• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


SportasSportuok ir tu!
2008-11-21, 21:42:33
Marija Šaraitė


Sportas. Kokios mintys kyla išgirdus šį žodį? Vieniems – tai priverstinis sėdynės išjudinimas per kūno kultūros pamokas, kitaip tariant, kančia bei visiška nesąmonė. Kitiems – tupėjimas prie televizoriaus ekrano ir (kaip eilinio lietuvio) besiliejančių emocijų lavina stebint svarbias krepšinio rungtynes. O tretiems – tiesiog gyvenimo malonumas, mėgstamas laisvalaikio užsiėmimas, be kurio jie neįsivaizduotų savo kasdienės veiklos. Aš visomis keturiomis esu už trečiąją nuomonę.

Sportas privalo užimti bent mažytę kiekvieno žmogaus gyvenimo dalelę. Juk sportas – sveikata! Jau nuo senų senovės žmonės tai suprato, žinojo ir bandė kuo įvairiau pasinaudoti šiuo gražaus bei ilgo gyvenimo eliksyru. Bet kodėl šiais laikais daugybė žmonių to nevertina? Kodėl jie nenori būti sveiki kūnu ir siela pačiu natūraliausiu būdu – sportuodami? Atsakymų į šiuos klausimus yra galybė, kaip šiandieną nesportuojančiųjų asmenų.

Visų pirma norėčiau drąsiai teigti, kad visa žmonija pamažu virsta vis didesniais tinginiais. Norite ginčytis? Pažvelkite į įvairiausias modernias technologijas: nuotolinio valdymo pultas – jums nereikia nė pasijudinti, norint, ką perjungti televizijos kanalą; visagalis Internetas – gali bendrauti, dirbti, netgi apsipirkti neiškėlęs kojos iš namų. Tokių pavyzdžių, kurie žmones verčia nejudančiomis "bačkutėmis", galima sugalvoti n + k, kur šie nariai priklauso jau nebe aritmetinei, o geometrinei progresijai.

Taip pat ypač svarbus veiksnys, mažinantis mėgstančių sportuoti skaičių, yra švietimo trūkumas vaikams. Nuo pat vaikystės mažuosius reikia mokyti sveikos gyvensenos, nuo kurios sportas yra neatsiejamas. Jei to neįdiegia tėvai, patys vaikai nesusidomi šiuo laisvalaikio praleidimo būdu, darbas lieka mokytojams. Deja, dažniausiai būna per vėlu. Mokytojai juos dar toliau atitraukia nuo sporto, nes neranda tinkamų būdų dėl moksleivių snobizmo ir išankstinio nusistatymo. Taip pasaulyje auga dar vieni "antisportininkai".

Pati, kaip sportininkė, negaliu palikti neapgintų sportininkų interesų. Kodėl mažėja asmenų, priklausančių sporto klubams, ar netgi jaunimo, pasirenkančio profesionalųjį sportą? Vienareikšmiškas atsakymas - lėšų trūkumas (tebūnie paskata mūsų valdžiai pamąstyti). Kiekvienai sporto šakai reikalingi pinigai, rėmėjai ar geri "dėdės", dovanojantys būtinus sportui reikmenis ir remiantys klubus. Kitaip profesionalų sportas nė neegzistuotų. Įsivaizduokite, augantis Lietuvos čempionas turi užsimokėti už varžybas. Jis iš skurdžios šeimos ir negavęs pinigų nedalyvauja vienose varžybose, vėliau kitose... Kuo tai baigiasi? Vaikas meta sportą, nes negali parodyti savo sugebėjimų. Kad ir kaip bebūtų gaila, taip retėja ir rimtų sportininkų gretos.

Man sportas – didelė gyvenimo dalis, kuria didžiuojuosi iškėlusi galvą. Sportas - tai vertybė, kurią prisijaukinę turite auginti tarsi naminį gyvūnėlį, kuris kiekvieną dieną reikalauja priežiūros. Ne veltui jį reikia "šerti", juk kartu su sportu visada gausite papildomas dovanas: sveikatą, grožį, ištvermę. Tegul šie žodžiai įstringa jums į atmintį ir šią minutę priverčia susimąstyti. O už 10 minučių ir veikti: visų pirma nebūti priešų šią parašytų pastraipų pavyzdžiais, nekilti liftu į ketvirtą aukštą, o lipti laiptais, padaryti bent dešimt pritūpimų ir penkis atsispaudimus, savo noru dirbti per kūno kultūros pamokas, o gal netgi bėgioti kiekvieną rytą... Ir visam tam reikia tiek nedaug. Reikia tik noro sportuoti, kurį linkiu atrasti.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kaip Utenos liberalus jaunimas tolerancijos dieną minėjo
Sekant tėvynainių pėdomis arba nacionaliniai lietuvių aukso paieškos ypatumai svajonių saloje (I dalis)
Uteniškiai vasaros atostogas pasitiko kūrybingai
Utenos liberaliam jaunimui – vieneri!
Mes darom, o TU?
Kovo 11-oji paminėta kitaip
"Utenos gimnazistų savaitė"
Europarlamentaras Leonidas Donskis susitiko su Utenos gimnazistais
Utenos jaunimą išjudino "Šokiai po atviru dangum"
Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas aplankė uteniškius
Utenos liberalus jaunimas nemiega
Stiprėja ir Utenos mokyklų savivaldų informavimo centras
Rokiškyje ugdomi jaunimo treneriai
Šių dienų "Mičai Haselhofai"
"Saulės" gimnazistai nemiega
Vokiška popietė
Vienas perspektyviausių krepšininkų Lietuvoje – uteniškis Jonas Valančiūnas
Švietimo ministras neaplenkė ir "Saulės" gimnazijos
Garbus "Verdenės" jubiliejus
Uteniškiai brido pirmieji
Kultūringa popietė
Uteniški, netingėk
Pikantiškoji "Arbata"
Sportininkų vakaras
Konferencija "Drąsinkime ateitį"
Meilė šokiui ir Tau
Sportuok ir tu!
LMS (Lietuvos Moksleivių Sąjungos) konferencija Utenoje

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1247

Įvertink!

Komentarai [ 10 ]
2010-03-24, 12:43:21
Nerkys rašo:
Labai puikus straipsnis. Sportas ir mano gyvenime užima didelę dalį, juk nesinori turėti viršsvorio ir sedėti visą laiką namie. ;]
2010-03-24, 11:14:56
Tadas rašo:
Sportas padeda ir sveikatai ir seip savijautai, juk maloniau but be ansvorio nei su juo;D taip kad turi gyvenime sportas uzimti bent mazyte dalele.;]
2010-03-18, 11:32:31
*E rašo:
Iš dalies pritariu. Manau tikrai mažus vaikus tėvai turi skatinti sportuoti, tačiau nesutinku dėl interneto.
2010-03-18, 11:28:38
Vidas rašo:
Nemanau ,kad 5 atsispaudimai per dieną padės išlaikyti gerą formą ir būti sveiku, bet viskas reikalauja aukų.
2010-03-18, 11:27:10
Justas rašo:
Pultelis ir internetas čia ne prieko.
2010-03-17, 8:46:37
Petras rašo:
Manau reikia prieš treniruotę pirma padaryti gera apšilimą ir tik tada kovoti, žaisti ir t.t Tada maža tikimybė traumoms.
2010-03-17, 8:35:35
Tomas rašo:
Na gal čia ir geras straipsnis, bet kodel reikia peikti internetą, nes juk šis straipsnis, taipogi, patalpintas internete
2008-11-30, 11:51:01
... rašo:
Reikai moketi sportuoti ir tada liksi sveikas. Jei begiojai be aspilimo ir paprasciausiu tempymo pratimu pries begant niekas nekaltas.

2008-11-23, 8:46:58
Rasytojas rašo:
Pritariu AS minciai. as, pavyzdziui, begdamas pasigavau kelio uzdegima, kuris man "sugadino" sanari. dabar kaip koks invalidas sportuodamas turiu deveti kelio itvara, uz kuri tikrai nemazai paklojau. Be to jau neesu toks "jaunas" ir greitas kaip anksciau. Kaip ten bebutu vis tiek uz savo fakulteta sekmingai futbola zaidziu Zodziu, sportas - geris, bet tikrai ne sveikata. Patikekit senu zmogum
2008-11-21, 23:22:31
As rašo:
"Sportas privalo užimti bent mažytę kiekvieno žmogaus gyvenimo dalelę. Juk sportas – sveikata! "

Ir didel4s traumos

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos