• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


KETVIRTADIENIS
2019-10-17


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Tarp mokyklos sienų...Šapokiukas visur šapokiukas 2009
2009-03-02, 19:55:50
Augustinas Latvėnas


Šiemet, kaip ir kasmet, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje įvyko bibliotekos vedėjos Vidos Gudelienės organizuojamas renginys - "Šapokiukas visur šapokiukas". Sausio 30d., penktadienį, studentų atostogų metu, mūsų gimnazijoje galėjome išvysti buvusius mokinius. Nors laisvų dienų intervalas buvo nuo trijų iki keturiolikos, džiugu, kad biblioteka ir skaitykla buvo pilna studentų.

Į renginį susirinko 72 šapokiukai, na, bent tiek panoro užsiregistruoti. O registracija nebuvo eilinė. Kartu su standartiniu blanku (universitetas, specialybė, kursas), buvo antrasis, kuriame studentai rašė savo adresą, telefono numerį bei ūgį. Pastarasis kėlė nuostabą kone kas antram. Buvo smagu matyti nustebusias veido išraiškas, nors ši grafa neturėjo įtakos programai.

Renginys vyko baroko stiliumi. Šapoka virto į didelį dvarą, kurio karalius – buvęs mūsų direktorius Minius Žiulys. Pradžioje studentams buvo rodomos nuotraukos, kuriose atsispindėjo šių metų svarbiausi įvykiai. Tylą nutraukė bibliotekos vedėjos Vidos žodžiai, kuriais ji supažindino šapokiukus su pirmojo mokyklos direktoriaus išėjimu į pensiją. Vėliau sekė jaunųjų šapokiečių pažintis su studentais. Justina Kviklytė mums padėjo susipažinti su ekonometrija, Marius Andriūnas šmaikščiai papasakojo apie medicinos studijas, taip pat maloniai buvo išklausyti jaunieji geodezininkai Justinas Kadakšys ir Alvydas Žilinskas. Bene smagiausias šapokiukas – Sigitas Bražėnas. Jis pažvelgė į psichologijos studijas iš kitos pusės. Pliusą jam galime dėti už norą kalbėti viso renginio metu. Vėliau sekė Egidijaus Jurgelionio pasakojimas apie žurnalistiką bei jo papildomą stipendiją. Taip pat buvo išklausomi kitų norinčių (ir ne tik) pasakojimai.

"Šapokiukas visur šapokiukas" šiais metais pasiekė neregėtą postūmį pirmyn – jis tapo tarptautiniu projektu. Projektoriaus ekrane atsirado Mindaugas Kriščiūnas ir Justas Gudaitis, studijuojantys Lancaster'io universitete. Video konferencijos metu išgirdome apie jų gyvenimą ir studijas užsienyje. Mano nuomone, tai buvo smagiausia renginio dalis, kulminacija. Iš jų sužinojome, kiek iš viso lietuvių (32) ir kiek šapokiečių (4) studijuoja tame Anglijos universitete. Jie gyrė studijas užsienyje bei pažadėjo nepamiršti tėvynės. Emigrantai šapokiukai vadovaujasi šūkiais: "išeinu tam, kad grįžčiau" arba "tik kartu galime nugriauti didelius kalnus ir dar didesnius supilti". Pokalbis su jais išties buvo smagus, šmaikštus. Buvo padaryta išvada, kad krizė - tai tik minties būklė (negalvosi - nebus). Taigi "Šapokiukas", pasiekęs naują, tarptautinį lygį, parodė, kad atstumas – ne kliūtis.

Renginiui artėjant prie pabaigos, karalius tarė padėkos žodį studentams, organizatoriams. Taip pat palinkėjo sėkmės būsimiems studentams. Karaliui dvaro ponai įteikė dovaną – mobiliojo ryšio kortelę, kad jis visada galėtų palaikyti ryšį su dvaru. Renginio metu dabartiniai mokiniai, šokių grupė "ARGO", parodė šapokiukams savo muzikinius bei judesio sugebėjimus.

Taigi kasmetinis renginys "Šapokiukas visur šapokiukas" tikrai pasisekė, ir su kaupu. Jis pasiekė tarptautinį lygį, sukvietė pilną skaityklą studentų, supažindino juos su dabartiniu gimnazijos gyvenimu. Taip pat ir ex-šapokiukai buvo aktyvūs, noriai pasakojo apie savo studijas. Vadinasi, renginys abiems pusėms buvo ne tik naudingas, bet ir įdomus, informatyvus bei nuotaikingas.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Baltijos kelias autobusu
Šapokiukas visur šapokiukas 2009

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.1
Jau įvertino: 1176

Įvertink!

Komentarai [ 3 ]
2013-03-07, 6:53:41
1777 rašo:
AH0Cwy , [url=http://fqdpfyspohbb.com/]fqdpfyspohbb[/url], [link=http://cfuzgiujwjtw.com/]cfuzgiujwjtw[/link], http://jtilisimbile.com/
2013-03-05, 17:24:12
1777 rašo:
SI4JPk <a href="http://dbyaxgyjzqly.com/">dbyaxgyjzqly</a>
2013-03-05, 4:55:07
1777 rašo:
Paldies. Es atkal no dažiem cilvēkiem esmu dzirdējis visai pozitīvas atsauksmes par LU, drošvien jau atkarīgs arī kādā prgmraomā un kādi pasniedzēji tur gadās. Es ceru uz to labāko.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos