• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PENKTADIENIS
2019-12-06


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


StudijosStudijos Anglijoje
2009-11-20, 21:02:47
Gytis Sabaliauskas


Aplinka.
Britai – žmonės užsidarę savyje, tačiau labai mandagūs ir paslaugūs. Jų mandagumas ir paslaugumas padeda išlaikyti aplinkoje tvyraujančią gerą ir malonią nuotaiką.

Maistas.
Kainos beveik identiškos lietuviškoms, skirtumas tik tas, kad UK daug didesnis pasirinkimas (na išskyrus saldumynus). Taigi 25-30 GBP per savaitę maistui visiškai užtenka.

UK maisto parduotuvės turėtų ypač patikti žmonėms, kurie mėgsta sveikai maitintis arba gaminti viso pasaulio kultūrų valgius. Beveik kiekvienas didesnis prekybos centras turi atskirus organinio ir skirtingų pasaulio regionų maisto skyrius (tarp tarptautinio maisto skyrių ypač dominuoja azijietiški produktai).

Be didelių prekybos centrų čia taip pat klesti mažos maisto (dažniausiai vaisių ir daržovių) parduotuvėlės. Ten galima rasti vaisių ir daržovių beveik iš viso pasaulio (pirmą kartą apsilankęs buvau nustebintas gausybės nepažįstamų vaisių ir daržovių).

Būstas.
Gyvenant universiteto bendrabutyje kainos svyruoja nuo 70 iki 120 GBP per savaitę (įskaitant visus mokesčius).

Nuomojantis kambarį privačiame name arba visą namą (dažniausiai tai daroma su grupe pažįstamų, nors galima susirast kambarį ir vienam/ai) vidutinė kaina yra ~60GPB per savaitę + ~5GBP per savaitę mokesčiams.

Mokslas.
Studijų programos yra gerai apgalvotos (mokomi tik tie dalykai kurių prireiks ateities karjerai), atnaujinamos kiekvienais metais. Dėstytojai yra labai geranoriški, paslaugūs, turi norą studentams suteikti kuo kokybiškesnį išsilavinimą (bent jau man taip pasirodė). Beto, tam yra logiškas paaiškinimas: kuo geriau darbdaviai atsiliepia apie baigusiuosius, tuo didesnis universiteto prestižas ir tuo dėstytojų atlyginimai didesni :).

Pastaba: aukščiau išvardyti pastebėjimai apie studijas gali neatitikti realybės, jei kalba eina apie žemos klasės universitetus. Taigi, norint tikrai pajausti kokybę, patarčiau taikytis bent į pirmą penketuką universitetų reitingų saraše (beje svarbus ne bendras universiteto reitingas, o reitingas konkrečiai studijų sričiai).

Daugiakultūriškumas.
Daugumoje UK universitetų studijuoja studentai iš įvairiausių pasaulio šalių. Vien savo (University of Southampton) universitete pažįstu žmonių iš Kinijos, Kipro, Irako, Bolivijos, JAV, Meksikos, Australijos, Austrijos, Indijos, Pakistano, Irako, Ispanijos, Prancūzijos, Suomijos, Irano, Norvegijos ir daug kitų šalių. Tai suteikia nuostabią galimybę pažinti kitas kultūras ir pakeisti savo požiūrį apie pasaulį. Pvz:. mano geriausias draugas yra iš Irano. Prieš išvažiuojant studijuoti mano žinios apie artimuosius rytus ir kitas azijos šalis buvo pakankamai ribotos ir net nebūčiau pagalvojęs, kad susidraugausiu su žmogumi iš ten. Dabar mano žinios apie tą pasaulio regioną yra žymiai platesnės ir požiūris į jį visiškai kitoks.

Darbas.
Mokslas ir darbas yra suderinami ir tai yra įrodyta praktiškai. Aš kiekvieną mėnesį gaunu 1000 LT ~= 258 GBP paramą iš tėvų ir savaitgaliais 7-8 valandas dirbu greito maisto restorane. To visiškai pakanka, kad susimokėčiau būsto nuomą, mokesčius ir gerai maitinčiausi.

Turiu kelis draugus, kurie iš savo tėvų negauna nieko, dirba, save išsilaiko patys ir gerai studijuoja (aišku tokiu atveju mažiau laiko lieka pramogoms :( ).

Minimalus darbo užmokestis yra 5.8 GBP per valandą, taigi šeštadienį ir sekmadienį dirbant bent po 8h galima visiškai save išlaikyti ((5.8*8)*2*4 = 371.2 GBP ~= 1433.91 LT).

Per metus mokslas universitete kainuoja ~3200 GBP, kuriuos britam ir Europos Sąjungos piliečiams paskolina (jei pateikiamas prašymas) UK vyriausybė. Jei po studijų baigimo toliau nieko nesiruošiate studijuoti pvz.: magistratūros arba doktorantūros, reikia pateikti savo statuso įrodymus pvz.: bedarbis arba dirbantis. Jei dirbante ir alga viršija anglišką minimumą (~1000 GBP per mėnesį), tada kiekvieną mėnesį iš jūsų algos nuskaito tam tikrą procentą kol atiduosit visą paskolą arba kol praeis 20 metų senaties terminas (tokiu atveju skola nurašoma).

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Studijos Anglijoje

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 938

Įvertink!

Komentarai [ 3 ]
2010-03-17, 8:44:10
Ed@n0sSs rašo:
Šisip mane domina studijavimas užsienyje, tik anglu kalbos trupuį stoka, o ir šiaip nėra daug galimybių. Manau studijuoti Lietuvoje, o po to keliuti į užsienį uždarbiuti.
2010-03-17, 8:31:43
Stepas rašo:
Negalvojau, kad Anglijoje kainos panašios kaip Lietuvoje
2009-11-26, 12:45:15
Gytis Sabaliauskas rašo:
Pasaulio universitetų: http://www.topuniversities.com/world-university-rankings

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos