• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PENKTADIENIS
2019-12-06


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Aplink pasaulį"Saulės" gimnazistai viešėjo Lenkijoje
2010-06-03, 20:20:50
Jurgita Morkūnaitė


KELIONĖ. Ankstų sekmadienio rytą vienuolika "Saulės" gimnazijos mokiniai, trys mokytojai bei direktorius Valentinas Bubulis susėdo į autobusą ir išvyko į Lenkijoje esantį Dzialdovo miestą. Kelionė truko beveik aštuonias valandas. Apie antrą valandą dienos Lietuvos laiku uteniškiai pagaliau pasiekė Dzialdovo miestelį. Čia svečius sutiko keletas mokytojų, gimnazijos direktorė, o kiek vėliau gimnazistai sulaukė lenkų mokinių su šeimomis. Kiekvienas susipažino su savo naujaisiais draugais ir važiavo apžiūrėti savo naujųjų namų. Po kiek laiko visi vėl susirinkę Karalienės Jadvygos vardo Dzialdovo miesto II-oje gimnazijoje žiūrėjo filmukus apie Dzialdovą, bendravo, artimiau susipažino.

ANTRA DIENA. Ankstų rytą mainų dalyviai susirinkę prie mokyklos susėdo į autobusą ir išvyko į Galindiją. Ten visus pasitiko ypač įdomiai apsirengęs gidas: ilgais besiplaikstančiais plaukais, apsisiautęs kailiu ir apsiavęs senovinius kailinius batus. Taip atrodė senovės galindai. Vyras pasakojo apie seniau ten gyvenusių genčių istoriją. Vėliau mokiniai įėjo į šalia esančio pastato vidų ir vaikštinėjo po olas. Išlindus iš jų lauke lietuviai ir lenkai pasiskirstė į dvi grupes ir vykdė įvairiausias užduotis: šaudė iš lankų, skaldė malkas, ietimis bandė nudurti "šerną”. Po pramogų Galindijoje visi plaukė laivu didžiausiame Lenkijos ežere. Nors ir buvo šalta, tačiau visiems buvo įdomu bei smagu.

TREČIA DIENA. Ekskursija po Dzialdovo miestelį. Lietuvius nustebino gražus ir didelis senamiestis. Gidas jiems aprodė seniausią miesto pastatą, pilį, prie kurios prijungtas savivaldybės pastatas, ir kitas žymias vietas. Grįžus į mokyklą laukė susitikimas su miesto meru. Šis pasakė draugišką kalbą, kurioje džiaugėsi atvykusiais svečiais. Merui išvykus atėjo metas "Saulės” gimnazistų pasirodymui. Lietuviai rodė savo sugebėjimus: Marija Šaraitė trumpai pristatė savo mokyklą, Augustė Šutinytė dainavo dainą, kurią prieš kelias savaites atliko "Dainų dainelės” konkurse, Jurgita Markūnaitė grojo kanklėmis, Jūratė Drazdauskaitė, Greta Zabulytė ir Augustė Šutinytė kartu padainavo kelias dainas. Visi buvo sužavėti uteniškių pasirodymais, tad juos pakvietė į muzikos pamoką. O ten ir lietuviai, ir lenkai mokėsi dainuoti bendrą dainą. Po linksmų repeticijų mainų dalyviai parodė savo bendrą darbą mokytojams. Moksleiviai su mokytojais tryško džiaugsmu, nes muzika visus suvienijo.

KETVIRTA DIENA. Vėl visi judinosi ankstų rytą, nes laukė ilga kelionė. Visų pirma visi važiavo į Žalgirio mūšio vietos lauką. Ten gidė įdomiai pasakojo istorijas apie likusius griuvėsius, rodė puses, iš kurių į mūšį savo kariuomenę vedė Vytautas ir Jogaila. Vėliau visi atvyko į didingą Marienburgo pilį, kurios po Žalgirio mūšio nepavyko užimti lietuvių ir lenkų kariuomenei. Pilis paliko didžiulį įspūdį. Gidas labai įdomiai pasakojo apie pilies gynybą, istoriją. Visus sužavėjo ir tai, jog pilis statyta dar XIII amžiuje, nors didžioji dalis atsatyta neseniai. Lietuviai joje aplankė gintaro muziejų, apžiūrėjo to meto karių aprangą bei ginklus, pamatė pilies vidų, sužinojo, kaip seniau tokiose pilyse gyveno žmonės.

PASKUTINĖS AKIMIRKOS. Paskutiniąją kelionės dieną uteniškiai jau jautėsi šiek tiek išvargę, ilgėjosi namų, tačiau su didžiuliu ryžtu ėmėsi užduočių. Ryte vyko filmukų apie Žalgirio mūšį bei Lietuvos ir Lenkijos bendrą istoriją pristatymai. Po jų šiek tiek pailsėję, pasivaikščioję po miestelį mainų dalyviai sulaukė dar vienos užduoties. Kiekvienas lietuvis kartu su savo draugu, pas kurį gyveno, turėjo padaryti bendrą herbą, kuris atspindėtų istorinius motyvus ar jų pomėgius. Visi ilgai ir kruopščiai dirbo padedami dailės mokytojo. Baigus darbus pastarasis juos įvertino, aptarė.

Galiausiai atėjo metas, kai moksleiviai turėjo grįžti namo, susirinkti visus daiktus, atsisveikinti ir atvykti prie mokyklos. Susirinkę vieni kitiems labai dėkojo už šias šaunias dienas, praleistas Lenkijoje. Atsisveikinimai nepraėjo be ašarų, tai tik parodė, kad tos kelios dienos kažką reiškė. Dzialdovo miestas ir jo gyventojai paliko gerą įspūdį. Uteniškiai ilgai prisimins tą gražią aplinką, šiltai juos priėmusius mielus žmones.

REZIUMĖ. Visa "Saulės" gimnazijos delegacija drąsiai gali teigti, kad lenkai - ypač draugiški ir šilti žmonės. Nepaisant kalbos barjero jie visomis išgalėmis stengėsi, kad lietuvių viešnagė Lenkijoje vyktų kuo sklandžiau. Gal kai kuriems ir trūko gimtosios lietuvių kalbos, tačiau visa kita buvo tikrai šaunu. Vykusioji uteniškių gimnazistų delegacija nuoširdžiai dėkojo visiems prisidėjusiems prie šios kelionės. Moksleiviai Lenkijoje ne tik daug pamatė, susirado nemažai naujų draugų, turėjo neblogą anglų kalbos praktiką, bet ir įgijo vertingos gyvenimiškos patirties.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
"Saulės" gimnazistai viešėjo Lenkijoje

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1081

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos