• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ŠEŠTADIENIS
2019-12-07


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Pagrindinė"Utenos gimnazistų savaitė"
2010-03-16, 6:52:25
Marija Šaraitė


Pirmąją kovo savaitę Utenos moksleiviai turėjo galimybę iš arti išvysti kitos gimnazijos pasaulį. Lietuvos moksleivių sąjungos Utenos mokyklų savivaldų informavimo centro nariai savo mieste suorganizavo "Utenos gimnazistų savaitę" – mokinių mainus tarp trijų mokyklų. Juose dalyvavo dešimtokai iš "Saulės", Adolfo Šapokos ir Dauniškio gimnazijų. Atrinktieji mainų dalyviai kiekvieną dieną turėjo dalyvauti renginiuose bei tris dienas mokytis kitoje gimnazijoje.

Organizatoriai, Lietuvos moksleivių sąjungos Utenos atstovybės savanoriai, pasirūpino antrokų gimnazistų atranka: buvo išrinkta po dvylika moksleivių dalyvių ir tiek pat "globėjų" kiekvienoje gimnazijoje. Visi atrinktieji pasirašė sutartis dėl tvarkos bei taisyklų projekto metu ir pirmadienio popietę susirinko į Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salę, kur vyko "Utenos gimnazistų savaitės" atidarymas.

Renginyje visų pirma buvo pristatyta Lietuvos moksleivių sąjunga. Taip pat prisistatė organizatoriai – Utenos mokyklų savivaldų informavimo centras. Po tokios įžangos priartėta prie pačio projekto: pakartotos taisyklės, uždaviniai, įsipareigojimai. Visa tai buvo ypač pabrėžta nepriekaištingos mainų tvarkos vardan. Atidarymo renginio tvarką šiek tiek sudrumstė moksleivių išjudinimas. Dalyviams grupėmis buvo užduota išsiaiškinti savo lūkesčius bei tikslus "Utenos gimnazistų savaitėje". Visi mąstė, siūlė, įsitraukė į užduotį, o po to smagiai vieni kitiems pristatė.

Gimnazistai mandagiai visko išklausė, bet vos atėjus akimirkai, kai "globėjai" traukė burtus rasti savo naujiems draugams iš kitų gimnazijų, prasidėjo šurmulys. Jis buvo teigiamas – juk taip visiems smalsu, kas gi su kuo turės draugauti, kokias pamokas lankyti. Taigi po kelias dešimtis minutėlių trūkusio šurmulio, kol mainų dalyviai atrado naujus bendraklasius ir susipažino su jais, vėl buvo paprašyta dėmesio. Tačiau jau su ypač žaisminga intonacija, nes visi išsijudinę, pilni emocijų. Jas dar labiau pakylėti kvietė susipažinimo žaidimas, po kurio nuskambėjo organizatorių linkėjimas: "Tolerancijos, teigiamų atradimų, vertingos patirties". Uteniškių laukė trys kitokios, neįprastos dienos: pamokos kitoje gimnazijoje, nauja aplinka, įvairi veikla. O bene visus labiausiai viliojo gimnazijų prisistatymai. Antradienį vyko "Saulės", trečiadienį – Adolfo Šapokos, ketvirtadienį – Dauniškio gimnazijos pasirodymas mainų dalyviams. Jei per pamokas ir pertraukas "svetimi" gimnazistai matė natūralų kitos gimnazijos gyvenimą, jos ritmą, tai prisistatymo renginiuose visi galėjo parodyti visa tai, ką idealiausiai moka, ką unikalaus turi.

Visų trijų gimnazijų atstovai vertėsi per galvas, kad parodytų savo mokyklą kuo gražesniu kampu. Tad vieni kitų įdėtas pastangas įvertino teigiamai. Neįprasta ir ypač aktyvi savaitė greit prabėgo. Taigi netrukus mainų dalyviai susitiko uždarymo renginyje. Gimnazistai dalinosi įspūdžiais, bendravo, iš jų tiesiog veržte veržėsi energija. Taigi renginio pradžioje drąsiausi visiems papasakojo savo potyrius, bet to buvo maža padaryti visos savaitės įvertinimą. Tam vėl buvo įtraukti visi dalyviai, kad prisiminę savo lūkesčius bei tikslus sudėliotų visus "Utenos gimnazistų savaitės" pliusus bei minusus.

Po darbo grupėse kiekviena gimnazija kitoms išdėstė jų pastebėtus teigiamus ir neigiamus aspektus. Kiti visa tai tolerantiškai priėmė, kaip gerąją patirtį, iš kurios reikia mokytis, kad tobulėtų visa mokyklos bendruomenė. Taip pat tobulėti reikia ir organizatoriams. Tuo tikslu dalyviams buvo išdalintos projekto įvertinimo anketos. Utenos mokyklų savivaldų informavimo centras jas pasiliko savo augimui, tačiau netikėtai sulaukė ypač mažai kritikos. Uteniškiams tai buvo pirmas kartas, tad dauguma tryško teigiamomis emocijomis ir vertingais įspūdžiais. Taigi telieka tik džiaugtis sklandžia bei patirties visiems atnešusia "Utenos gimnazistų savaite".

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kaip Utenos liberalus jaunimas tolerancijos dieną minėjo
Sekant tėvynainių pėdomis arba nacionaliniai lietuvių aukso paieškos ypatumai svajonių saloje (I dalis)
Uteniškiai vasaros atostogas pasitiko kūrybingai
Utenos liberaliam jaunimui – vieneri!
Mes darom, o TU?
Kovo 11-oji paminėta kitaip
"Utenos gimnazistų savaitė"
Europarlamentaras Leonidas Donskis susitiko su Utenos gimnazistais
Utenos jaunimą išjudino "Šokiai po atviru dangum"
Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas aplankė uteniškius
Utenos liberalus jaunimas nemiega
Stiprėja ir Utenos mokyklų savivaldų informavimo centras
Rokiškyje ugdomi jaunimo treneriai
Šių dienų "Mičai Haselhofai"
"Saulės" gimnazistai nemiega
Vokiška popietė
Vienas perspektyviausių krepšininkų Lietuvoje – uteniškis Jonas Valančiūnas
Švietimo ministras neaplenkė ir "Saulės" gimnazijos
Garbus "Verdenės" jubiliejus
Uteniškiai brido pirmieji
Kultūringa popietė
Uteniški, netingėk
Pikantiškoji "Arbata"
Sportininkų vakaras
Konferencija "Drąsinkime ateitį"
Meilė šokiui ir Tau
Sportuok ir tu!
LMS (Lietuvos Moksleivių Sąjungos) konferencija Utenoje

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1033

Įvertink!

Komentarai [ 22 ]
2010-04-06, 20:52:38
Odeta rašo:
Ši idėja buvo labai orginali, norėčiau ateinančiais mokslo metais sudalyvauti projekte - ,,Utenos gimnazistų savaitė".
2010-03-21, 14:53:54
G.K. rašo:
Taip taip taip! Daug įspūdžių, draugų naujų, paragavom kitos mokyklos gyvenimo. Ir tikrai norėjosi į kitą mokyklą eiti ne 3, o visas 5 dienas : ) Klasė mus labai draugiškai priėmė. Nuostabi savaitė. Tik trūko organizuotumo mokytojų atžvilgiu.
2010-03-21, 0:55:39
Marija rašo:
Džiugu skaityti tokius komentarus. Tik būkit toliau tokie užsidegę ir aktyvūs, tai įvyks dar ne vienas toks projektas. O aš pasistengsiu, kad gimnazistų savaitė taptų tradiciniu - kasmetiniu Utenos moksleivių renginiu.
2010-03-18, 23:24:32
R.J. rašo:
Projektas paliko begale ispudziu. Zinoma, viskas priklause nuo to, i kokia klase pateksi, bet dauguma buvo labai draugiski. Norejosi buti ir buti. Nuostabu, kad galima pamatyti, kaip gyvena kiti, pakeisti aplinka, zmones, susirasti nauju draugu, palyginti mokytojus.Tikrai, norejosi ilgesnio laiko, galejom bent visai savaitei keistis;D
2010-03-18, 11:28:18
Justė rašo:
Iš tikrųjų būtų labai įdomu tokiame projekte sudalyvauti.
2010-03-18, 11:28:03
A. rašo:
puikus projektas, norėčiau ir aš kitais metais sudalyvauti
2010-03-18, 11:26:10
K.R. rašo:

Šis projektas buvo labai įdomus. Buvo gera sutikti savoje mokykloje draugus. kuriuos retai matai darbo dienomis. Apie jį girdėjau tik gerus atsiliepimus.

2010-03-18, 11:24:48
*E rašo:
Gana įdomus projektas. Norėčiau ir pats sudalyvauti. Kartais labai norisi pakeisti aplinką.
2010-03-18, 11:22:58
Greta rašo:
Aš manau, kad projektas buvo tikrai vykęs ir bent jau tie žmonės kurie dalyvavo liko dauguma patenkinti. Tikiuosi projektas iur toliau bus vykdomas.
2010-03-17, 12:42:59
Sese rašo:
Pritariu visiems, tikrai idomiai sugalvota, pakeisti aplinka dazniausiai buna i nauda, laukiam kitu metu!.
2010-03-17, 12:41:23
Mergina rašo:
Puikus projektas. Nauja mokykla, nauji mokytojai, nauji draugai ir aišku neišdildomi įspūdžiai.
Buvo smagu matyti naujus mokinius savo mokykloje. Kitais metai tokiame projekte norėčiau sudalyvauti pati.
2010-03-17, 12:33:07
Nerkys rašo:
Mano manymu labai geras projektas, nes buvo galima išvysti kas vyksta ir kitose gimnazijose. Tikrai norėčiau kitamet ir pats sudalyvauti tokiame projekte. ;]


2010-03-17, 12:27:25
Lampard rašo:
Turėjo būti įdomu. Nauja aplinka, nauji mokytojai, nauja klasė.
2010-03-17, 12:27:20
L. rašo:
Labai šaunus projektas, galėtų tokių projektų suorganizuoti ir daugiau, ateityje ir pati norėčiau sudalyvauti. Labai įdomu būtų apsilankyti ir susipažinti su kita mokykla.
2010-03-17, 11:42:09
Justė. rašo:
Labai įdomus projektas.. Ištikrūjų butu įdomu sudalyvauti.. ;]
2010-03-17, 11:30:42
Indre rašo:
Manau tai labai įdomus projektas, nors pati nedalyvavau, bet tikrai norėčiau.Būtų įdomu pačiai pamatyti kaip vyksta gyvenimas už kitos mokyklos sienų. ;]]
2010-03-17, 11:17:51
Greta rašo:
Manau, tai buvo tikrai labai vertingas, naudingos patirties tiek dalyviams, tiek "globėjams" suteikęs projektas. Taip pat galima pagirti ir šį straipsnį. Tikrai labai išsamus, nenuobodus straipsnis.
2010-03-17, 11:17:38
Eglė rašo:
Išties įdomus projektas. Dar niekada nebuvau girdėjausi kažko panašaus, organizatoriai tikrai pasistengė. Tikiuosi, kitais metais šis projektas pasikartos, ir bus galima sudalyvauti ir man.
2010-03-17, 8:55:26
Vytautas rašo:
Tikrai smagus sumanymas.
2010-03-17, 8:22:38
Brolis rašo:
Tikrai super, dėl visko pritariu Tau, broli untitled, tik turbūt nėra lengva suorganizuoti tokį renginį, dėl to retai ir būna
2010-03-17, 8:20:32
D.A. rašo:
Manau, tai tikrai gera patirtis, nes daugelis mokinių prisiklauso visokiausių gandų apie kitas mokyklas, o tada jau nežinai, kuo galima tikėti, o kuo ne. O po tokio renginio "svečiai" pamato, kaip iš tikro yra, gal ir kitam pasako, kad nėra jau taip blogai kitoje mokykloje.
2010-03-17, 8:14:51
Untitled rašo:
Labai idomus projektas, tikriausiai visiems patiko. Gaila, kad pas mus retai būna tokių projektų.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos