• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PENKTADIENIS
2019-12-06


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Tarp mokyklos sienų...Utenos absolventai
2009-09-21, 23:53:56
Eglė Daugsevičiūtė


Sveiki visi, pirmiausiai noriu visus mokinius pasveikinti su naujais mokslo metais. Atėjęs ruduo įpūtė daug naujų vėjų į mūsų gyvenimus. Vėl ruduo, vėl mokykla, vėl mokslas. Tačiau kaip ir kur gyvena buvę Adolfo Šapokos, "Saulės" ir Dauniškio gimnazijų praėjusių metų dvyliktokai? Koks kelias laukia "ex's" abiturientų?

Liepos 10 dieną Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos dvyliktokai skubėjo į brandos atestatų įteikimo šventę. Brandos atestatus gavo net 198 šapokiečiai (106 merginos ir 92 berniukai). Sveikiname visus! (plojimai). Finišo tiesiojoje net trys universitetai priėmę daugiausiai A. Šapokos gimnazijos mokinių. Nugalėtoju skelbiu Vilniaus universitetą, globojantį net 46 mokinius. Antrasis liko VGTU su 30 "šapokiukų" pašonėje. Garbingą trečiąją vietą užėmė Mykolo Romerio universitetas, surinkęs 19 taškų, oi, atsiprašau, mokinių. Užsienyje šiuo metu studijuoja 6 mokiniai. O Vilniaus ir Utenos kolegijose studijuoja 30 "ex's" abiturientų. Taip pat, šapokiukų yra VDU, LŽŪU, VPU, KTU, KMU, ISM, VU TVM, LKA, LMTA.... 2 mokiniai laikinai nesimoko ir tiek pat nestojo niekur. Tai tiek naujienų iš "šapokiukų" daržo.

186 abiturientai baigė Utenos "Saulės" gimnaziją. Taip pat nuoširdžiai sveikiname. Net 151 "sauliečių" įstojo į aukštąsias mokyklas (81- į universitetus ir 70 - į kolegijas). Iš 151, 7 mokiniai mokosi užsienyje. 6 "sauliečiai" pasirinko profesines mokyklas. 18 "ex's" abiturientų dirba, 12 Lietuvoje ir 6 emigravo į užsienį dirbti. O šiuo metu darbo biržoje darbo ieško 11 mokinių (krizė, ne ką padarysi). O net trys mokiniai pavyzdingai baigė mokykla, su pagyrimu. O 1 gavo išsilavinimo pažymėjimą, ką jis daro toliau tik Dievas težino ir jis pats.

2009 metais Dauniškyje mokėsi 173 abiturientai. Džiaugėmės kartu su jumis. O kai jie išsimėtė po platųjį pasaulį... Daugiausiai, 57 mokiniai pasirinko Utenos kolegiją. Matyt, savas miestas mielesnis. Vilniaus Gedimino technikos universitete "mėtosi" 19 šios gimnazijos mokinių. Būsimais mokytojais (sunkus darbas) ketina tapti 10 absolventų, pasirinkusių VPU. Lietuvos žemės ūkio universiteto koridoriais gali sutikti 8 Dauniškio gimnazijos veidus. Tiek pat mokinių sostinėje mokosi Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje. KTU ir MRU studijuoja 9 absolventai. Išvyko į užsienį, dirba, nesimoko arba stovi darbo biržoje net 24 "ex's" abiturientai. 1 mokosi užsienyje. Taip pat savo gyvenimo mokiniai ieško VU, Šiaulių PU, VDU, LKKA, Kauno ir Vilniaus kolegijose ir t.t.

Labai noriu pasidžiaugti, kad šiais metais 5 Utenos jaunimo žurnalistai taip pat baigė mokyklą. Tikrai, "chebra", džiaugiamės už jus! Ausma Bernotaitė, buvusi šio tinklapio redaktorė, o šiuo metu žurnalistė, neseniai grįžusi iš nuostabios kelionės po Europą, laikinai nesimoko ir, kaip rašoma, dirba Jungtinėje Karalystėje. Dovilė Tuskenytė šiuo metu tęsia žurnalistės karjerą Vilniaus universitete. Edgaras Kuodys, chemikas, daręs bandymus su kepinimis, gėrimais ir dantimis, šiuo metu Vilniaus universitete mokosi biofiziką. Edgarai, tikėkimės laikui bėgant sulaukti daugiau tavo bandymų. Karolina Stankevičiūtė, skaitytojus sudominus "Ar žinojote, kad..." darbais, Vilniaus universitete kremta visuomenės sveikatos mokslus. Viktorija Vilkickaitė KMU studijuoja mediciną. Sveikiname visus, ir tikėkimės, kad nepamiršite UJ ir mus pradžiuginsite dar ne vienu straipsneliu ar darbeliu.

Kiek skirtingų žmonių tiek pat ir vingiuotų kelių. Tikėkimės, kad kelyje didelių duobių nepasitaikys. Linkiu visiems studentams kuo didžiausios sėkmės studijose. Juk jūs mūsų ateitis. Tikėkimės, kad šviesi ir gera.

P.S. Noriu padėkoti visoms gimnazijoms už suteiktą pagalbą. Ir jei rasite kokių supainiotų skaičių ar neatitikimų, iš anksto atsiprašau, ir tikiuosi labai nepyksite, nes vasara dar kartais šmėkšteli mano galvoje.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kas man yra gailestingumas?
Likus iki Kalėdų tik kelioms akimirkoms...
Pepės, Karlsono, Emilio, Ronjos ir kitų vaikų mama
Visa tiesa apie sapnus
"Argo 2010"
Laiškas Seneliui
Olimpinis ugdymas A. Šapokos gimnazijoje
Utenos absolventai
Mokslo ir žinių diena
"Osvencimas – mano miestas, tavo atradimas"
Gauki riestainio skylę!
Sveikos mitybos diena
Laiškas Gerbiamajam Donatui
Kova tęsiasi
Mergaitė, kuri niekada nebus mylima (II dalis)
"Vardan Lietuvos!"
Mergaitė, kuri niekada nebus mylima (I dalis)
3,5% riebumo kefyras
Šapoka šiandien...
Joninės!
Vasarą į darbą!
Mokslo šaknys karčios...

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1082

Įvertink!

Komentarai [ 5 ]
2010-03-07, 14:38:48
Eligijus rašo:
Žiūrint ką laikome prestižu, mokyklos vardą ar mokinius. Gal dalis neįstojo, nes žino kaip brangu studijuoti. Utenos kolegija nėra bloga vieta mokytis, blogiausia tik tai, kad ji Utenoje
2009-09-24, 20:36:47
buvusi šapokietė rašo:
Mindaugai, gal ką supainiojau, bet kas vyksta kolegijoj tu vadini mokslu? Galima nuomonių įvairovė.
2009-09-23, 22:55:22
Mindaugas rašo:
Buvusi šapokiete, kodėl siaubas?
Man regis, pagrindinė mokyklos funkcija yra ne kuo daugiau absolventų į aukštąsias sukišt, o dorus žmones į gyvenimą išleist. Gal kitas nenori aukštojo mokslo? Gal kažkas tam pinigų neturi? Ir kuo jau ta kolegija taip blogai?
2009-09-22, 20:24:04
Karolina Stankevičiūtė rašo:
Ehey, jau siunčiu linkėjimus nuo mikroskopinių parazitų Plaukite rankas ir valgykite česnakus D
2009-09-22, 17:49:09
buvusi šapokietė rašo:
Kaip prastai,tiesiog siaubas, pretižiškiausia? mokykla Utenoje, o kiek Utenos kolegijoje... Nepasisekė.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos