• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėStudijos Estijoje (II): „skandinaviška“ lietuvio piniginė
2010-10-19, 20:26:39
Egidijus Jurgelionis


Estai, reklamuodami ar šiaip kalbėdami apie savo šalį, daro dvi esmines klaidas: giriasi, jog Skype – estų kūrinys (ar tikrai viskas nuo pradžios iki galo pagaminta Estijoje? Iš kur pagindinė idėja?) ir tauškia, kad estai – skandinavai. Skype patikrinti galite internete, kad ir po to kai baigsite skaityti šį rašinį, o kodėl estai neskandinavai... ar Jūs žinote, kiek ten viskas kainuoja?

Sutinku, skirstymas į regionus pagal kefyro kainą – reikalas juokingas, o ir, kad estai neskandinavai paneigti negaliu, bet kaimyną paerzinti reikia. Tačiau kainos Skandinavijos tikrai neprimena. Kažkada esu rašęs apie savo kelionę iš Lietuvos į Estiją per Latviją. Tai štai – Rygoje kainos didesnės nei Taline. Ar žinote, kokios kainos Norvegijoje? Patikrinkite, gal jau kaimynas milijonieriumi tapo ir grįžo – jis, išminties žmogus, Jums papasakos apie gyvenimą.

Taigi pradedam, nes juk "laikas - pinigai". Pirmąją savaitę Taline nugirdau, kad maistui skiriant 350 litų (na, tiksliau 100 eurų) išsiversiti čia galima. Nelabai išsivaizduoju, kaip tai padaryti, nes tikrai nešvaistau pinigų maistui – mano racioną sudaro kiaušiniai, dešrelės, mėsa (ir ta tikrai ne kasdien) ir t.t. Perku, iš esmės, viską kas pigu (ne pačius pigiausius produktus, bet tikrai pigesnius, nei produkto klasės vidurkis) ir per mėnesį išleidau 500 litų. Čia dar reiktų turėti omenyje, kad visiškai nevartoju alkoholio ir nerūkau, kas tikrai padeda šiek tiek sutaupyti.

Kainos Estijoje – keistos, atrodo panašios kaip Lietuvoje, bet kai suskaičiuoji mėnesio išlaidas – skirtumas (kaip studentui, visai nemažas). Kaip jau sakiau, Taline maistui išleidžiu 500 litų, Lietuvoje – maždaug 300-350 litų. Akivaizdžiai brangiau čia kainuoja saldumynai (šokoladai, sausainiai, saldainiai – juos valgau nedažnai), mėsa (na, bent jau vištiena – kitos nelabai vartoju, tad nelabai ir kainų žinau). aliejus bei pieno produktai.

Optimisto akys įžvelgų ir mažesnių, lyginant su Lietuva, kainų. Pavyzdžiui, kruopos (bent jau grikiai ir ryžiai) kainuoja pigiau nei Lietuvoje. Tiesa, palyginus tuos pačius "brand'us" labai didelio skirtumo gal ir nepamatysi (šioks toks visgi yra, kita vertus), tačiau čia galima rasti pigesnių prekinių ženklų produktų – nebūtina pirkti "Uncle Ben's".

Kalbant apie prekinius ženklus, populiariausias studentų tarpe prekinis ženklas – "Rimi". Pirmiausia, todėl, kad jis pigiausias. Greitai apsipirkinėdamas gali net nežiūrėti į kainas – griebi "Rimi" ir žinai, kad perki šūdą, bet jis bent jau pigiausias, kokį tik gali rasti.

Valgyti kavinėse ir restoranuose – tas pats kas lietuvoje. Kavos puodelis gerai žinomo "brando" kavinėse nuo 5 litų, maisto kainos Estijos kavinėse ne daug kuo skiriasi nuo kainų Lietuvoje. Įėjimas į klubus, kita vertus nepigus. Negaliu tiksliai pasakyti, kiek kainuoja įėjimas į pigiausią klubą, tačiau žinau, kad net studentai eina į klubus, kuriuose įėjimas kainuoja 30-40 litų. Įsivaizduoju, kad yra ir dar brangesnių.

Jei gyveni bendrabutyje ir mokaisi universitete, kaip visi normalūs žmonės, viešojo transporto bilietų pirkti nereikia (neįsivaizduoju, kur galėtum važiuoti, nes viskas vietoje), tačiau jei mokaisi Baltic Film and Media school – bilietas neišvengiamas (atstumas panašiai, kaip ir nuo centro iki Saulėtekio "barakų"). Jo kaina apie 25 litus.

Iš esmės, tai ir visos išlaidos. Žinoma, pirmas mėnuo visada brangesnis, nes turi pasidaryti ID kortelę, susimokėti užstatą už bendrabutį ir panašiai, bet paskui jau gyventi galima.

Būtų gerai, kad ir mokytis būtų galima. Apie tai – kitame rašinyje.

Skaityk daugiau:
„Geležinis kryžius“


Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Utenos kariai kulkų krušoje
Kario tvirtybė praverčia ir civiliame gyvenime
Studijos Estijoje (III): ar čia slypi bent kiek išminties?
Studijos Estijoje (II): „skandinaviška“ lietuvio piniginė
Studijos Estijoje (I): pasiilgau tarakonų...
"Juventus" pirmame etape su grandais nežais
Aukščiausia rankinio lyga Utenoje!
Geriausių šalies mokyklų šimtuke – Utenos gimnazijų nėra
"Juventus LKSK" pergales skina ir naujoje arenoje
Krizinis
"TNS Gallup" duomenimis...
Nežinia apie ką nežinia kam
Ei, nevykėli, pakomentuok!
Kas vyksta, kai nuskamba skambutis (III dalis)
Kas vyksta, kai nuskamba skambutis (II dalis)
Kas vyksta, kai nuskamba skambutis (I dalis)
"Priešmirtiniai" abituriento apmąstymai
Kaip renovuotojai "Šapokynėj" nirvaną gaudė...

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1082

Įvertink!

Komentarai [ 4 ]
2012-08-14, 20:19:19
YxFiqwEZqccY rašo:
jZE9BY , [url=http://xaqfsdqgjraw.com/]xaqfsdqgjraw[/url], [link=http://zrbmwumokise.com/]zrbmwumokise[/link], http://cvhirtbhamct.com/
2012-08-14, 13:11:55
eJjhaSrFa rašo:
Ig82DO <a href="http://vuxgynbaksuj.com/">vuxgynbaksuj</a>
2012-08-13, 20:18:36
txuJLzHEsExEUkfSIJ rašo:
LAZ4Vt , [url=http://vncujcrrrods.com/]vncujcrrrods[/url], [link=http://xbjdsphvnxmi.com/]xbjdsphvnxmi[/link], http://vawgtzwlccpu.com/
2012-08-12, 9:08:52
lDyYzyPXekR rašo:
For anybody that will read this: I laeughd at first when Kate told me she watched the show but it is amazing!!!! The plot is so thick and full of surprises!!!!! Give it one episode and you will be a dharma member 4ever!!! Yeah

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos