• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PENKTADIENIS
2019-08-23


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Tarp mokyklos sienų...VPU – viešnamis prie upės?
2009-04-16, 16:12:48
Gintarė Sabakonytė


Šį klausimą panorau panagrinėti ne dėl to, kad mokausi Vilniaus pedagoginiame universitete, bet todėl, kad pabodo klausyti, kaip protingai "šmaikštuoliai" jį liaudžiai pateikia. Ausiai nemiela klausyti, kaip koks nors rimtuolis, pasirėmęs į medį, esantį VPU kiemelyje, "tampo" cigaretę ir loja kaip nuo grandinės nutrūkęs šuo, kad šis universitetas vos ne grieko vertas. O ir pačiam argi negėda, kai mindžioja kiemelio žolę, mėto "bikus" kur papuola ir dar plyšauja visa gerkle... Rėkauja ir tie, kurie net žalio supratimo apie šį universitetą neturi.

Bet kodėl būtent Vilniaus pedagoginis universitetas? Kuo jis prastesnis už kitus? Gal todėl, kad čia stojančiųjų ne tiek daug (visi baidosi mokytojo specialybės)? O kodėl stojančiųjų mažiau? Todėl, kad šiuo laiku mokytojo vardas su žemėmis maišomas. "Visi mokytojai blogi!" – taip sakydavau ir aš, kai mokiausi aštuntoje klasėje... Pirmoje klasėje mane auklėtoja būtų į kampą pastačiusi už tokius žodžius. Dabar keičiu savo nuomonę ir suprantu, kad būti mokytoju turėtų būti labai sunku. Jis turi nešti didžiulį kraitį atsakomybės, valios, stiprybės ir milžinišką krepšį žinių. O kur daugiau jų gali gauti, jeigu ne VPU?

Nesakau, kad kiti universitetai yra prasti. Jie taip pat turi savotiško žavesio. Tačiau noriu pabrėžti, kad tokio pat žavesio turi ir Vilniaus pedagoginis universitetas. Jį pabaigę, negalėtume būti teisininkais ar gydytojais (kurie laikui bėgant į žmonęs kaip į malkas žiūrėti pradeda), bet galėtume būti psichologijos, etikos, sveikos gyvensenos specialistais ir t.t... Galų gale įgautume drąsos, kurios daugeliui iš mūsų labai trūksta, ypač pripažįstant, kad VPU nėra toks, kokį jį pateikia šiaip sau arba niekur neįstoję asmenys.

Tai kaip dėl to viešnamio?.. Noriu paneigti šį gana kvailoką faktą. Visų pirma jeigu šis teiginys turėtų nors dalelę tiesos, praktiškai visi Lietuvos mokytojai būtų iškrypėliai. Antra, merginų čia daug, bet dar neteko matyti nei vienos, kuri iššaukiančiai elgtųsi...

Pamenu, kai sužinojau, kad įstojau į VPU, dvi dienas vaikščiojau kaip po laidotuvių. Visi žmonės atrodė ten keisti, o ir pats universitetas nekėlė jokių emocijų, juk jis nebuvo VU! Bet prabėgus keliems mėnesiams supratau, kad man iš tikrųjų čia patinka. Patinka dėl to, kad studijuoju tokį dalyką, į kurį niekada neatkreipdavau dėmesio: į kitų žmonių elgesį, manieras ir į tokias paprastas sąvokas, kaip "blogis ir gėris". Dabar aš nestočiau į Vilniaus universitetą, net jeigu mane priimtų be jokių reikalavimų. Nestočiau vien dėl vardo, ką daugelis ir daro (taip teigia VU besimokantys studentai)... Nestočiau ir todėl, kad ten nemoko dalykų, kurių galima išmokti tik VPU.

Dabar galiu drąsiai teigti, kad Vilniaus pedagoginis universitetas nėra toks, kokį jį dažnai pateikia žmonės. Į jį lengva įstoti (bet nelengva mokytis!), nes stojančiųjų skaičius mažėja. Mažėja todėl, kad niekas nebenori būti mokytojais. O gal jais iš tiesų sunku tapti ir ne kiekvienas tam yra sutvertas? Galbūt... Bet kad ir ką besakytum,dabartiniu metu ši specialybė nebevertinama dėl kitų dalykų. Galas žino kokių. Juk seniau pro mokytojo kiemą žmonės nepraeidavo kepurės nenusiėmę, o dabar dar ir alaus "bambalį" per tvoros plyšį paspirtų, jei tik proga pasitaikytų. Ir kas dėl to kaltas – mokytojai ar vaikai?..

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
VPU – viešnamis prie upės?
Kur dingo abiturientų kultūra?
Miesto gatvėmis
Apie tai, kodėl vyrai bijo į eiti kariuomenę…
Kieno stalas?
Tarp Afrikos ir Lietuvos...

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1192

Įvertink!

Komentarai [ 12 ]
2010-03-17, 8:32:41
fuel rašo:
manau per prasta nuomonę esam susidare apie VPU, tėsiog niekas mokytojais nenori dirbt
2009-05-29, 0:35:20
Mantas rašo:
Puikus požiūris, panele "Ji"! ;]

Su straipsniu tai daug kur galima ginčytis.
2009-05-24, 23:22:27
ji rašo:
Kaip tik "stoviu" finišo tiesiojoje gauti VPU diplomą... ir žinok ką?.. TAi aš neturiu "geros reputacijos" diplomo... taip aš turėsiu spcialybę, kuri lietuvoje nėra labai vertinama, bet į kuriso rankas visi atiduoda savo didžiausią turtą - vaikus. Ir "tikiu", kad kiekvienas mylintis tėvas pritartų, kad pedagogu gali būti, bet koks žmogus iš gatvės, su bet kokiu diplomu Gal per daug dar turiu jaunatviko idealizmo, bet aš nuo pat pradžių tikėjau savo pasirinkimo prasme. Juk tuo mes ir žavūs, kad turim skirtingus gabumus, pomėgius (įdomu, kaip ten būtų, jei visi būtų teisinkai arba daktarai). Ir galiu drąsiai ir išdidžiai pasakyti - Aš esu pedagogė!
2009-04-23, 14:09:31
stpx rašo:
nepykit bet sudominot ir parašysiu savo nuomonę...kvalifikuotų jaunų mokytojų trūksta Lietuvoje ir tai faktas. kodėl vpu yra taip šifruojamas? nes universitetui trūksta studijų kokybės, o jos trūksta todėl kad kaip gali ruošti matematikos mokytoja būsimą kuris net matematikos egzamino valstybinio neišlaike... na pasižiūrėkim istiesu konkursus i pedagogini(jei isvis tai galima laikyt konkursu) stoja bet kas ir su bet kuo...taip yra todel kad Lietuvoje ekonominio pakilimo metais nebuvo kreiptas demesys i švietimo bei sveikatos apsaugos srytis ir todėl atsirado milziniska spraga per kuria mokytojas nepragyvena is savo algos todėl atejus pasirinkimo galimybei kur stoti jaunimas renkasi tokia specialybe is kurios gali pragyventi... todėl vpu statusas yra seip jau valstybine problema, nes musu paciu vaikus mokys matematikai nemokantys skaiciuot ir literastai kalbantys lenkiskai...
2009-04-23, 7:48:26
Adalbertas rašo:
Pritariu Gyliui - nelogiska visiskai. VU fizikai gal ir nesimoko nagrineti zmoniu elgiasio ir manieru (nezinau, ne fizikas), bet kazkodel neabejoju, kad kokie psichologai ar filosofai ta tikrai studijuoja.

"Dabar aš nestočiau į Vilniaus universitetą, net jeigu mane priimtų be jokių reikalavimų", - na, taip ir patikesiu. Vardas, zinoma, svarbu. Garantuoju, kad darbdavys mieliau priims ekonomika baigusi VU studenta nei VPU. Viskas labai paprasta - VU reikalingi aukstesni balai, kurie rodo individo motyvacija siekti karjeros, o tuo paciu ir kelti imones prestiza. Kita vertus, 430 metu istorija. Nueik i "filologyna" ir primokesi, kad priimtu "be reikalavimu" vien del studiju aplinkos.

Bet visgi as nemanau, kad VPU blogesnis uz VGTU, kur balu irgi superiniu nereikia arba ISM, kur vaikuciai gauna diploma per tevu kisenes.
2009-04-22, 19:08:35
Gylys rašo:
"Nestočiau ir todėl, kad ten nemoko dalykų, kurių galima išmokti tik VPU." - nesuprantu kaip galima teigti, kad vienokio ar kitokio dalyko nemoko VU, jei ten nesimokei?
2009-04-19, 21:35:27
Egle rašo:
Gal
2009-04-19, 20:33:55
Zyzė ... rašo:
pritariu Egidijui
Egle, deja, kiek žinau, net ir tų dalykų mokytojų trūksta, o jei ir yra daugiau, tai jie vis tiek neina dirbti pagal specialybė.
2009-04-18, 18:10:42
Egle rašo:
Egidijau, gerai pasitikslinsiu, kai kurių specialybių mokytojų pilna.
Daugiausiai trūksta matematikos, informatikos mokytojų.
Bet sakykim pradinių klasių mokytojos, istorijos ir pan, spec. yra labai daug.
2009-04-17, 22:20:21
Egidijus rašo:
Egle, mokytoju pilna? tai kad kiek girdejau per TV tai ju kaip tik truksta ir visi rauda, kad jauni specialistai po universiteto neina dirbti i mokyklas
2009-04-17, 12:20:25
Julius... rašo:
Perskaičiau ir patiko. Sudomino pavadinimas. gal kas apie KTU parašytu?
2009-04-16, 21:08:21
Egle rašo:
Įdomi tema, man patiko
Iš dalies visi universitetai yra universitetai, tad kuo VPU prastesnis už kitus? Kaip sakoma nebukime rasistais, tai šiuo atveju nelyginkime universitetu.
Galbūt, į VPU stoja tiek mažai, ne dėl vardo, o dėl to, kad mokytojų šiais laikais ir taip pilna, o ir atlyginimai ne kokie.
Bet tikrai nemanau, kad VPU yra kuo blogesnis už kitus universitetus.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos