• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


SEKMADIENIS
2019-10-20


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėUtenos jaunimo mokyklos Laisvalaikio skyriuje - kūrybiškumo ugdymas
2010-02-18, 7:11:29
Violeta Develienė


Drabužių dizaino ir dailiųjų darbų būrelis JM Laisvalaikio skyriuje jau skaičiuoja penkioliktus metus. Būreliui vadovauja mokytoja metodininkė Zita Kasauskienė. Per tiek metų nuveikta daug: įvairiuose dizainerių konkursuose pristatyta daugiau nei dešimt drabužių kolekcijų, nesuskaičiuojamos parodos ne tik Utenos mieste, bet ir Vilniuje, Ignalinoje bei kituose Lietuvos miesteliuose. Utenos jaunimo mokyklos Laisvalaikio skyriaus vedėja Rasa Legenienė pasidžiaugė, kad keletas būrelį lankiusių mokinių jau pasirinko šios krypties profesijas.

Mokytoja Zita dirba su įvairaus amžiaus mokiniais. Mažieji kuria paprastus darbelius: paveikslėlius, siuva nesudėtingus žaisliukus, drabužėlius lėlėms, mokosi siuvinėti, megzti, veria karoliukų papuošalus ir t.t. Vyresnieji užsiima rimtesniais darbais: kuria drabužių kolekcijas konkursams, siuva drabužius sau, pasitaiso nešiojamus drabužius, kuria aksesuarus.

Fotografijos būrelis Laisvalaikio skyriuje gyvuoja trečius metus. Jam vadovauja vyresnioji mokytoja Inga Šaučiūnienė. Būrelyje mokiniai susipažįsta su fotografija, mokosi naudotis foto aparatu taikant foto kompozicijos dėsnius, naudojant fotografinės raiškos priemones. Vėliau nuotraukos aptariamos, dalinamasi įspūdžiais, mokomasi išsakyti ir apginti savo nuomonę. Lankantys būrelį mokiniai dalyvauja fotografijų konkursuose ir kartą yra pelnę prizines vietas.

Siekdami paįvairinti savo veiklą, abiejų būrelių mokiniai, šiais metais sugalvojo įdomų bendradarbiavimo būdą. Kiekvienas fotografijos būrelį lankantis mokinys pasirinko po vieną dizainerį, kurio darbus fiksuos foto objektyvu. Tokiu būdu fotografai turi tinkamus objektus fotografavimui. Padaroma daugybė vieno darbo skaitmeninių fotografijų: su skirtingu apšvietimu, atstumu, ieškoma tinkamiausio fono. Iš daugybės fotografijų išrenkamos geriausios ir kaupiamos skaitmeniniame albume. Mokslo metų pabaigoje tokius albumus, su geriausiomis darbų fotografijomis gaus kiekvienas drabužių dizaino ir dailiųjų darbų būrelio mokinys. Sumanymas naudingas visiems: fotografai turi galimybę praktiniam fotografavimui matydami konkretų tikslą, drabužių dizaino ir dailiųjų darbų būrelio mokiniai džiaugiasi galimybe turėti geras savo darbų nuotraukas, nes didžiąją dalį savo darbų vaikai išdovanoja. Skirtingų būrelių pirmuosius bendradarbiavimo bandymus galima pamatyti Smėlio bibliotekoje. Čia eksponuojama jaunųjų dizainerių ir fotografų paroda, pavadinta "Svajonių mozaika". Parodoje iš įvairių medžiagų: akmenukų, stiklo, sėklyčių dekoruoti indai, paveikslėliai, papuošalai.Tarsi mozaika išdėlioti įvairių atspalvių akmenukai, keramikos ar stiklo gabalėliai, apgaubti lininių virvelių patalu virsta svajonių mozaika: stikliukai- lašais, akmenukai -debesimis, sėklytės – paukščiais, gėlėmis ir medžiais, vėju virsta paprastas audinio gabalėlis o dekoruotas indas – meno kūriniu.

Paroda "Svajonių mozaika" - tai laisvė kurti, svajoti ir ilgai prisiminti savo kūrinį nes jis užfiksuotas ne tik atmintyje, bet ir fotografijoje. Ekspoziciją galima aplankyti iki kovo 15 dienos Utenos miesto Smėlio bibliotekoje.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Vivo - sidabro diplomas tarptautiniame konkurse
Akcija "Pasveikink Lietuvą"
Liaudies kūrybos atlikėjų šventė Vyturių pagrindinėje mokykloje
Utenos jaunimo mokyklos Laisvalaikio skyriuje - kūrybiškumo ugdymas
Utenos senosios muzikos ansamblis "Vox animæ"
Paroda "Motinystė"
Ir vėl šitas Stepas neduoda Utenai ramybės...
Projektas "Bibliotekos pažangai"
Lietuvos gyventojai kviečiami megzti šiltas kepures Afganistano vaikams
Skaityk, džiaukis, tobulėk!
Teatro diena
Žiemos rūpesteliai
"Aisma, vaikai, aplink baltų beržų!"
Vaikystės filosofija
Mažieji "abiturientai"
Festivalis "Po saule"
Festivalis "Kišenė"
Projektas "Gelė mamai"

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.1
Jau įvertino: 1141

Įvertink!

Komentarai [ 1 ]
2010-02-18, 13:40:12
Ruta rašo:
grazus darbai, maciau jau

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos