų norėčiau prieštarauti. Visų pirma, pradedant menkiausiais, Šapokos gimnazijos sienos dabar nebe baltos. Beveik visos būsimų, dabar jau esamų, pirmokų mintys pasirodė nevisai protingai. Juk kiekvienoje gimnazijoje sunkiai beišgirsi mažų vaikų klyksmų, bet tai nereiškia, kad vyresni Šapokoje visai nesilinksmina ir nekrečia šunybių, o tik "kala" pertraukų metu. Kaip žinoma, į Šapoką priimami moksleiviai, kurių vidrukiai yra pakankamai aukšti, tai leidžia teigti, kad mokiniai yra pasiruošę mokytis ir toliau, o tai ir yra viena iš priežasčių kodėl Šapokos gimnaziją galime laikyti geriausia mokykla. Mokslui aplinka turi daug įtakos, tad jei klasėje bus ramu, neatsiras išsišokėlių, Tau pačiam bus geriau stengtis ir nereiks vaidinti vieni prieš kitus, kad aš galiu išsišokti.
2008-09-05, 19:09:46
Vika rašo:
Turi būti "stadionas", o ne "stadijonas".

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos