• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PENKTADIENIS
2019-11-22


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


SportasVienas perspektyviausių krepšininkų Lietuvoje – uteniškis Jonas Valančiūnas
2009-05-31, 17:29:35
Marija Šaraitė


Jei esate bent šiek tiek besidomintis vietinėmis naujienomis, sportu, o ypač krepšiniu, tikrai turite būti girdėjęs kylančios krepšinio žvaigždės Jono Valančiūno pavardę. O jei ne, sužinokite apie jį iš mano žinių kraičio. Tikrai nenusivilsite. Istorija rodo, jog krepšinis – pagrindinė lietuvių sporto šaka, "antroji religija". Tad ne veltui, mokslo metams artėjant į pabaigą, sumanusis "Saulės" gimnazijos direktorius Valentinas Bubulis surengė tarpmokyklinį krepšinio turnyrą, kuriame žaidė būsimieji devintokai iš Utenos pagrindinių mokyklų. Varžybų tikslas - supažindinti juos su gimnazija ir kitąmet suburti stiprią krepšininkų grupę. Laimėjusi komanda finale turėjo garbę žaisti su "Saulės" gimnazijos jaunesnių klasių moksleivių ekipa, kurioje aiškus lyderis buvo Jonas Valančiūnas.

Kadangi tikima, jog sparčiai kopiantis krepšininko karjeros laiptais uteniškis jau greitu laiku pasieks sportininkų elitą, aštuntokai, turnyro dalyviai, fotografavosi su savo komandomis bei aukštaūgiu krepšininku, o apdovanojimų ceremonijoje išryškintas nuotraukas su Jono autografais gavo dovanų. Krašuonos, Aukštakalnio, Vyturių bei Rapolo Šaltenio pagrindinių mokyklų auklėtiniai aršiai varžėsi, nes visi buvo panašaus pajėgumo bei troško pažaisti prieš vis labiau populiarėjantį Joną Valančiūną. Tik galų gale išsiskyrė jaunieji Aukštakalnio krepšininkai, kurie išbandė savo jėgas kovodami prieš "Saulės" gimnazistus su trumpam iš Vilniaus atvykusiu aukštaūgiu svečiu priešakyje.

Šio įdomaus Jono vizito metu turėjau progą po ilgo laiko su juo pabendrauti (bei imti interviu), nes jį pažįstu bene nuo pradinių klasių, taigi atskleisiu ir keletą pikantiškų detalių. Apie ką mes tik nekalbėjome. Prapliurpėme bene valandą apie sportą, laisvalaikį, mokslus, paneles ir visa kita. Pokalbyje su perspektyviuoju krepšinio žaidėju atkreipiau dėmesį į puikias jo kalbos manieras. Susidariau įspūdį, kad Jonas tobulėja ne tik krepšinyje. Štai ką reiškia didmiesčio įtaka bei išvykos svetur, nes Jonas sporto dėka yra matęs nemažai pasaulio. Dėl teigiamo pastebėjimo maloniai nusiteikusi Joną Valančiūną kankinau įvairiausiomis temomis.

Visų pirma domėjausi, ar Jonas pasiilgsta artimųjų, Utenos, buvusios savo gimnazijos, senų draugų. Du su puse metų Vilniuje gyvenantis ir jau prie sostinės šurmulio pripratęs krepšininkas prisipažino pasiilgstantis visko, bet kada tik gali, grįžta į gimtąjį miestą pas artimuosius, kartais apsilanko buvusioje gimnazijoje, o su senais draugais palaiko ryšius ir per atstumą. Toliau Jonas dėstė savo teigiamą nuomonę apie renovuotą "Saulės" gimnaziją: "Juk dabar gimnazija atsinaujinusi, taigi kyla labai geri įspūdžiai. Kai pats mokiausi, tai ji buvo dar sena". Bandžiau jį paprovokuoti paklaususi, ar norėtų dabar joje mokytis. Jonas trumpam nutilo ir dviprasmiškai atsakė, kad gal ir norėtų. Taip pat dabartinis Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos dešimtokas prisipažino, kad niekad nepamirš, kai "Saulės" gimnazijos laikais dailės kabinete išdaužė langą (jis buvo tikrai išdykęs).

Taigi mėgstantis išdaigas ir turintis gerą humoro jausmą krepšininkas Jonas apie mokslus šnekėjo nelabai noriai, nors teigė, kad stengiasi mokytis, kiek tik gali bei spėja. Taip pat sužinojau, jog mėgstamiausia pamoka ne kūno kultūra, o biologija ir geografija (tai netikėtai nuskambėjo iš sportuojančio vaikino). Paklaususi, kokiais pažymiais jis mokosi, konkretaus atsakymo nesulaukiau: "Mano pažymiai... (susimąstė) Teigiami".

Bet juk augančiam profesionaliam sportininkui pažymiai nėra tokie svarbūs, jei jis gyvenime duonai užsidirbs savo fizine veikla. Būtent tai ir žada puikiais fiziniais duomenimis pasižymintis Jonas Valančiūnas. Du metrus ir vienuolika centimetrų siekiantis uteniškis ūgį paveldėjo iš savo prosenelio. Džiugu, kad dėl tokio spartaus augimo sportininkui nebuvo jokių problemų su sveikata. "Blogai tik tai, kad kartais kaktą į durų staktą trenkiu", - pasakodamas juokiasi Jonas, kuriam jo ūgis suteikia daugiau pliusų: "visur visada labai ryškiai matausi, visi pastebi mane, stebisi ūgiu ir galiu laisvai ką nors nuo aukštos lentynos paimt" (šypteli). Tiesa, Jonas prisiminė, kad seniau būdavo problemų dėl drabužių bei batų, bet dabar jų jau nebėra. Aukštaūgis krepšininkas savo aprangą ir avalynę atsisiunčia iš Amerikos individualiai užsisakęs katalogų pasiūloje. Juk ne bet kur surasi 52 dydžio batų!

Tad puikiai galima suprasti, jog ūgis Jono kasdienybėje yra privalumas, o sporte - didžiausias jo pliusas. Krepšininkas smulkiai papasakojo savo istoriją nuo pirmųjų nerangių treniruočių, kai norėjosi viską mesti, iki dabar jau pasiektų pasaulinio lygio varžybų. "Sinilga Bartaševičiūtė, mano pirmoji trenerė, kuriai labiausiai norėčiau padėkoti, nes ji mane į tą krepšinio kelią pastatė, pirmuosius pagrindus sudėjo ir dėka jos aš žaidžiu krepšinį", – Jonas pasakodamas apie trenerius išskyrė S.Bartaševičiūtę ir G.Reginą: "Vilniaus krepšinio mokykloje yra labai geras mano treneris Gintautas Regina, kuris man suteikė visus profesionalius pagrindus".

Neseniai septyniolikto gimtadienio sulaukęs krepšinio talentas Jonas Valančiūnas puikių krepšinio trenerių dėka pasiekė didelių aukštumų: "Esu buvęs dviejose rinktinėse. Pirmoji buvo 1991 metų gimimo vaikinų rinktinė. Tada buvau jauniausias, nes esu 1992 metų gimimo, o mane prijungė prie vyresnių komandos, su kuria skridau į Kretą, į Europos čempionatą. Aišku, gaudavau žaisti labai nedaug laiko, nes buvau jauniausias, dar nepatyręs, buvau dar tik neseniai atvažiavęs iš Utenos. Taigi pirmas Europos čempionatas buvo kažkas neįtikėtino. O šią vasarą buvau Italijoje, dar vienam Europos jaunimo čempionate su savo metų komanda. Taigi ten jau buvau, kaip ir patyręs, ir su komanda iškovojom pirmąją vietą. (O kaip pačiam asmeniškai sekėsi?) Man sekėsi labai gerai. Aš gavau naudingiausio žaidėjo prizą".

Šiuo metu krepšininkas yra pasirašęs ilgalaikį kontraktą su Vilniaus "Lietuvos ryto" (jaunių iki 18 metų) komanda. Tad neseniai galėjote girdėti, kad Jonas Valančiūnas buvo rezultatyviausias savo ekipoje, jaunių Eurolygos finalinėse varžybose, kurios vyko Berlyne. Perspektyvus krepšininkas per ketverias varžybas vidutiniškai pelnė 16,8 taško, atkovojo po dešimt kamuolių. Ten Joną Valančiūną pastebėjo net NBA skautai! Galime daryti išvadas, kad Jono laukia šviesi ateitis. Jam jau dabar tenka treniruotis su tikrąja "Lietuvos ryto" komanda, kur mokosi iš tokių profesionalų, kaip Chuck Eidson. Prisiminęs treniruotes su šia komanda džiaugiasi: "Į mane žiūri kaip į komandos narį. Visgi, jeigu vienoje komandoje žaidžiam, tai būnu toks pat, kaip ir kiti, nors, aišku, aš daug prastesnis už juos, bet nelaiko manęs atstumtojo, kojinių padavinėtojo vaidmenyje."

Galime suprasti, kad jaunasis krepšininkas yra matęs nemažai pasaulinio garso sportininkų. Tame tarpe ir lietuvį, jo autoritetą, Robertą Javtoką. Tačiau daugybės profesionalų dar nėra sutikęs. Bene labiausiai Jonas Valančiūnas norėtų išvysti autoritetingą NBA žaidėją Dwight‘ą Howard‘ą. Uteniškis Turkijoje, kur dalyvavo perspektyviausiems žemyno talentams skirtoje stovykloje "Krepšinis be sienų", sutiko nemažai žvaigždžių ir pastebimai patobulėjo. Talentingas, bet kuklumu pasižymintis Jonas iškamantinėtas pasigyrė, kad sveikinosi bei spaudė ranką Lietuvos krepšinio legendai Arvydui Saboniui.

O dabar su malonumu vis daugiau merginų norėtų paspausti ranką ir pačiam Jonui. Įtempta dienotvarke gyvenantis vaikinas atranda laiko poilsiui, pramogoms bei, žinoma, panelėms. Pamėgęs žaisti golfą krepšininkas atvirai papasakojo, kad priešingybės traukia, tad jam patinka žemos merginos. O dėmesio iš priešingos lyties atstovių susilaukia pakankamai. Nieko keisto, Jonas nevengia šokių, kartais lankosi klubuose, mėgsta poilsiauti gamtoje. O visą tą laisvalaikį krepšininkas dažniausiai praleidžia su artimų draugų kompanija.

Gausus gerų draugų būrys įrodo, kad Jonas nėra kvailas, tuščias sportininkas, o, priešingai, asmenybė, siekianti aukščiausio tikslo jam tinkamiausiame krepšininko kelyje. Taigi lieka tik džiaugtis, kad toli keliausiantis perspektyvusis sportininkas gimė mūsų mieste. Išgirdę jo pavardę žiniasklaidoje visada prisiminsime aukštaūgį uteniškį, į kurio gyvenimą leidau užmesti bent akies kraštelį. Tikiu, kad greitu metu jau visa Utena didžiuosis kylančia krepšininko karjeros laiptais žvaigžde Jonu Valančiūnu, o jo žodžiai ateityje virs realybe: "Kiekvieno krepšininko svajonė yra NBA, mano taip pat".

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kaip Utenos liberalus jaunimas tolerancijos dieną minėjo
Sekant tėvynainių pėdomis arba nacionaliniai lietuvių aukso paieškos ypatumai svajonių saloje (I dalis)
Uteniškiai vasaros atostogas pasitiko kūrybingai
Utenos liberaliam jaunimui – vieneri!
Mes darom, o TU?
Kovo 11-oji paminėta kitaip
"Utenos gimnazistų savaitė"
Europarlamentaras Leonidas Donskis susitiko su Utenos gimnazistais
Utenos jaunimą išjudino "Šokiai po atviru dangum"
Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas aplankė uteniškius
Utenos liberalus jaunimas nemiega
Stiprėja ir Utenos mokyklų savivaldų informavimo centras
Rokiškyje ugdomi jaunimo treneriai
Šių dienų "Mičai Haselhofai"
"Saulės" gimnazistai nemiega
Vokiška popietė
Vienas perspektyviausių krepšininkų Lietuvoje – uteniškis Jonas Valančiūnas
Švietimo ministras neaplenkė ir "Saulės" gimnazijos
Garbus "Verdenės" jubiliejus
Uteniškiai brido pirmieji
Kultūringa popietė
Uteniški, netingėk
Pikantiškoji "Arbata"
Sportininkų vakaras
Konferencija "Drąsinkime ateitį"
Meilė šokiui ir Tau
Sportuok ir tu!
LMS (Lietuvos Moksleivių Sąjungos) konferencija Utenoje

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1154

Įvertink!

Komentarai [ 5 ]
2010-03-18, 11:40:49
Justas rašo:
Koks ūgis?
2010-03-17, 12:45:29
Nerijus rašo:
Šaunuolis Jonas, kadangi pats dalyvavau tarpmokyklinų klasių krepšinio turnyre mačiau kaip žaidžia jis. Sekmės tolimesnėje karjeroje! ;]
2010-03-17, 8:29:45
Petras rašo:
Šis žmogus jau dabar garsina Lietuva. Manau apie tokius žmones reikėtu dažniau rašyti straipsnius.
2010-03-17, 8:25:56
Linas rašo:
Praėjo beveik metai ir Jonas jau žaidžia "Lietuvos Ryte". Sėkmės tolesnėje karjeroje.
2009-06-18, 15:30:32
as rašo:
tikra tiesa,nuostabus zmogus tikiu kad garsins Lietuva belenkaip.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos