• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-10-16


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėUtenos jaunimas ir muzika
2010-11-25, 19:30:30
Neda Martinėnaitė


Dažnai net patys nesuvokiame, kokia didelė dalis mūsų gyvenimo yra susieta su muzika. Visai nesvarbu, kokio amžiaus esame, muzika kasdien supa mus. Utenos miesto jaunimas taip pat mėgsta laiką leisti klausydami vienokios ar kitokios muzikos, tačiau nuo ko priklauso jos stilius?

Didžiausia dalis jaunimo mėgsta pop kultūros muziką. Tai gali būti ir lietuvių atlikėjų dainos, ir užsienio dainininkų kūryba. Ją lengva klausyti, nesunku įsiminti melodiją ar žodžius, paprasta pritaikyti vakarėlyje ir pagal ją surengti šokius. Tokios muzikos klausytojai retai išsiskiria savo išvaizda, bet vis dažniau atsiranda išimčių. Populiariosios muzikos gerbėjos, ypač panelės, mėgsta atrodyti ryškiai, dažnai dėvi rožinės, baltos spalvos drabužius, trumpus sijonus, net ir dieną naudoja daug makiažo, puošiasi blizgančiais papuošalais ir pan. Taip, manau, mėgina atkreipti vaikinų dėmesį. Vaikinai taip pat pakankamai dažnai stebina savo išvaizda. Lyg atkartodami merginas jie nešioja žėrinčius auskarus, šviesius, aptemptus drabužius ir lankosi soliariumuose. Šios muzikos gerbėjus galima sutikti kiekvieną vakarą. Jie renkasi automobilių aikštelėse, ten garsiai klausydami savosios muzikos ir be reikalo kaitindami automobilių variklius.

Alternatyviosios muzikos gerbėją atskirti nesunku. Dažnai juodai apsirengęs, mėgstantis odinius drabužius, ryškius, kartais net agresyviai atrodančius aksesuarus, viešose vietose nebijo iššaukiančiai elgtis. Deja, jų muzikos stiliui skirtų renginių Utenoje nedaug, todėl ir klausančiųjų yra pakankamai mažai.

Taip pat nedidelė grupė Utenos jaunimo klauso elektroninę muziką. Gaila, tačiau šiam muzikos stiliui skirtų susibūrimų Utenos mieste yra ypač mažai. Šios muzikos gerbėjus pakankamai sunku atpažinti. Jie nesiekia išsiskirti iš minios, neatrodo iššaukiančiai, juokingai ar neskoningai. Jie muziką vertina ne kaip linksmybėms skirtą pagalbininką, o atsipalaidavimui puikiai tinkantį foną. Aišku, tai nereiškia, kad jie yra nejudrūs, nemoka ir nemėgsta šokti ar linksmintis, tačiau dažnam iš jų sukelia juoką popsiniai vakarėliai, kurie dažniausiai neturi visiškai jokios prasmės.

Taigi, muzika yra reikalinga, tačiau kiekvienam ji reikalinga savaip. Klausykime tai kas patinka, o ne tai kas yra populiaru. Tada mėgstamų dainų melodijos įgaus visiškai kitokią prasmę ir nebebus bereikšmės.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Utenos jaunimas ir muzika

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 628

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos