• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PENKTADIENIS
2019-12-06


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


StudijosStudijos Malaizijoje
2009-11-26, 19:45:25
Mindaugas Budreika


Aplinka.
Jei dar yra negirdėjusių apie Malaiziją, tuomet skubu informuoti, kad Malaizija yra pasislėpusi Azijos žemyne. Bene geriausiai Malaizija yra atpažįstama iš tų dviejų aukštų, na, tų, Petrono bokštų. Deja, tačiau kokie jie aukšti bebūtų, bent jau pirmą semestrą jūs jų nematysite. Limkokwing, kaip vienas europietis apibūdino, yra tas pats, kas "Ryanair". Tik stato ne oro uostus, o - universitetus. Taigi, kaip turbūt supratot, pats universitetas yra pakankamai toli nuo didmiesčio gyvenimo ir pramogų. Studentai ne išimtis. Jie, užspeisti sutarčių, privalo pagyventi atokiai nuo civilizacijos bent jau minėtąjį vieną semestrą. Tiesa sakant, nėra čia labai jau blogai - baseinas, sporto salė, krepšinio ir teniso aikštės.

Maistas.
Mėgstantiems aštriai pavalgyti ir šiaip prijaučiantiems azijietiškai virtuvei čia bus tikras rojus. Maistas nėra labai brangus, galima sėkmingai papietauti už 3.5 – 7 litus. Yra ir taip vadinamo vakarietiško maisto, tik racionas laikui bėgant per daug nesikeičia. Vyriškajai giminei, o ypač tiems, kurie mėgstą skystą duoną, turiu liūdną žinią – alus čia tikrai nepigus. Už 0.3 l vietoje "išvaryto" Carlsberg yra natūralu parduotuvėje pakloti 5.5Lt.

Būstas.
Kadangi vis dar "trinuosi" bendrabutyje, apie laisvos nekilnojamo turto rinkos kainas nelabai ką žinau. Pragyvenimas bendrabutyje kainuoja nuo 250 Lt per mėnesį įskaitant elektros bei vandens kainas. Šildymu pasirūpina gamta.

Mokslas.
Prieš nužengiant į Aziją teko atlikinėt bausmę katorgininkų technologijos universtitete (KTU). Galiu pasakyt, kad čia į studentą žiūrima visai kitaip. Pirmiausia visi dėstytojai stengiasi pateikti medžiagą kuo paprasčiau, komplikuotas ir sudėtingas formules teoriniame lygmenyje pateiks tik tada, kai visi įsisavins kas, kaip ir kodėl. Nevengia atnaujinti kurso medžiagos, kelti ir atsakinėti klausimus, konsultuoti individualių bei grupinių užduočių klausimu – juk atkeliavome mokytis. Taip pat dėstytojas gali būti tavo draugas – sėbras. Patars ne tik studijų, bet ir asmeninio gyvenimo klausimais. Be šių puikiųjų privalumų, kurių yra ir daugiau, yra ir juodoji Limkokwingo pusė. Mokslas yra tikrai brangus, o pats universitetas, mano nuomone, skiria daugiau lėšų rinkodarai, o ne kokybės gerinimui. Aišku, tokios pastangos kol kas vietos Azijos universitetų "Top 500" dar neužtikrino.

Daugiakultūriškumas.
Na, čia vėlgi smarkiai giriamės ir puikuojamės, kad universitete studijuoja studentai iš daugiau kaip 100 skirtingų pasaulio šalių. Publika tikrai įvairi ir kartais labai smagu susitikti ir pabendrauti su skirtingo mąstymo žmonėmis. Tik gaila, kad vienintelis juos dominantis dalykas paprastai yra pinigai ir populiarumas. Nepaisant to, visi stengiasi būti draugiški, o galbūt ir iš tiesų tokie yra. Dėl didelio musulmonų studentų kiekio musulmoniškos vertybės: šeima, draugai, yra didelis prioritetas. Todėl nereiktų nustebti, jei esi pakviečiamas vakarienės ar puodelio arbatos.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Studijos Malaizijoje
Ilga savaitė Kambodžoje

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 941

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos