• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


SEKMADIENIS
2019-10-20


Vardadienius švenčia:


Šiandien:




(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:






Draugai






Aplink pasaulįVokietija - būsimieji namai?
2011-07-26, 22:52:00
Ingrida Jotkaitė


Vakare naršydama internete pažvelgiau pro langą į naktinį Vilnių ir prisipažinsiu, užplūdo nostalgija. Karts nuo karto pravažiuojančio automobilio gausmas priminė kylančius lėktuvus, šviestuvai - nušviestus traukinių bėgius, o miesto šviesos - naktinį grįžimą iš draugo ledo ritulio treniruočių. Trumpiau tariant, prisiminiau praeitą vasarą, kurią teko praleisti Vokietijoje.
Vokietija kaip magnetas traukia gero gyvenimo ieškotojus iš įvairių šalių, o aš gavau galimybę būtent čia paviešėti. Norėdamas pažinti šalį, turi joje nors šiek tiek pagyventi, jog pajustum tikrąjį kultūros skonį bei atspalvį. Norite sužinoti kokį skonį pajutau aš? Ogi saldų ir šviesų, žinoma, su tam tikrais prieskoniais bei spalvomis.

Kad visa tai pajustum, nebūtina apsigyventi Berlyne, užtenka pagyventi Merfeldene, Heseno žemėje, kur netoliese esantis Frankfurto tarptautinis oro uostas leidžia stebėti ir, žinoma, išgirsti, kaip kas minutę leidžiasi ir kyla lėktuvai, o čia pat virš kiemo bėgiais lekiantys greitieji traukiniai kas penkias minutes nutraukia tylos minutę, leisdami pasijusti veiksmo sūkuryje. Ir visa tai už dyka!
Yra dar vienas būdas, kaip sutaupyti savo pinigėlius. Tai - apsipirkinėjimas. Nors transportas ir pramogos – gerokai brangesni nei Lietuvoje, drabužiai, batai, aksesuarai, grožio priemonės bei maistas –  pigesni. Turbūt esate girdėję apie merginas, kurios skrenda savaitgaliui su tuščiu lagaminu į Vokietiją, o grįžusios namo, suka galvas, kur sudėti visas tas „šmutkes“. Kiti žmonės elgiasi racionaliau, pasikliaudami čia gyvenančiais artimaisiais ar pro šalį važiuojančiais draugais, prašo nupirkti kavos, cukraus, šampūno, dušo želė ir visa kito, kas Lietuvoje, deja, kainuoja perdėtai brangiau ir pagal kainą neatitinka tikrosios pirkinio kokybės.


Žinoma, jeigu jūsų kišenę vis dėlto spaudžia atliekami pinigai, visada galite užsukti į vieną iš Frankfurto am Main centro gatvių, kuriose mirga tokie pavadinimai, kaip D&G, Armani, Gucci, Prada ir kiti pasaulį užkariavę vardai. Einant tokia gatve, norisi kuo greičiau prieiti jos galą, nes spindinčių vitrinų kerai, jums gali atsieiti sočią vakarienę su šeima, nieko neperkant. Užėjus į tokį „Boutique“ prie jūsų prieina maloni konsultantė, kuri jums pasiūlys taurę šampano, vyno ar kavos su saldainiais. Atrodo svetingai, ar ne? Tačiau išeidami turėsite susimokėti 30 - 100 eurų, ar net daugiau, už paprasčiausią taurę šampano. Tačiau jei jūs esate pasiruošę pirkti „Rolex“ firmos laikrodį, kainuojantį tiek pat, kiek Lietuvoje yra vertas padoraus dydžio žemės sklypas, nesijaudinkite, čia niekas šampano jums nepasiūlys, nes turėsite patys paskambinti parduotuvės savininkui, kuris pirmiausiai atvažiavęs jums atrakins parduotuvę, kad galėtumėte iš arčiau apžiūrėti būsimą pirkinį. Savaime suprantama, turėsite padengti ir savininko patirtas išlaidas. Tad jūsų teisė rinktis, kokiose parduotuvėse apsipirkinėti.
Tiesa, yra nusistovėjusios tam tikros pažiūros, pavyzdžiui: lietuviams gerai žinoma parduotuvė „Takko Fashion“ Vokietijoje -  tai turkų lankomiausia apsipirkinėjimo vieta, į kurią tik retas vokietis te užsuka. Klausiate kodėl? Atsakymas paprastas - vokiečiai vertina kokybė, o turkai - žemą kainą.
Vokietiją prieš tris dešimtmečius “atrado” turkai, kai vokiečiai ėmė vengti nekvalifikuoto darbo. Dabar čia gyvena beveik septyni milijonai turkų, ir jų srautas nesibaigia. Deja, pastarieji nuo vokiečių skiriasi kaip diena nuo nakties. Turkams trūksta vokiško punktualumo, mandagumo, bei kultūros. Pirmą savaitę jaučiausi netgi nejaukiai, kai einant gatve, iš už tvoros išlindęs visai nepažįstamas žmogus su tavimi pasisveikina bei nusišypso. Bet prie gero priprantama greitai, tad ir dabar Lietuvoje pasigendu lašelio mandagumo. Vokietijoje neįmanoma neprašnekti vokiškai. Gatvėje, parduotuvėje su tavimi nuolat sveikinasi, normalu, kad ir pats pradedi tai daryti. O kur dar radijas, televizija ir pati aplinka rėkte rėkia: netylėk!

Iki šiol mėgstamiausios emigrantų iš Lietuvos šalys buvo Anglija ir Airija. Tačiau šiemet daugiamilijoninę darbo rinką atvėrė ir Vokietija. Tačiau ir praeitais metais nestigo norinčių įsidarbinti. Čia jau keturiolikmečiai pradeda uždarbiauti. Jiems leidžiama dirbti 2 - 3 dienas per savaitę, pasibaigus pamokoms. Vieni iš jų nešioja paštą, kiti padeda darbuotis prekybos centruose. Nors Vokietijoje vidurinių mokyklų ir gimnazijų švietimo lygis nėra itin aukštas, tačiau vaikai jau nuo aštuntos klasės privalo atlikti praktiką, kuri trunka apie tris savaites. Vaikai turi susirasti darbą toje srityje, kurioje ketina dirbti ar studijuoti ateityje. Nors Lietuvos moksleivius ypač slegia mokslai, turime pripažinti, jog mūsų šalyje trūksta praktikos. Juk kai užmeti akį į darbo skelbimus - visi reikalauja darbo patirties, tad turime suprasti, jog diplomas rankoje - anaiptol ne viskas.

Gera prisiminti tai, kas sukelia šypseną veide ir tikrai norėtųsi sugrįžti ten, kur niekam nevalia vėluoti, o ore tvyro pakantumo bei mandagumo jausmas visiems, tačiau ar ilgam grįžti - laikas parodys.

Daugiau informacijos galite rasti užsukę į Vokietijos ambasados Vilniuje tinklalapį http://www.wilna.diplo.de/

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Šokių kolektyvas ARGO ieško naujų merginų!
Būkime Karlsonais! Apie europiečius ir daugiakalbystę
Ar pilietiškumas Lietuvoje dykumėja?
Ei, ar nepamiršai? „Darom 2012“ – jau čia pat!
Ei, ar girdėjai?
Minskas – didelių architektūrinių kontrastų miestas
Vokietija - būsimieji namai?
Kaip padaryti filmą nepardavus savo tėvų sodo namelio?
Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje vasario 5 dieną vyko festivalis

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1072

Įvertink!

Komentarai [ 20 ]
2011-10-24, 10:09:45
Žygimantas rašo:
Gal ten geriau gyventi, bet Lietuva mūsų tėvynė ir čia visada bus geriau.
2011-10-10, 9:05:12
Cukrius ir Ernis rašo:
Taip atrodo kad ten viskas gerai,bet reikia viską pamatyt ir suprasit mane.
2011-10-09, 20:22:37
Rokas rašo:
Lietuvoje geriau
2011-10-03, 10:34:38
Edvinas rašo:
bet ir Lietuvoje nera jau taip blogai
2011-10-03, 10:19:48
Augusta rašo:
Gaila, kad tiek žmonių išvyksta gyventi į Vokietiją. :/ Tačiau nemanau, jog tai didžiulė problema, tikiu, kad lietuviai laikui bėgant pradės gyventi geriau ir sumažės emigracija. Galų gale, ne visi užsienyje laimę randa.
2011-10-03, 10:17:26
Beata rašo:
Galbūt Vokietijoje gyventi ir geresnės sąlygos, bet vis dėl to mūsų tėvynė Lietuva, kurios ankščiau ar vėliau pasiilgsime.
2011-10-03, 10:17:06
Rokas rašo:
Nors Vokietijoje atlyginimai didesni ,bet ten ir kainos didesnės todėl aš rinkčiausi ne Vokietija ,o Anglija nes ten kainos daug pigesnės.

2011-10-03, 10:15:01
Martynas rašo:
Visi pamatę kitas šalis praranda norą stengtis kažką pasiekti Lietuvoje. Bet jei visi isvažiuos tai kas is Lietuvos liks?
2011-10-03, 10:14:39
Adelė rašo:
Manau kiekvienam lietuviui sunku palikti savo šalį, bet ką daryt kai nebegali išgyventi? Juk kiekvienas žmogus nori netik egzistuoti bet ir gyventi visavertį gyvenimą (pvz.: nusipirkti namą, mašiną, išvažiuoti pailsėti į kokią Indiją). Gaila jog gyvenant Lietuvoje tai beveik neįmanoma...
2011-10-03, 10:13:18
Agnė rašo:
Įdomu paskaityti kitų nuomonę apie kitą šalį, galbūt vienu atžvilgiu ten ir geriau, tačiau manau kad kiekvina vieta turi ir pliusų ir trūkūmų. tad neturime pamiršti ir Lietuvos, juk ir čia gerai.
2011-10-03, 10:07:08
Tadas rašo:
Galbūt Vokietijoje ir geriau, tačiau pasistenkime nors trumpam likti Lietuvoje.
2011-10-03, 10:05:22
Dovydas rašo:
Vokietyjoje didesni atlyginimai, bet ir visos prekės yra žymiai brangesnės.
2011-10-03, 10:04:00
Tadas rašo:
Blogai, kad dauguma bėga iš Lietuvos, nes kuo mažiau mūsų bus, tuo blogiau Lietuvai.
2011-10-03, 9:35:04
Edvinas rašo:
Nesmagu girdeti kad Lietuvoi zmones nelaimingi ir jie renkasi kitas salis kuriose jiesko didesnes laimes
2011-10-03, 9:11:12
Paulius rašo:
Manau, kad ištikrūjų žmonės renkasi kuo geresnę darbo vietą, kad būtų kuo didesnis uždarbis todėl ir renkasi Vokietyją, o ne Lietuvą.
2011-08-03, 17:10:11
uezfUJDYftGW rašo:
4BWLRA , [url=http://vmamypzexmne.com/]vmamypzexmne[/url], [link=http://celpnaodssjf.com/]celpnaodssjf[/link], http://mjudogggwork.com/
2011-08-03, 12:57:45
zMUuyVrTBOdg rašo:
1WnT3x kuatufstqxkh
2011-08-02, 18:47:46
bRMThIVYnQsYGQUoRi rašo:
KFUY5j , [url=http://ehegbnueewww.com/]ehegbnueewww[/url], [link=http://iapjuennbkfq.com/]iapjuennbkfq[/link], http://eqsrfzknssoz.com/
2011-08-02, 10:59:05
TiAELXFIo rašo:
gpJBnw zneoedexycoy
2011-08-01, 14:04:54
AQjVaNUaEZdBxZegId rašo:
This is way better than a brick & mroatr establishment.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:





 


Jaustukai:







Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos