• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


KETVIRTADIENIS
2019-10-17


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėUtenos liberaliam jaunimui – vieneri!
2010-05-08, 15:00:50
Marija Šaraitė


Jau gerą pusmetį visame mieste skamba šviežios, aktyvios organizacijos vardas – Utenos liberalus jaunimas. Tai įvairių jaunuolių grupė, kuri vis plečiasi ir tobulėja, nors jai balandžio pabaigoje suėjo vos vieneri metai. Dabar tik kyla klausimai: kokie tie metai buvo ir kokią gimtadienio šventę sukūrė jaunieji liberalai?

Organizacijos istorija

Idėją įkurti Lietuvos liberalaus jaunimo organizacijos atstovybę mūsų mieste sugalvojo ir realizavo Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Utenos skyriaus jaunesnieji nariai. Maždaug prieš metus pastarieji išsiaiškinę organizacijos tikslus, sužinoję apie jos veiklą nusprendė, kad ji bus naudinga miestui ir nieko nelaukę ją užregistravo.

Pradžia buvo nelengva. Per vasarą Utenos liberalaus jaunimo įkūrėjai su prisijungusiais naujais nariais dalyvavo tik keliuose Lietuvos liberalaus jaunimo bendruose suvažiavimuose. Tačiau atėjus rudeniui, moksleiviams grįžus į miestą ir mokyklas, prasidėjo naujas etapas. Pažįstami per pažįstamus sukvietė nemažai jaunuolių į Utenos liberalaus jaunimo "startą".

Pirmasis susitikimas buvo su Lietuvos liberalaus jaunimo pirmininku Edgaru Stanišausku ir kartu atvykusiais organizacijos senbūviais. Jie uteniškiams pristatė organizaciją, veiklą, tikslus ir visa kita, kas buvo svarbu pradedant rimtą darbą liberaliame jaunime. Gale susitikimo jau buvo sukurtas naujas Utenos liberalaus jaunimo sąrašas.

Susidomėjęs jaunimas pamažu pradėjo veikti, rengti susirinkimus, kviesti draugus prisijungti ir, žinoma, organizuoti renginius. Taip jaunieji liberaliukai ryškėjo tiek savajame mieste, tiek visame Lietuvos liberaliame jaunime. Uteniškiai aktivizavosi: dalyvavo Lietuvos liberalaus jaunimo sueigoje, diskusijoje, suorganizavo Sausio 13-osios bei tarptautinės Holokausto dienos minėjimus, "Šokius po atviru dangum", parengė Kovo 11-osios filmą apie Lietuvą, laisvę, patriotiškumą. Taip augdama organizacija sulaukė pirmojo gimtadienio.

Pasiruošimas gimtadienio renginiui

Utenos liberalus jaunimas jausdamas savo plėtimąsi kartelę kelia vis aukščiau. Juk niekas nenorėtų nuvilti kažko puikaus besitikinčių žmonių. Tad į savo pirmojo gimtadienio renginį liberaliukai dėjo daugybę pastangų. Jau bene prieš mėnesį susirinkime jaunuoliai pasiskirstė darbais, kas už ką bus atsakingas.

Prasidėjo nuoseklus tikslo siekimas – surengti įdomią, miestelėnų lūkesčius išpildysiančią šventę. Grupė Utenos liberalaus jaunimo rūpinosi automobilių stovėjimo aikštelės (šventės vietos) dekoracijomis, dalis programa, kita dalis rėmėjais. Darbo eigoje buvo visko: nesklandumų ir pykčių, džiaugsmų ir puikių idėjų.

Vienas auksiukų, sugalvotas dar šventės planavimo pradžioje – originali renginio vieta. Tai buvo grožio ir mados centro "Aušra" požeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Pavykus gauti sutikimą šventę rengti toje vietoje gimtadienio tematika buvo sieta su aplinka. Viskas organizuota gatvės stiliaus link.

Blaivus "tūsas"

Po ilgo ir nemažai jėgų atėmusio pasiruošimo išaušo Utenos liberalaus jaunimo gimtadienio šventės diena. Organizatoriai plušo nuo pat ryto. Viskas sukurta, suplanuota. Liko tik tai iš minčių bei lapų perkelti į renginio erdvę. Vakarui keičiant dieną pasiruošimas ėjo į pabaigą, o prie mados ir grožio centro "Aušra" būriavosi jaunuoliai.

Utenos liberalaus jaunimo savanoriai pasipuošė naujais marškinėliais su savo logotipu, pakvietė susirinkusiuosius arčiau ir paskelbė blaivaus "tūso" startą. Nieko nelaukus pasirodymus pradėjo šokių grupės: "Argo", "S.F.E.R.A." ir "Tandemus". Pertraukėlėse tarp šokių buvo galima išvysti BMX dviratininkų pasirodymus, o visą vakarą prie garso pulto buvo dj Unit, kuris savo muzika visus kvietė šokti.

Be muzikos ir pasirodymų į šventę buvo įtraukti ir patys dalyviai. Jie galėjo savo jėgas išmėginti įvairiuose žaidimuose, rungtyse. Už gerus rezultatus nugalėtojai buvo apdovanoti vertingais gausaus rėmėjų būrio skirtais prizais. Taip pat šventės metu atėjusieji stebėjo vaikinus, piešiančius didžiulius graffiti paveikslus.

Renginio šūkis buvo "Svaigalai – Tau ne draugai!". Tad jaunimas "tūsinosi" blaiviai. Jie galėjo ne tik stebėti pasirodymus, bet ir skaityti prevencinius plakatus. Utenos liberalaus jaunimo pirmininkė Gerda Mieliauskaitė džiaugėsi, kad organizacija gimtadienio šventę surengė ne tik sau, bet ir didžiuliam būriui jaunų uteniškių.

Po renginio pilni emocijų organizatoriai tvarkė šventės aikštelę, o vėliau dar kelias dienas susitikę dalinosi įspūdžiais bei pastebėjimais. Žinoma, ne tik savais, bet ir nugirstais iš draugų ar pažįstamų, dalyvavusių blaiviame "tūse". Nors jų buvo tiek teigiamų, tiek neigiamų, visgi organizatoriai džiaugėsi įvykdę tokį renginį. Utenos liberalus jaunimas savo gimtadienio švente įrodė, kad gatvės stilius gali asocijuotis su turininga ir jaunimą viliojančia veikla.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kaip Utenos liberalus jaunimas tolerancijos dieną minėjo
Sekant tėvynainių pėdomis arba nacionaliniai lietuvių aukso paieškos ypatumai svajonių saloje (I dalis)
Uteniškiai vasaros atostogas pasitiko kūrybingai
Utenos liberaliam jaunimui – vieneri!
Mes darom, o TU?
Kovo 11-oji paminėta kitaip
"Utenos gimnazistų savaitė"
Europarlamentaras Leonidas Donskis susitiko su Utenos gimnazistais
Utenos jaunimą išjudino "Šokiai po atviru dangum"
Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas aplankė uteniškius
Utenos liberalus jaunimas nemiega
Stiprėja ir Utenos mokyklų savivaldų informavimo centras
Rokiškyje ugdomi jaunimo treneriai
Šių dienų "Mičai Haselhofai"
"Saulės" gimnazistai nemiega
Vokiška popietė
Vienas perspektyviausių krepšininkų Lietuvoje – uteniškis Jonas Valančiūnas
Švietimo ministras neaplenkė ir "Saulės" gimnazijos
Garbus "Verdenės" jubiliejus
Uteniškiai brido pirmieji
Kultūringa popietė
Uteniški, netingėk
Pikantiškoji "Arbata"
Sportininkų vakaras
Konferencija "Drąsinkime ateitį"
Meilė šokiui ir Tau
Sportuok ir tu!
LMS (Lietuvos Moksleivių Sąjungos) konferencija Utenoje

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.1
Jau įvertino: 932

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos