• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėStudijos Estijoje (I): pasiilgau tarakonų...
2010-10-13, 22:15:14
Egidijus Jurgelionis


Tarakonu, neišvengiamu studento, gyvenančio bendrabutyje, kompanionu pradedu seriją (gal nelabai ilgą) rašinių apie studijas ir studentišką gyvenimą Estijoje, Taline. Taigi šitame Baltijos kelyje, kaip supratote tarakonai nestovės. Nėra jų ir bendrabutyje. Studentabučiu (nemanau, kad šita kontora verta garbingo bendrabučio vardo) ir pradėsiu pasakojimų ciklą.

Gerai, gal kiek ir perdėjau – mano kambaryje Vilniuje tarakonų niekada nebuvo, todėl nieko aš iš šitos purvinos priedermės nepasiilgau, tačiau tai tik todėl, kad ne „barake gyvenu“. Kita vertus, kaip atrodo Saulėtekio barakai aš žinau. O Talino universiteto studentabutis vertas ir bendrabučio vardo.

Buvo, aišku, truputuką šokas, kai įleido į kambarį – tvarkinga, švaru, viskas tik ką suremintuota, nauji stalai, spintos, kėdės... Net „lektarnos“ naujos beii madingos. Ir viskas baigėsi tuo, kad atsikraustė kambariokas lenkas ir kaimynai turkai... Bendrabučio tvarka tokia: yra du „butai“, kurie dalinasi vieną virtuvę; kiekviename „bute“ yra du kambariai, kuriems priklauso bendras dušas ir tualetas; vienas iš tų kambarių yra dvivietis, kitas trivietis (tiesa, užsieniečiai kambariuose gyvena po du, net ir triviečiuose). Kadangi gyvenu triviečiame kambaryje, negaliu skųstis jo dydžiu, tačiau ir dvivietis kambarys tikrai nėra mažas (gal kiek mažesnis nei Saulėtekio trivietis).

Bendrabutis yra pačiame Talino centre. Iki senamiesčio maždaug 7-8 minutės „Ford Peškom“. Iki universiteto komplekso (jame, iš esmės, ir vyksta visos paskaitos, išskyrus, žinoma, man, nes Baltic Film and Media School yra maždaug už 40-50 minučių kelio pėstute ir troleibusu nuo bendrabučio) apie 5 minutes, net gatvės pereiti nereikia.

Iš tikrųjų, bendrabučio administracijos politika labai žmogiška – tai, ką paliko buvusieji bendrabučio gyventojai, priklauso būsimiesiems (Vilniaus universiteto užsieniečių bendrabutyje galioja kiek kitokia tvarka – jei niekas nepasiėmė, pasiims darbuotojai arbna bus išmesta). Dėl to, jau atsikrausčius, radom tris keptuves, kalną šaukštų, šakučių ir šaukštelių, kiek mažiau – lėkščių, puodelių. Vėliau šiuos daiktus kažkur po truputį pradangino turkai. Ką turėjom savo – suslėpėm.

Bendrabutis pakankamai saugus – svečiai griežtai registruojami, savo pažymėjimą turi parodyti kiekvieną kartą (kartais prieinama prie tokių debilizmų, kad net nešdamas šiukšles įsitikini, jog budėtojas tave pastebėjo, o grįždamas po minutės ar dviejų vis tiek turi parodyti pažymėjimą), bendrabučio koridoriuose įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, kurių siunčiamus filmus tiesiogiai žiūri budėtojai. Tačiau pora vagysčių vis dėl to pasitaikė...

Taip pat bendrabutyje yra skalbykla, kurios rakto paprastai gauti neįmanoma, nes kas nors būtinai pamiršta grąžinti, ir bevielis internetas, skambinant Skype tiesiog dingsta.

Dabar šiek tiek apie kainas. Bendrabutis nėra butas (Estijoje. Lietuvoje už tokią kainą gal ir butą galima prastesnį gauti), tad kainuoja šiek tiek pigiau – konvertavus į mūsišką valiutą – apie 350 litų (Lietuvoje bendrabutis kainuoja apie 150 litų, jei neklystu. Gal keliasdešimt litų daugiau). Skalbyklos mokestis visam mėnesiui – 4 litai (nesvarbu, ar skalbiai kas antrą dieną ar neskalbiai visai). Internetas – nemokamas!

Kitoje publikacijoje – pragyvenimas Taline: iš kur jie ištraukė, kad jie skandinavai?

Skaityk daugiau:
„Geležinis kryžius“


Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Utenos kariai kulkų krušoje
Kario tvirtybė praverčia ir civiliame gyvenime
Studijos Estijoje (III): ar čia slypi bent kiek išminties?
Studijos Estijoje (II): „skandinaviška“ lietuvio piniginė
Studijos Estijoje (I): pasiilgau tarakonų...
"Juventus" pirmame etape su grandais nežais
Aukščiausia rankinio lyga Utenoje!
Geriausių šalies mokyklų šimtuke – Utenos gimnazijų nėra
"Juventus LKSK" pergales skina ir naujoje arenoje
Krizinis
"TNS Gallup" duomenimis...
Nežinia apie ką nežinia kam
Ei, nevykėli, pakomentuok!
Kas vyksta, kai nuskamba skambutis (III dalis)
Kas vyksta, kai nuskamba skambutis (II dalis)
Kas vyksta, kai nuskamba skambutis (I dalis)
"Priešmirtiniai" abituriento apmąstymai
Kaip renovuotojai "Šapokynėj" nirvaną gaudė...

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1003

Įvertink!

Komentarai [ 5 ]
2013-08-31, 6:52:02
48ex0ZYPK rašo:
That insight solves the prlmeob. Thanks! http://jokosie.com [url=http://hzynspfgavb.com]hzynspfgavb[/url] [link=http://xtedxghmsmm.com]xtedxghmsmm[/link]
2013-08-14, 16:08:51
AnaHlERO8 rašo:
Your answer lifts the <a href="http://conpsqsy.com">inllietgence</a> of the debate.
2013-08-12, 23:37:31
HVqgJ2jf rašo:
It's great to read something that's both enjoyable and provides prgitamasdc solutions. http://izmvikzb.com [url=http://edcjjeqp.com]edcjjeqp[/url] [link=http://sbryuci.com]sbryuci[/link]
2013-08-11, 17:45:21
zkF5CzSKJOrJ rašo:
Tęsiant mūsų pokalbį galiu<a href="http://bifechufd.com"> akstyapi</a>, jog įtinklintas mokymas žengia ne pirmuosius, bet dar iki galo nesutvirtėjusius žingsnius, dėl to galimi ir griuvinėjimai, ir gal net nedideli gumbai. Beje, bent jau man nėra žinoma nei viena programinė įranga, kuri būtų sklandžiai atėjusi į rinką, ir ypač tokią komplikuotą, kaip studijų. Šį 2010 metų rudens semestrą studentai jau naudojo antrojo tipo projektus, iš atsiliepimų supratau, kad pajuto net azartą analizuodami ir vertindami kolegų individualius darbus. Jūs naudojote pirmojo tipo minčių lietaus projektus, dar bus ir trečiojo tipo projektai, kai mini komandos formuluos užduotis kitoms mini komandoms. Taigi studijos net ir dabartinei kartai gali būti ir visai žaismingas užsiėmimas. Tiesa, kitais metais planuoju į anoniminį mokymąsi įterpti ir susitikimus gyvai , kur bus kviečiami įdomūs lektoriai, bet ne tam, kad egzaminuočiau studentus, bet kad galėtume laisvai bendrauti be jokių neanoniminių vertinimų. Taip kartu su įtinklintu mokymu tikiuosi sugrįžti prie klasikinio universiteto kaip _universitas magistrorum et scholarium_ mokytojų ir mokinių *bendruomenės*. Sugrįžti, aišku, kitame kokybiniame lygyje, nei buvo prieš 700 metų visgi interneto tada nebuvo Jau ne pirmą kartą pastebiu, jog įtinklinto mokymosi anonimiškumas reikalauja aukų, kurias dažniausiai sudaro subjektyvumą sugebantys išnaudoti studentai įtinklintoje aplinkoje asmeninis grožis, akių vartymas ir kt. nepadeda, nes jo ten nesimato.Gal dėl to vertinu tuos studentus, kurie išsako savo nuomonę atvirai, bet kartu ir gali ją pagrįsti ir tokių mūsų universitete yra tikrai nemažai. Nepamenu, kaip buvo su Tavimi, Mantai, bet vis tiek man kaip dėstytojui nesuprantamas atsisakymas geriau išmokti KSM dalyką. Na, gali būti, kad ikikrizinė ar pokrizinė Islandija buvo nepalyginamai įdomesnė, nors ilgalaikėje perspektyvoje greičiausiai pralaimėjai praktiškai neišbandęs panaudoti priežastinių ryšių diagramas uždavinių formulavimui.Šiaip ar taip, džiaugiuosi, kad studijuoji ne kur nors kitur, o MRU, kad esi kritiškas, ir, kaip matosi iš Tavo atsakymo, pakankamai savikritiškas. Norėčiau, kad mūsų universitete ir daugiau būtų studentų, neabejingų studijų procesui, atvirų, drąsių, nepataikaujančių dėstytojų įgeidžiams ir siekiančių žinių, o ne tik diplomo. Su įdomumu užsuksiu čia karts nuo karto, galėsime padiskutuoti ir taip kartu augti.
2013-08-11, 7:35:24
7hsXPBBN0y rašo:
Hi Giedre-I am enjoying your Blog, I tried leinavg a comment on Facebook, not sure if it worked ..anyway, speaking of Roots are you planning on visiting our cousins in Jurbarkas where your Grandfather Kazimeras and Dede Antanas grew up? (cousins on the Sabalis side of the family Vlada Bastiene and family .have you met them before?) I have her e-mail address if you want it.Teta Aldona

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos