• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


KETVIRTADIENIS
2019-10-17


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Tarp mokyklos sienų..."Saulės" gimnazistai nemiega
2009-11-04, 6:59:27
Marija Šaraitė


Kaip žinoma, šiais laikais didėja nemotyvuotų mokinių skaičius. Tad galime džiaugtis, kad "Saulės" gimnazijoje vis dar išlieka tų, kurie turi gyvenimo tikslą ir dirba, kad jį pasiektų. Pastebėkite tai, kad šalia mokosi nemažai pažangių, galvojančių apie savo ateitį jaunuolių. Jie ne tik stengiasi, kuo daugiau sužinoti mokykloje ar darydami namų darbus, bet ir labiau gilinasi į artimus, planuojamus studijuoti mokslus. Tam informaliam ugdymuisi gali padėti neakivaizdinės įvairių mokomųjų dalykų mokyklėlės. Puikus, gyvas pavyzdys yra trečiokai "Saulės" gimnazistai. Mokiniai, pagalvoją apie ateitį, pasirinko neakivaizdinę gamtos mokslų vadybos mokyklą.

Trečiosios C klasės moksleiviai: Rūta Jauniškytė, Justina Indrašiūtė, Jūratė Drazdauskaitė, Martynas Vielavičius ir Faustas Kavolis, užsiregistravo į jaunųjų gamtos vadybininkų mokyklą, kad galutinai apsispręstų, ar tolimesnius savo planus sieti su gamta, ar ieškoti kitų patrauklių mokslų. Taip pat mokiniams šis užsiėmimas pridės nemažai patirties, nes mokymai bei susitikimai vyksta Vilniuje, jie bendrauja su įvairiausiu jaunimu iš visos Lietuvos. O bene didžiausias pliusas yra nauda - kiekvienas mokyklėlės dalyvis sąžiningai atlikęs visas užduotis gaus vertingą baigimo pažymėjimą.

Norint gauti tos naudos bei turiningai praleisti mokymųsi laiką reikia atitinkamai padirbėti. Per visą mokymųsi laiką reikia mokytis ne tik susitikimuose, paskaitose, bet ir savarankiškai. Gamtos mokslų vadybos mokykla darbams leidžia pasirinkti norimą temą bei formatą. Būna trys įskaitomieji darbai bei vienas grupėmis, o pats svarbiausias – baigiamasis darbas. Justina realizuoja savo idėją siūdama ekologinius maišelius. Jūratė sukūrė bei įrašė šeštosios gamtos mokslų vadybos mokyklos laidos dainą (būtų be galo įdomu ją išgirsti!). Rūtos baigiamąjį darbą gali pamatyti visi apsilankę "Saulėje". Ji mokyklos fojė surengė moksleivių nuotraukose užfiksuoto gamtos grožio parodą. Mergina norėjo sudominti kitus mokinius ir paskatinti būti aktyviais realizuojant savo idėjas, kaip atliko ji pati.

Idėjoms virsti realybe reikia laiko. Tad dažniausiai neakivaizdinės mokyklos rengia savo užsiėmimus per visus mokslo metus (gamtos mokslų vadybos neakivaizdinė sesija trunka beveik metus, t.y. nuo vasario iki lapkričio). Neišsigąskite. Nereikia praleidinėti daug pamokų ir kas savaitė lakstyti į Vilnių. Susitikimai paprastai būna kas vieną ar kelis mėnesius dalyviams pasirinkus tinkamiausią datą. Fausto, Martyno, Justės, Jūratės ir Rūtos pasirinktiems mokymams yra skirtos šimtas dvidešimt šešios akademinės valandos, sutalpintos į keturis koordinacinius susitikimus. Taip pat vasarą vyksta smagi mokomoji stovykla.

Taigi galime daryti tokią išvadą: dalyvavimas neakivaizdinėje įdomaus mokslo mokykloje yra vien tik gėris. Gautą patirtį bus galima realizuoti kitose situacijose. Užmegsi daug naujų pažinčių su įvairiais jaunuoliais. Turiningai bei neįprastai praleisi laiką. O bene svarbiausia – neakivaizdinė mokykla padės tau palypėti laipteliu aukščiau savo ateities link. Gink, Dieve, nereklamuoju ir neverčiu vykti į gamtos mokslų vadybos mokyklą. Paprasčiausiai duodu puikų pavyzdį, kurį gali pritaikyti savo kėtinimams. "Saulės" gimnazistai įrodo, kad tam tereikia noro. Raginu nešvaistyti laiko vėjais ir papildomuose mokymuose sudalyvauti pačiam. Tikiu, kad tada mano išvardintą pliusų sąrašą galėsi gausiai papildyti savo įspūdžiais.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kaip Utenos liberalus jaunimas tolerancijos dieną minėjo
Sekant tėvynainių pėdomis arba nacionaliniai lietuvių aukso paieškos ypatumai svajonių saloje (I dalis)
Uteniškiai vasaros atostogas pasitiko kūrybingai
Utenos liberaliam jaunimui – vieneri!
Mes darom, o TU?
Kovo 11-oji paminėta kitaip
"Utenos gimnazistų savaitė"
Europarlamentaras Leonidas Donskis susitiko su Utenos gimnazistais
Utenos jaunimą išjudino "Šokiai po atviru dangum"
Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas aplankė uteniškius
Utenos liberalus jaunimas nemiega
Stiprėja ir Utenos mokyklų savivaldų informavimo centras
Rokiškyje ugdomi jaunimo treneriai
Šių dienų "Mičai Haselhofai"
"Saulės" gimnazistai nemiega
Vokiška popietė
Vienas perspektyviausių krepšininkų Lietuvoje – uteniškis Jonas Valančiūnas
Švietimo ministras neaplenkė ir "Saulės" gimnazijos
Garbus "Verdenės" jubiliejus
Uteniškiai brido pirmieji
Kultūringa popietė
Uteniški, netingėk
Pikantiškoji "Arbata"
Sportininkų vakaras
Konferencija "Drąsinkime ateitį"
Meilė šokiui ir Tau
Sportuok ir tu!
LMS (Lietuvos Moksleivių Sąjungos) konferencija Utenoje

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1126

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos